TJ Spartak Vlasim
21
Čvc

Na Czech openu začínají hlavní turnaje

V 15h. odstartují v Pardubicích hlavní turnaje. Představí se v nich takřka tisícovka hráčů ze 43 zemí světa. Nás nejvíce zajímá elitní turnaj A, ve kterém budeme moct fandit Davidu Zvolenskému, Ríšovi Mládkovi a Kubovi Vojtovi.  Ríšovi se v posledních dvou letech v Pardubicích mimořádně dařilo (vzpomeňme na jeho GM normu z roku 2021), tak by bylo fajn, kdyby podobné výkony předváděl i letos. Nasazen je jako 35, Kuba 91 a David 108. V jednom z našich nejsilnějších openů to kluci lehké mít nebudou, držím palce, ať se povede urvat nějaký cenný skalp.

Hraje se klasicky švýcarským systémem na 9 kol, ligovým tempem 1,5 hodiny na 40 tahů + 30 minut do konce partie s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah. Za zmínku stojí cenový fond – 200 000 Kč!

V aktuální anketě si můžete tipnout, kdo si z našich hráčů povede nejlépe. 

Startovní listina

Stránky pořadatelů

Nostalgická vzpomínka na Czech Open 2008

Předloňská GM norma Ríši Mládka

(autor článku: Tomáš Vojta)

10 reakcí na “Na Czech openu začínají hlavní turnaje”

 1. 2
  Maťa píše:

  Start se vydařil jen Kubovi, který si připsal dvě „povinné“ výhry, a dnes narazí na talentovaného 13letého Václava Fiňka. Ríša i David překvapivě prohráli obě své partie, tak snad se kluci ještě chytí. Držím palce!

 2. 3
  Tom píše:

  Jak je vidět na příkladu Davida a Ríši, v turnajích ani ty „povinné“ výhry nejsou nijak snadné a samozřejmé. Dnešní online:
  https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/czech-open-pardubice-2023/3/1/17

 3. 4
  Tom píše:

  Dnes 2,5 ze 3, tak by mohlo vypadat už každé kolo.

 4. 5
  Maťa píše:

  Po 6. kole je na tom i přes včerejší porážku dobře Kuba Vojta, 3,5 bodu a perfo 2360. Davidovi a Ríšovi se nedaří, oba mají 2,5 bodu a perfo zatím hluboko pod svým ratingem. Držím všem palce, ať se závěrečná třetina turnaje vydaří!

 5. 6
  Tom píše:

  V losu 7. kola mě zaujalo derby Mládek-Lhotská. :-) Zajímavé je, že se do tohoto kola nenechal nalosovat Jiří Štoček (a to měl 5,5 ze 6).

 6. 7
  Tom píše:

  Dnes 3 ze 3 – paráda.

 7. 8
  Maťa píše:

  „Kdo chce šachy dobře hrát, nevynechá Buštěhrad.“ Tento slogan, který kdysi vymyslel Honza Paukert a často jej cituje Pavel Buk, si vzal k srdci David Zvolenský a hraje dnes blicák družstev za Buštěhrad. :-) https://chess-results.com/tnr797149.aspx?lan=5&art=20&turdet=YES&flag=30&snr=25

 8. 10
  bohouš píše:

  Díky, Maťo :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist