TJ Spartak Vlasim
27
Pro

Memoriál Vojtěcha Boříka v režii favoritů

Karel Jukl

Jak už asi víte, tušíte nebo jste se dovtípili, vítězem 34. ročníku Memoriálu Vojtěcha Boříka v Týnci nad Sázavou se stal Tomáš Vojta. Další informace z tohoto turnaje již tak zajímavé nejsou, tudíž laskavý čtenář může přeskočit rovnou k zobrazení výsledkové tabulky. Těm ostatním nezbude než se seznámit s průběhem celého akce.

Zdá se, že v již tradičním termínu na tradičním místě, tedy v předvánoční neděli v restauraci U Vrtišků, se konal další ročník místního turnaje. Pořadatelům se, zdá se, zalíbil koncept střídání rapid a bleskového formátu zápasů, takže letos to vyšlo na bleskovky (taky je ale možné, že se mi jen rozbila tiskárna, což by organizaci rapid turnaje dost komplikovalo). Do Týnce se nakonec sjelo 28 hráčů, kteří byli rozděleni do dvou skupin po 14, což bylo zachováno i pro finále. Toto rozdělení přispělo k pohodovému průběhu turnaje, jelikož žádný z ambicióznějších hráčů se nemusel strachovat o postup. Na druhou stranu odehrát 2 x 13 partií dalo zabrat i zkušeným šachistům. Vše ale šlapalo jako na drátkách a před čtvrtou hodinou již byli všichni na cestě domů.

Základní skupiny sloužily tentokrát skutečně spíš na rozehrání. Dle Tomáše Vojty je potřeba se po podzimní části soutěží družstev aklimatizovat na rychlé tempo. Jeden by řekl, že účast na mistrovství republiky v bleskovém šachu poskytuje dostatek příležitostí k přeorientování, ale budiž. Tomáš ovšem přistoupil k partiím v základní skupině s jediným cílem, a to příliš se neunavit, a tak rozdával remízy, kde mohl. Ostatní hráči si tento luxus dovolit nemohli a museli si účast ve finále řádně vybojovat. To se nepodařilo především domácím hráčům. Po slabých výkonech tak Jiří Feierfeil a Juraj Steiner přepustili účast ve finále A Petrovi Havelkovi a Ottovi Frischmannovi.

Ve finále již k výraznějším překvapením nedošlo. Šachoví bohové odpustili Tomášovi prohru s panem Melichem a stal se tak s náskokem půl bodu vítězem celého turnaje před Františkem Hostičkou a Pavlem Vojtou. Ve finále B zvítězil táborský Pavel Procházka před Jiřím Feierfeilem a Jurajem Steinerem.

Jménem pořadatelů bych ještě rád poděkoval všem zúčastněným šachistům a pozval je na další ročník, který se odehraje nejspíše ve formě rapidu.

Výsledky na chess-results

Fotky

Stránky pořadatelů

4 reakcí na “Memoriál Vojtěcha Boříka v režii favoritů”

 1. 1
  Maťa píše:

  To byl taky takový pohodový turnaj. Líbilo se mi, jak to celé Karel moderoval. Například když se Ivo Hradecký při zahájení zeptal na počet postupujících, dostal ráznou odpověď: „Pojď sem a dostaneš dělo – už jsem to říkal třikrát!“ :-) Pak se ještě na stejnou věc zeptal Pavel Král, na což Karel reagoval jednoznačně: „Každopádně Král nepostoupí, ani když udělá dostatečný počet bodů. O to se postarám!“ :-) Jinak já bych byl spíš pro blicku, nějak mi k tomu vánočnímu času sedí víc, ale samozřejmě přijedu rád i na rapid.

 2. 2
  Maťa píše:

  Dnes se konal 35. ročník Memoriálu Vojtěcha Boříka. Výsledky zatím asi nejsou zpracovány, tak jen co jsem si zapamatoval… Asi trochu překvapivým vítězem se stal Vítek Moravec před Jiřím Gregorem a Tomášem Vojtou. Já jsem skončil devátý a nějak lehce přede mnou byl Robin Hrdina (tipuji 6., 7. nebo 8. místo, teď fakt nevím … ale porazil Tomáše a se mnou uhrál cennou půlku ve věžovce :-) ). Třetí ve finále B (celkově 15.) byl překvapivě Roman Šimák (výborný výkon), o místo za ním pak Vladimír Pěnkava. V céčku hráli Ondra Hlaváček (umístění nevím) a Kryštof Křížek (celkově 32.). Do Týnce si našlo cestu 34 hráčů.

 3. 3
  Tom píše:

  Domluvil jsem s Karlem, že stejně jako loni napíše o turnaji pár řádek. Tak snad je brzy pošle i s výsledky. ;-)

 4. 4
  Tom píše:

  Na chess-results se objevily výsledky finále“A“:
  http://chess-results.com/tnr201092.aspx?lan=5&art=4&wi=821

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist