TJ Spartak Vlasim
25
Říj

Mistrovství Čech mládeže odstartovalo

Ondřej Matějovský

Za zvuků české státní hymny bylo před 3 hodinami v Seči u Chrudimi zahájeno 19. Mistrovství Čech mládeže do 16 let. Na startu čtyř mistrovských a dvou doprovodných turnajů se sešlo dohromady 324 účastníků, což tuto akci tradičně řadí k největším šachovým festivalům v České republice. I s nehrajícím doprovodem se celkový počet blíží úctyhodné hranici 500.

Pohled na ubytovací část Junior centra v Seči, kde celá akce tradičně probíhá…

Vlašimská výprava dorazila ve čtyřech autech v rekordním počtu 9 hrajících šachistů, jako doprovod budou působit Marie Filipová, manželé Pýchovi a já. Část týdne v příjemném prostředí stráví i bývalý člen našeho oddílu Jan Starec s přítelkyní Sandrou. A kdo konkrétně bude tedy hájit barvy Vlašimi? V nejstarších H 16 David Zvára a Lukáš Filip, v H 14 Robin Hrdina, Štěpán Vopěnka a Lukáš Jelínek, v H 12 Patrik Pýcha a v D 12 Nela Pýchová. Dívky hrají společně s chlapci, vyhodnoceny ale budou samostatně. V Openu B budou získávat ostruhy pravonínští mladíci Vojtěch Filip a Matěj Borek. V doprovodném turnaji měli původně startovat i oba Lukášové, nakonec se však dostali do mistrovských kategorií jako náhradníci. Součástí naší výpravy je i benešovská Adéla Nguyenová v D 16, nešachový program budeme mít společný i se Sedlčanskými. Šéf Sedlčan Petr Havelka přivezl 4 děti a sám si zahraje doprovodný Fide Open, ač to původně neplánoval.

Jak se vlašimské výpravě bude dařit, můžete samozřejmě díky internetu průběžně sledovat. Vynikající loňský výsledek se podaří zopakovat jen těžko, medailisté David Zvára s Robinem Hrdinou jsou letos ve svých kategoriích mladší, a tak by byl velkým úspěchem už jen postup na březnové Mistrovství ČR v Koutech nad Desnou. V každé skupině postupuje 8 nejlepších, do počtů se nepočítají přímo postupující a dívky. David vstupuje do turnaje s nasazovacím číslem 16 a Robin je papírově „až“ 18., věřím ale, že by se o úspěch mohli alespoň poprat. Kdyby na postupová místa zaútočil ještě někdo jiný, bral bych to skoro jako senzaci, ale v naší anketě se najdou i takoví optimisté  :-) .

Nejúspěšnějším hráčem historie vlašimského šachu na Mistrovství Čech je bez konkurence Ondra Mejzlík, jenž v minulosti třikrát zvítězil a jednou bral stříbro. Další medailisté se ale objevují až v současné úspěšné generaci, kromě zmiňovaných Davida s Robinem ještě Nela Pýchová, vloni druhá v D 10.

Držte palce a čile diskutujte! :-)

Odkaz na průběžné výsledky najdete v aktuálních odkazech.

202 reakcí na “Mistrovství Čech mládeže odstartovalo”

1 5 6 7
 1. 181
  Jirka píše:

  Ad Matěj Borek: 3 body jsou super, hlavně mají cenu poslední dvě remízy. Jak je to s Pravoňáky – budou v jednom týmu na přeboru škol, nebo jsou rozptýleni v různých školách?

 2. 182
  Filipová píše:

  Zjistila jsem, že nejsou vůbec v Benešově přihlášeni. Budu to řešit až v pondělí a povolí-li to pí ředitelka, tak bych udělala družstvo jen z Pravoňáků (Lukáš, Patrik, Vojta, Michal – náhradník Matěj) a jela bych s nimi sama. Na DDM Benešov mám vyřízeno, že je můžu přihlásit po termínu (máme tam poznámečku tužtičkou!!!).

 3. 183
  Maťa píše:

  David přišel o figuru za 2 pěšce, a tak zkusil nabídnout remízu, protože na základě toho, že mu Jančařík v 6. tahu sám plichtu nabízel, předpokládal, že mu stačí k postupu. Soupeř přijal, Davidovi to na postup nejspíš stačit nebude, ale 6 bodů je super, to nikdy v sudém roce, kdy je v kategorii mladší, neměl. Navíc by měl mít aspoň přímý postup na příští Čechy.
  Nelinka bohužel prohrála a prý prohraje i Štěpán (nechal si chytit věž). Ostatní stále hrají, dokonce i Vojta Filip! :-)

 4. 184
  Maťa píše:

  A naše kamarádka Míša Hatašová vyhrála a má šanci na zlato!

 5. 185
  Maťa píše:

  Vojta vyhranou partii prohrál.

 6. 186
  Robin píše:

  Lukáš F. prohrál, Lukáš J. má ve věžovce pika míň. Adéla má pika navíc. Patrik remíza!!!! :-D SUPER bude nejspíš 3!

 7. 187
  Iveta P. píše:

  MÓÓÓC GRATULUJI PATRIKU!!!!Je to velký úspěch!Blahopřeji též Míše H.-super!Dík Maťovi i ostatním za aktuální info. :-)

 8. 188
  Lukáš J. píše:

  Tak nakonec to byla remiza.Souper uz nechtel hrat tak remiz.

 9. 189
  visvi píše:

  Gratuluji Patrikovi k životnímu úspěchu! I když ta jezdcovka se dala ještě zkoušet, nebo ne? :-)

 10. 190
  Tom píše:

  Tak online Patrika jsem bohužel prošvihl /přeci jen na dušičky jsou i jiné povinnosti :-) /, ale závěrečná pozice mi přijde velmi dobrá. To se prakticky nedá prohrát a šance na výhru jsou docela reálné. Proč ta remíza??

 11. 191
  Jirka píše:

  Veliká gratulace Patrikovi, musel mít nervy napnuté k prasknutí. Je mi jasné, že i vzhledem k času nabídku remízy nemohl odmítnout. Patriku, jsem na tebe moc hrdý!!! :-)

  Rovněž gratulace všem ostatním úspěšným!!!

  Medaile pro Vlašim se pomalu stává tradicí, a to je za dva týdny v záloze ještě Nelinka :-) !!!

 12. 192
  Jirka píše:

  Už visí výsledky dvanáctek, vedle bronzového Patrika postupují další dva středočeši Čáp a Rýdl, Míša Hatašová má stříbro (zlato má Jitka Jánská).

 13. 193
  Lukáš J. píše:

  Tak Adéla nakonec remiz.

 14. 194
  Jirka píše:

  Už visí i výsledky U14, Kuba Haman vyhrál zlato po loňských 12 i letos. Vedle něj postupují i další dva středočeši Baláček a Pospíšil, výborné a nečekané je i 12. místo Jardy Česánka. Všem gratulujeme.

  Z našich skončil Robin 24. (5b), Štěpán 29. a Lukáš J. 35. (oba 4,5 b).

 15. 195
  Jirka píše:

  Konečné výsledky U16: David je 11. (nejlepší středočech), postup mu unikl o 1,5b pom. hodnocení. Adéla je mezi dívkami 5. :-) .

 16. 196
  Maťa píše:

  Děkujeme za podporu, jdeme tleskat na vyhlášení. Loučím se ze Seče, kde bylo Mistrovství Čech pravděpodobně naposledy (nový majitel a jiné plány). Článek čekejte někdy po neděli.

 17. 197
  Iveta P. píše:

  Myslím skvělé výsledky,i když já nejsem ta pravá na hodnocení výsledků šachistů! :-)

 18. 198
  Patrik píše:

  Ach jo,zase doma a vše je ve starých kolejích. :-(

 19. 199
  Patrik píše:

  Ještě ti Maťo musím poděkovat za přípravu na soupeře.

 20. 200
  Maťa píše:

  Patriku, rádo se stalo! :-) Jak jste doma bronzovou placku oslavili?

 21. 201
  Patrik píše:

  Dobrá večeře(bramboráky s masovou směsí)s prezentací fotek,které se během týdne nafotily a nechybělo ani šampáňo. :-)

 22. 202
  Maťa píše:

  Slibovaný článek už je rozepsán, ale dokončen bude nakonec až ve čtvrtek, počítám někdy odpoledne. Zatím doporučuji hodnocení pravonínské části od paní Filipové na http://pravoninsachy.txt.cz/clanky/48563/19-mistrovstvi-cech-mladeze-do-16-ti-let-25-10-1-11-2008-sec/ , prohlédnout si můžete i její fotky (viz „aktuální odkazy“).

1 5 6 7

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist