TJ Spartak Vlasim
17
Zář

Molkky a jiné sporty

Vypadá to, že se hraní molkků u Gergelitsů na zahradě už stalo tradicí. Díky Tomášovi a jeho ženě Šárce se tam scházíme dvakrát ročně, před a po šachové sezóně, což si myslím má pak i pozitivní vliv na její úspěch. Na molkkové hřiště jsme se sjížděli postupně. Někdo autem, pár lidí vlakem, Dan přijel z Vlašimi na kole a Maťa přišel z pochodu, který byl kolem Mnichovic Po stopách kocoura Mikeše.

Tentokrát se nás sešlo osm hráčů a chvíli to vypadalo, jak na sportovní olympiádě. Po skupinových molkkách se hrál badminton, šachy, ping pong, házelo frisbee. Nádhera. Potvrdilo se, že šachista je velmi hravý tvor, a i jiné sportovní aktivity ho baví. :-)

Na molkky jsme se rozdělili na družstvo Mladých (Tomáš Vojta, Dan Houdek a já) a Starých (Tomáš Gergelits, Pepa Chomický a Petr Havelka). Po odehraném prvním kole, které vyhráli Staří, dorazil Maťa s Nelou. Nelu jsme přiřadili do Mladých a Maťu do Starých, což se Maťovi vůbec nelíbilo a oponoval, že v družstvu Mladých je on mladší než já i Dan. S těmito ne příliš povzbudivými názory jsme ho nechali ve družstvu u Starých. :-) Během hry se Dan ještě ptal: „Za kolik bodů je Maťa“, když se Maťa objevil v blízkosti kolíků.

Družstvo Mladých vyhrávalo na celé čáře. Trochu jsem k tomu i přispěla, protože dohazování posledního kolíku na přesný počet 50 bodů mi v ten den opravdu šlo.  Před posledním kolem byla vyhlášena sázka, že které družstvo vyhraje tuto hru, stane se celkovým vítězem. Při remíze vyhrává družstvo Mladých. Kolo bylo napínavé a skončilo remízou. Dohazoval Tomáš Vojta a devítku u záhonu nekompromisně sestřelil.

Na závěr dne se opékaly buřty a vyprávěly historky ze života, kdo kde co kdy zapomněl. :-)

Ještě jednou manželům Gergelitsovým moc děkuju za pohostinnost a odpočinkové odpoledne.

(autorka článku: Blanka Voříšková)

4 reakcí na “Molkky a jiné sporty”

 1. 1
  Tomáš Gergelits píše:

  Díky všem zúčastněným za parádní odpoledne a večer!

  Jen si dovolím malinko poupravit Blančinu „vyhlášenou sázku před posledním kolem“ z posledního odstavce článku, tedy okolnosti celkového výsledku stěžejní disciplíny dne. Z mého pohledu to bylo oprášení pravidla z loňského října. Tedy v situaci, kdy před závěrečným kolem prohrává moje družstvo, tak platí: kdo vyhraje poslední kolo, vyhraje vše!
  I tentokrát s tímto všichni přítomní souhlasili (= nikdo neprotestoval :-) ). Ovšem ačkoli loni toto „pravidlo“ přineslo mému družstvu (po dílčím nepříznivém skóre 2:5) celkové vítězství, letos ani „pravidlo“ nepomohlo (tentokrát za stavu 2,5:6,5).
  Přineslo za to však strhující bitvu v posledním kole, kdy kýžených 50 bodů dosáhli Starší dříve, než Mladší, tudíž měli vítězství na dosah. Ale na tahu byl Tomáš Vojta, který již zmíněnou devítkou nejen srovnal počet hodů družstev ve hře, ale i vyrovnal body na 50. Tedy remíza v rozhodující hře!
  Díky lepšímu pomocnému hodnocení (6,5:2,5) ovšem celkové prvenství plným právem získali Mladší :-) .

  Pro zájemce mohu opět přidat pár fotek z „mého úhlu pohledu“: https://www.rajce.idnes.cz/tomgumidek/album/molkky-a-jine-radovanky-iii-16-9-2023

 2. 2
  Maťa píše:

  „Maťa přišel z pochodu, který byl kolem Mnichovic.“ Upřesním, že z těch Mnichovic jsem přijel vlakem, aby to nevypadalo, že jsem lepší turista, než jsem. :-) Ještě bych rád namítl, že skutečnost, že jsem mladší než Dan a Blanka, není jen nějaký můj názor, že to je docela podložené. :-) Každopádně pěkná akce a připojuji se s poděkováním manželům Gergelitsovým!

 3. 3
  Dan píše:

  Přidávám se s poděkováním pořadatelům i všem účastníkům za super odpoledne :-)

 4. 4
  Maťa píše:

  Dnes se hned 4 účastnící posledního setkání u Gergelitsů náhodně potkali na obědě U Stejskalů v Benešově. :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist