TJ Spartak Vlasim
09
Čvc

Nela a Jirka v reprezentačních dresech

Hned dvojici hráčů šachového oddílu TJ Spartak Vlašim se dostalo pocty zahrát si v následujících dnech v reprezentačním družstvu České republiky. Jirka Rýdl a Nela Pýchová dnes cestuji do slovinského Celje, kde bude v neděli zahájeno Mistrovství Evropy dorosteneckých družstev.

V kategorii chlapců je přihlášeno 12 družstev z 10 různých zemí. Český tým je s průměrným ratingem 2397 nasazen jako pátý, nejvýše nasazení jsou Maďaři s průměrem 2469. Jirka by podle předběžných sestav měl nastupovat na třetí desce (dalšími členy družstva jsou Jan Vykouk, Matyáš Marek a Jakub Půlpán) a určitě se bude chtít revanšovat za nedávnou nepovedou Mitropu.

Dívčí tým se skládá pouze ze dvou hráček a Nela bude hrát na první šachovnici (na druhé Simona Suchomelová) za Českou republiku B. Holky to snadné mít nebudou, ze 14 prezentovaných družstev jsou nasazené jako jedenácté (Česká republika A jako 8.). Dívčí týmy povede ve Slovinsku mezinárodní mistr Petr Pisk a chlapecký IM David Kaňovský.

Hrát se bude na 7 kol, klasickým tempem 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie s přídavkem 30 sekund od prvního tahu. Veškeré potřebné informace k této akci naleznete na stránkách pořadatelů (včetně online přenosu).

Tak Nelo, Jirko a Česko, do toho! :-)

Startovní listiny turnaje chlapců

Startovní listiny turnaje dívek

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

152 reakcí na “Nela a Jirka v reprezentačních dresech”

1 4 5 6
  1. 151
    Maťa píše:

    Letos se bude ME dorosteneckých družstev konat v druhé polovině srpna v Polsku. Nela je opět (vzhledem k věku naposledy) v nominaci, startovní listiny už jsou na http://www.chess-results.com/tnr290625.aspx?lan=5&art=8&turdet=YES&flag=30&wi=984.

  2. 152
    Tom píše:

    Turnaj vypadá dobře, Nela bude mít silné soupeřky.

1 4 5 6

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist