TJ Spartak Vlasim
21
Led

Na tisíc způsobů

V neděli 19. ledna se naše prvoligové družstvo posadilo ve Sporthotelu proti soupeřům z Polabin. Vzhledem k absenci některých elitních vlašimských hráčů a síle protivníků se dal očekávat nevyrovnaný zápas. Pardubičtí na šachovnicích vybojovali šest bodů a naši klubovnu zanechali v troskách.

Do remízové zátoky unikli pouze Maťa, jehož soupeř spěchal pryč, a Ondra, který se po nepovedeném zahájení jen tak tak udržel nad propastí. Jediné vítězství si v tradičně chaotické partii připsal David. Po bodu sahal ještě Robin, který mohl po oběti figury vyhrát na tisíc způsobů. Místo toho vystřílel všechny náboje do prázdna, a tak soupeřův král vyvázl s mnohem početnější armádou. Robin nakonec prohrál. S Martinem, Ivem, mnou ani Standou soupeři mnoho starostí neměli. Utkání skončilo 2:6.

Vlašim pod tajícím sněhem (FOTO: já)

Příjemnou šachovou neděli jsem s Robinem, Maťou a Standou oslavil v restauraci Na Vývoji, kde jsme se neshodli na tom, zda by nás případná pravidelná účast Ríši Mládka dotlačila až do nejvyšší soutěže. Naopak jídlo jsme ocenili shodně. Prohra morálkou týmu nijak neotřásla, což se může změnit už za dva týdny, kdy vlašimská elita vytáhne do boje proti družstvu Bartoš Unichess.

Stránky 1. ligy

(autor: Patrik Pýcha)

33 reakcí na “Na tisíc způsobů”

1 2
 1. 31
  Maťa píše:

  Byl to moc pěkný zápas, mimo jiné žádná remíza. Průběh opačný než na Vyšehradě, kde jsme vytěžili z minima maximum, tady jsme nějaké příležitosti nevyužili, kromě Nely to měl určitě po pěkné kombinaci nadějné i Martin, měl proti sobě ale silného soupeře, který má víc životů – Prochy by mohl vyprávět :-) : http://www.sachyvlasim.cz/?p=7856.

 2. 32
  Tom píše:

  Výsledky 7. kola 1. ligy:
  http://chess-results.com/tnr457975.aspx?lan=5&art=3&rd=7&turdet=YES

  Dneska jsme proti mimořádně silnému soupeři sehráli krásný zápas, ale tentokrát nám chybělo to štěstí, které jsme měli v minulých kolech. Nebo lépe řečeno se na konci projevila kvalita domácích hráčů, houževnatě bránili špatné pozice, my jsme si zbytečně nalezli do časovek a v nich to pokazili. Škoda, ale nic neděje, bojujeme dál.

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist