TJ Spartak Vlasim
19
Úno

Na zámku kralovala Vlašim!

16kilometrový výlet v okolí hradu Zvíkov, přespání na zámku ve Vráži a na stejném místě drtivé vítězství nad vedoucím týmem 2. ligy – vlašimské béčko má za sebou úžasný víkend!

V rámci utužení kolektivu a zpestření nedělních utkání čas od času vyrazíme na zápas už v sobotu. V minulých letech jsme takovéto výjezdy udělali do Rakovníka, Prachatic a Domažlic a vždy to bylo super a nejinak tomu bylo i tentokrát. V sobotu jsme si dali sraz v 9.30h. na Zvíkovském mostě a udělali si pěkný výlet v blízkosti Orlické přehrady. Nezastavily nás ani spadlé mosty, ani zlá obluda, která nás po cestě napadla (Nela ji hravě přeprala). :-)


Vyhlídka ze skal na hrad Zvíkov

Večer jsme se ubytovali v lázních Vráž (viz úvodní foto) a užili si příjemný večer při hraní deskových her. Ráno za nádherného počasí pak byl i čas projít si zdejší lázeňské okruhy (někteří tedy raději vyspávali večerní popíjení :-) ).

Zápas se hrál v jednou ze zámeckých salónků a byl pro nás třešničkou na dortu za vydařených víkendem. Silný domácí tým, který byl v čele 2. ligy, si ani neškrtl a schytal debakl 6:2.

Za všechny partie se můžete podívat na tu Kubovu (sám ji okomentoval) a Kryštofovu:


Pěkný skalp si připsal poslední týdny výborně hrající Ondra Mejzlík, když porazil IM Hausnera.


Po zápase ještě Kryštof a Kuba neměli šachů dost a zahráli si před zámkem partii na zahradních šachách.

Byl to úžasný víkend a je fajn, že se ho zúčastnil celý tým. Měli bychom podobné akce opakovat co nejčastěji! 

V průběžné tabulce jsme po 8 kolech na 4. místě, což je výborný výsledek. Udržet se ho pokusíme i po dalším zápase, ve kterém přivítáme 27. února doma tým Unichessu.

Stránky 2. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

16 reakcí na “Na zámku kralovala Vlašim!”

 1. 1
  Arnold píše:

  V této místnosti jsem hrál domácí zápasy coby host v DDM Písek.Naposledy ještě před pandemií.Rád na to vzpomínám.

 2. 2
  Maťa píše:

  Byl to fajn víkend a Tomášovi patří dík za organizaci. Já jsem deskové hry nehrál (šel jsem pro Vojtu a Kryštofa na vlakovou zastávku), ale zase jsem se s větší částí výpravy zúčastnil „večerního popíjení“ v penzionu U Kohouta, a to byla také příjemná záležitost, hodně jsme se tam nasmáli. Už jsem skoro zapomněl, jak pohotový a vtipný je Ondra Mejzlík (při zápase toho moc nenamluví, asi i díky tomu hraje tak dobře :-) )…

 3. 3
  Maťa píše:

  Ještě bych pro čtenáře upřesnil, že zmiňovaná „obluda“ bylo cca 50kilové štěňátko (nejspíš) Moskevského strážního psa, které se k nám přidalo a nemělo se k cestě domů. A protože ho nikdo domů nechtěl, volal jsem majiteli, ať si pro něj přijde. :-)

 4. 4
  Maťa píše:

  V 10 hodin začne ve Sporthotelu zápas devátého kola 2. ligy mezi naším béčkem a pražským družstvem Unichess Sekáček. Já jsem dnes musel do práce, a tak budu jen čekat na zprávy z bojiště. Robin mi teď poslal sestavu hostů, a tak mohu napsat, že proti sobě usednou:

  1. Vojta Jakub – Ocelák David

  2. Pýchová Nela – Mach Petr

  3. Hrdina Robin – Toman Jan

  4. Zvolenský David – Pokorný Petr

  5. Dudek Vojtěch – Bartoš Jan

  6. Vojta Tomáš – Holub Adam

  7. Křížek Kryštof – Miskolczi Vítězslav

  8. Staněk Ondřej – Šplíchal Petr

  Držím palce!

 5. 5
  Maťa píše:

  Zatím prý takticky vedený zápas. Po 1,5 hodině hry už remizovali Vojta, Nela a Robin. Ale vedeme 2,5:1,5 zásluhou Kryštofa, který se v poslední době chová jako správná kapela. :-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Prošli kolem Robin s Kryštofem na autobus, tak to dnes nevypadá na příliš dobrou pozápasovou disciplínu (při posledních 2 zápasech šlo na společný oběd 9 lidí!), asi chybí kapitán. :-) Robin říkal, že snad vyhrajeme.

 7. 7
  Jarda P. píše:

  Tak jedem !

 8. 8
  Tomáš Gergelits píše:

  Nevím, zda stíháš vše na všech frontách (komunikovat s účastníky zápasu, reportovat z průběhu, fandit, obsluhovat zákazníky, …..), tak info odjinud: Ríša pěkně vyhrál! Ale byla to docela divočina, pořád někde něco viselo :-) .

 9. 9
  Maťa píše:

  Vlašim B – Unichess Sekáček 6:2

  1. Vojta Jakub – Ocelák David 1:0

  2. Pýchová Nela – Mach Petr 1/2

  3. Hrdina Robin – Toman Jan 1/2

  4. Zvolenský David – Pokorný Petr 1:0

  5. Dudek Vojtěch – Bartoš Jan 1/2

  6. Vojta Tomáš – Holub Adam 1:0

  7. Křížek Kryštof – Miskolczi Vítězslav 1:0

  8. Staněk Ondřej – Šplíchal Petr 1/2

 10. 10
  Patrik P. píše:

  Gratuluju!

 11. 11
  Tomáš Gergelits píše:

  Hezky jste se o výrazné vítězství všichni podělili. Včetně kapitána :-) .
  Gratuluji všem.

 12. 12
  Kuba Vojta píše:

  Mato, Ocelak není David, ale Jakub :-)

 13. 13
  Maťa píše:

  Jo, omlouvám se, ale David Ocelák prý taky hraje šachy. Ale uznávám, že jméno přemožitele Džobavy bych se měl naučit. :-)

 14. 14
  Maťa píše:

  Tomáš Gergelits (8): Čím se kapitán zasloužil? Ať se můžu chlubit. :-)

 15. 15
  Tom píše:

  V tabulce jsme se posunuli na výborné 3. místo:
  http://chess-results.com/tnr571484.aspx?lan=5&art=3&rd=9

 16. 16
  Tomáš Gergelits píše:

  ad 14, 11, 8)
  Čím se kapitán zasloužil?
  Role správného kapitána nespočívá v tom, zda k výsledku svého družstva přidá svůj bod či půlku, ale v podstatně důležitějších aspektech:
  Začíná to tím, jak družstvo sestaví (ad 4), jaké vytvoří zázemí a atmosféru, aniž by byl přítomen na utkání (viz výše), a v neposlední řadě jak ve správnou chvíli umí posílit svůj tým tím, že nenastoupí v sestavě do utkání :-) .

  Jinak tentokrát jsem v tipovací soutěži neuspěl. Sice jsem tipoval vaši výhru, ale netušil jsem, že do správného tipu mi vidle hodí Pankrác prohrou s desátými Prachaticemi. Když už to tak dopadlo, tak měl Tábor sebrat Písku o půl bodu více a byli byste druzí!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist