TJ Spartak Vlasim
09
Kvě

Molkkování v Čerčanech

Po více než půl roce jsme se znovu sešli o víkendu na molkkovém hřišti u Gergelitsových na zahradě. Počasí vypadalo proměnlivě, ale naštěstí byly během odpoledne jen dvě krátké přeháňky a k večeru se vyjasnilo. U táboráků jsme už pozorovali na obloze svítící hvězdy.

Molkky jsme tentokrát nehráli ve družstvech, ale jako jednotlivci. Byli jsme jen 4 hráči – Tomáš Vojta, Tomáš Gergelits, Petr Procházka a já. Před hrou jsme podezírali Tomáše G., že určitě celý půlrok pilně trénoval. To nám i potvrdil, prý občas molkkuje se ženou Šárkou. :-) Nakonec mu to ale nepomohlo, protože jsem nějakým zázrakem vyhrála obě kola. Neumím moc házet do dálky, ale na cíl mi to jde dobře.

Rajčata byla tentokrát ještě připravená na sadbu za oknem garáže, což přispělo ke snížení obtížnosti hry.  Přece jen jsme letos hráli o pár dnů dříve než loni. Záhonky byly už ale urovnané. Tráva o něco vyšší a občas při menší ráně zabránila kolíku v pádu.

Stejně jako loni jsem měla nachystanou hádanku. Ukázalo se, že ale byla dost těžká. Rozhodně prý zapříčinila Prochyho prohru v blicce. Nemohl na ni přestat myslet. Nakonec to byl on, kdo přišel na myšlenku řešení. Poté nevěděl, jak pokračovat, ale to už Šárce jako nápověda stačilo.

Kromě molkků jsme hráli badminton a šachy. Pojídali výborný štrůdl a večer opékali buřty. Obdivovali jsme Tomášův do detailů vymyšlený dvorek, kde nechyběla ani lampička s prodlužkou, která večer osvětlovala stolek s jídlem a pitím.

Tomáš G. měl pro nás překvapení. K ohni přinesl tahací harmoniku. Zazpívali jsme si s ním pár hospodských písniček, známých i díky seriálu Hříšní lidé města pražského. Na basu hrál Tomáš ještě předtím. Doprovázel mě a Prochyho hrající na kytaru. Bylo fajn, že jsme pár písniček zahráli na střídačku, protože oba na kytaru aktivně nehrajeme a bolely nás brzy bříška prstů od mačkání strun. Prochyho „Prodavač“ od Michala Tučného byl skvostný.

Bylo to další skvělé šachovo sportovně hudební odpoledne. Moc děkuju Gergelitsovým za půjčení molkkového hřiště a za pohostinnost.

(autorka článku: Blanka Voříšková)

3 reakcí na “Molkkování v Čerčanech”

 1. 1
  Tom píše:

  U Tomáše jsou to vždy velmi příjemná odpoledne. Musím začít taky molkky trénovat, abych příště vylepšil ty dvě poslední místa. :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Škoda, že se mi akce křížila s dálkovým pochodem, u Gergelitsů na zahradě je to pokaždé pohodička. Navíc bych se po delší době viděl s Prochym. Zajímalo by mě, jestli zahrál na kytaru své oblíbené hity „Hlupáku, najdu tě“ a „Lipoťápka“. :-)

 3. 3
  Tomáš Gergelits píše:

  I pro mě jsou naše, troufám si napsat již tradiční, setkání velice příjemnou událostí. Já mám navíc oproti ostatním účastníkům jednu velkou výhodu: po posledních tónech písničky či slovech historky u ohýnku nemusím nikam odcházet či odjíždět, ale mohu si závěr dne vychutnat (ať již sám, či s nejbližšími) do posledního plamínku.

  Ad 2): Tentokrát bylo dost těžké najít optimální datum konání a bylo zřejmé, že sobota z prodlouženého víkendu nebude pro někoho ideálním řešením. Na druhou stranu, díky vybranému termínu se mohl zúčastnit kamarád a někdejší spoluhráč z čerčanského klubu Prochy z Jihlavy, který by v jiné termíny do prázdnin už nemohl. Co se týče oblíbených hitů, zaznělo jich docela dost, ale zmiňované „Hlupáka“ a „Lipoťápka“ jsem nějak nezaregistroval (což ovšem nemusí automaticky znamenat, že nezazněly, neboť při svém brnkání jsem plně ponořen do svého basování). Ovšem ten Tučného „Deset deka, dvacet deka ….“ to byl kousek :-) .

  Jako na podzim (https://www.sachyvlasim.cz/?p=62275#comments), tak i nyní rád doplním článek Blanky několika dalšími fotkami (https://tomgumidek.rajce.idnes.cz/Molkky_a_jine_radovanky_6.5.2023). Mezi zahradními radovánkami tentokrát chybí pinčes a kuželky, na které se v menším počtu účastníků a díky chvílemi proměnlivému počasí ani nedostalo. Ovšem i letošní jarní setkání potvrdilo, že hlavní disciplínou nadále zůstávají Mölkky.
  Pokud to tentokrát někomu termínově nevyšlo, mám příznivou zprávu: další podobné setkání můžeme uskutečnit již v září před rozjezdem mistrovských soutěží družstev.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist