TJ Spartak Vlasim
21
Čvc

Mistrovství České republiky 4členných družstev

Největší turnaj, jaký se u nás hraje, to je otevřené Mistrovství České republiky 4členných družstev. O uplynulém víkendu se do něj v Pardubicích zapojilo více jak 400 hráčů v čele s takovými esy jako GM Michalík (elo 2594), GM Polák (2553) nebo GM Krejčí (2547).

Po 4denních bojích se zaslouženým vítězem (jako již mnohokrát v předchozích letech) stalo elitní družstvo Turnova s průměrným elem základní sestavy 2447. Další medailisté už byli trochu překvapiví. Stříbro získal mladý německý tým Sachsen-Anhalt a bronz rezerva Turnova. Třetí místo v Mistrovství ČR pak vybojovala Morenda Brno (německý tým se do MČR nepočítal), za kterou jsem si zahrál i já. Sice jsem tam jen přicmrndával, ale díky dobrým spoluhráčům jsem si mohl pověsit na krk již svou devátou medaili na republikové úrovni.  

Vlašimské družstvo obsadilo s bilancí 4 výher a 3 proher 32. místo (z 84 družstev).  Škoda vysoké prohry v posledním kole, v případě úspěchu z toho mohlo být velmi pěkné umístění. Dařilo se Vojtovi Dudkovi a Kryštofu Křížkovi, u ostatních už to bylo slabší.

Výborně rozehrál turnaj David Zvolenský (3 ze 4), pak ho ale srazila tato prohra v 5. kole a nakonec z toho byla velká rošáda …

Při náročném šachovém programu mnoho času na doprovodné aktivity není. Ale i tak jsme nějaké ty procházky podél Labe a v okolí zámku stihli. Někteří se zúčastnili i společenského večera na koupališti Cihelna. Při cestě do Pardubic jsme společně s Maťou a Nelou (hrála za Morendu“B“) stihli i výlet v okolí Kutné Hory. Údolí říčky Vrchlice (dal si podle ní své jméno Emil Frída alias Jaroslav Vrchlický) je moc pěkné a zakončují ho 2 vodopády.

Byl to bezvadný šachový víkend!

Výsledky

Článek na NŠS

Stránky turnaje

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist