TJ Spartak Vlasim
26
Kvě

Medailové žně v Řevnicích

Ondřej Matějovský

Již popáté se v sobotu 24. května konal v jídelně ZŠ Řevnice originální turnaj v rapid šachu Řevnické dvojice. Jak už bývá v poslední době zvykem, náš oddíl vyslal do místa konání početnou výpravu – 8 dvojic složených z kmenových hráčů Vlašimi a jeden kombinovaný vlašimsko-benešovský tým (Macků/Nguyen).Ostatně ani dvojice Procházka/Nguyenová k nám nemá zas tak daleko – Adéla u nás v DDM trénuje a hostuje v 1. lize dorostu, Petr se pro změnu ve Vlašimi narodil a i on si v minulosti v našem týmu zahostoval! :-)

Turnaj v Řevnicích je specifický tím, že v každé dvojici musí být alespoň jeden hráč do 16 let. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se na místě prezentovalo celkem 49 dvojic, které pořadatelé tradičně rozdělili do třech kategorií – děti, amatéři a profesionálové. „Profíci“ (průměrné Elo přes 1350 včetně případné silné dětské dvojice) hráli samostatný turnaj, dvě zbývající kategorie se spojily a výsledky se na závěr vyhodnotily z celkového pořadí. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem 25 minut na partii.

 V kategorii profesionálů startovalo 14 dvojic a konkurence byla asi nejsilnější v historii turnaje. Po celodenních bojích se ze zaslouženého prvenství radovali Evžen a Martin Pospíšilovi z Říčan s bodovým náskokem na Davida Cozla s Janem Švachem (Žebrák/Řevnice). David Cozl (Elo 1913) byl asi největším překvapením turnaje, když především díky dobré orientaci ve vypjatých závěrech uhrál na „dospělé“ 1. šachovnici 6,5 bodu s performancí 2408. O bronzové medaile se v přímém souboji posledního kola utkaly vlašimské dvojice Ondřej Mejzlík/Robin Hrdina a Ondřej Matějovský/David Zvára, ovšem karty byly rozdány tak, že jsme museli zvítězit 2:0. Když kouzelník David již potřetí během dne otočil prohranou pozici a vyhrál, zdálo se, že by nám to mohlo vyjít, v tu dobu jsem totiž měl na desce velmi nadějnou pozici. S tou jsem ale naložil podle obvyklého scénáře: zbytečný přechod do časové tísně (tentokrát oboustranné), série chyb, prohra.Tímto se omlouvám Davidovi, že mu ani dělení prvního místa na vyrovnané 2. šachovnici (s 5 body společně s M.Pospíšilem) nestačilo k lepšímu než 5. místu… Ondra s Robinem tak nakonec skončili s dvoubodovým náskokem třetí a na druhou dvojici ztráceli jen půl bodu. Robinovi se v Řevnicích tradičně daří, zatím se zúčastnil 4x a ani jednou se nevracel bez medaile! Zároveň se stal prvním hráčem, který stál na pomyslných stupních vítězů ve všech kategoriích. Ondra Mejzlík se pro změnu zapsal do historie Řevnických dvojic jako zatím papírově nejsilnější hráč (Elo 2239). Emil Macků s Martinem Nguyenem skončili na 7. místě, Petr Procházka s Adélou Nguyenovou ještě o jednu příčku lépe, takže se celá naše výprava vešla do první poloviny pořadí! 

Ondřej Mejzlík a Robin Hrdina

Ondřej Mejzlík a Robin Hrdina získali bronzové medaile. Foto: Jan Paukert

Ve druhé skupině bojovalo 35 dvojic (z toho 14 patřilo do „amatérů“ a 21 do „dětí“) a Vlašim o sobě dala vědět velmi výrazně – všech 6 našich dvojic se v celkovém pořadí umístilo v popředí. Mezi amatéry se v souboji o zlato dlouho přetahovala naše dvojice Lukáš Bleha/Arnošt Korecký s otcem a synem Krupičkovými z Prahy. Nakonec se naši kluci museli spokojit se stříbrem, ani Arnoštových famózních 7/7 na druhé desce na prvenství nestačilo. Krupička senior totiž na první šachovnici rovněž získal 100% a jeho syn uhrál o jeden bod víc než Lukáš… Třetí v celkovém pořadí a hlavně první v kategorii dětských dvojic skončili Lukáš Jelínek s Patrikem Pýchou, kteří tak kromě zlatých medailí získali velké vítězné poháry! Tahounem úspěšného týmu byl především Lukáš, 6 bodů na první desce je výborný výsledek a po nedávném turnaji v Janských Lázních další signál, že Lukášova výkonnost šla v poslední době prudce nahoru. Škoda, že za týden nebude na Seči, ale v Řecku… :-) Nečekaný bronz v amatérech vybojovaly Martina a Katka Krejčiříkovy (celkově 5.), když se k předpokládanému solidnímu bodovému zisku Martiny (5/7) přidala i Kačka – 50% je určitě příjemným překvapením. Jak již bylo naznačeno, ani naše zbývající dvojice se rozhodně neztratily: Jirkovi Mejzlíkovi s Nelinkou Pýchovou (5. v amatérech, 10. celkově) i Pepovi a Filipovi Zvárovým (6. v amatérech, 12. celkově, Filip výborných 5,5 bodu!) chybělo k medailovým příčkám jen půl bodu, dobře zahráli i sourozenci Lukáš a Vojta Filipovi z Pravonína (6. v dětech, 14. celkově). Zkrátka vydařená sobota, snad jen obsluha v bufetu u tenisových kurtů, kde kdysi začínala legendární Martina Navrátilová, mohla být o něco hbitější. Nicméně klobásku měli výbornou!  :-)

Lukáš Jelínek a Patrik Pýcha 

Zlato pro Lukáše Jelínka a Patrika Pýchu – velký úspěch do Dolních Kralovic! Foto: Jan Paukert

Výsledky obou turnajů a několik pořadatelských fotografií

28 reakcí na “Medailové žně v Řevnicích”

 1. 1
  Tom píše:

  Krásné výsledky, blahopřeji všem medailistům! A nedá mi to Maťo, abych se tě nezeptal /jsem totiž starej rejpal/ jestli si David náhodou po cestě domů nepobrukoval písničku „Tenhle spoluhráč na vodstřel …“ ?! :-)

 2. 2
  Vojta M. píše:

  Tak gratuluju všem k úspěchům. Nejvíc mne teší úspěch dvojice Lukáš, Patrik, že by v tom Lukášovi nakonec po mne něco zbylo.. :-) No hodně turnajů, chuť hrát. ono ta naše mládež za rok dva tu extraligu vybojuje. :-)

 3. 3
  Jirka píše:

  Mě nadchl výkon Arnošta Koreckého, hrál opravdu bez chyb a soupeře lehké neměl. Přitom už toho moc nehraje.
  Lukáš Jelínek konečně dozrál, je to samozřejmě i o intenzitě hry a účasti na turnajích za poslední rok. Klíčový teď bude pro všechny výkon na KP a postup na MČ, doufám, že z trojice Pýcha, Jelínek, Vopěnka aspoň dva postoupí (dle nasazení by měli všichni).

 4. 4
  Maťa píše:

  Myslím, že si David nic nepobrukoval, pochybuju, že tu Stokličovu předělávku vůbec zná.

 5. 5
  Jirka píše:

  A máme tu další ročník, je třeba dokompletovat dvojice a dopravu. Zatím vím o dvojicích:
  Voldán + Voldán (amatéři)
  Filipové Lukáš a Vojta (děti)
  Pýchová + Zvára Filip (děti)
  Mejzlík J. + nějaká IV.VT z Kralovic (amatéři)

  Start plánuje i Ondra Mejzlík, chce s ním hrát znovu Robin?
  O plánovaném startu mě informoval i Hermelín, za parťáka by bral někoho silnějšího (David, Patrik P.,…)
  Nevím jak Pravoňáci, asi tam taky nějaká další dvojice vznikne, případně se mohou kombinovat i s dalšími středisky.

  Takže zájemci pište, pište,…

  Co vím, tak Maťa a Tom pojedou do Úholiček a Řevnice letos vypouštějí.

 6. 6
  Jirka píše:

  Dle informací od Pýchů, že David Z. a Patrik P. pojedou do Řevnic a Robin do Úholiček, tak navrhuju do profesionálů dvojice:
  Mejzlík O. + Zvára D.
  Havelka + Pýcha

 7. 7
  Hermelín píše:

  Ke Spilkovi jsem sehnal Červenku a tedy je nás ze Sedlčan 9 a já jsem lichý. Patrika beru :-)

 8. 8
  Lukáš Filip píše:

  Vojtěch onemocněl a já hledám spoluhráče kdo má zájem.

 9. 9
  Jirka píše:

  Lukáš Filip: Plnohodnotná náhrada za Vojtu se těžko najde, předpokládám, že pokud lovíš mimo domácí vody, tak nikdo další z Pravonína nemá zájem. Máš výhodu, že můžeš brát i trojky, zkusím se zítra zeptat Davida Pikala, ale týden před Sečí dost pochybuju. Pak už leda nějakou čtyřku (Anežka, Jirka Stareček apod.).

  Jinak já jsem se domluvil s Matějem Davidem.

  Dále prosím Davida o potvrzení dvojice s Ondrou.

 10. 10
  Jirka píše:

  Upozorňuju na závěr komentáře č.2, že by ten náš synek byl vizionář :-D ?!?

 11. 11
  Maťa píše:

  Od pana Voldána mám vyřídit, že může vzít auto (nevím, kdo dává dohromady dopravu). David mi v neděli říkal, že je domluven s Patrikem, ale předpokládám, že rozdělení dvojice tak, aby si i dospělí (Petr, Ondra) zahráli, nebude ani jednomu vadit… K Lukášovi zatím nevím, nechtěl by si zahrát třeba Pepa Zvára? V Řevnicích už bral i medaili! :-)

  Jirka (21.16): Jestlipak Vojtěch odhadl i postup béčka? :-)

 12. 12
  Jirka píše:

  S Patrikem je to domluvené, chybí akorát souhlas Davida – pro toho je to taky největší změna, protože se přesune z 1. na 2. desku, na druhé straně pro něj zase stoupá šance na medailové umístění na úroveň 99%.

  Vojta samozřejmě postup béčka neodhadl, ani nevěděl, že o postup do ligy béčko usiluje. Přece jen je teď dost mimo dění, pouze něco doma občas zaslechne. Ale lepší, než kdyby postup tipoval a my nepostoupili :-) .

  Prosím Pepu o vyjádření, abych případně kontaktoval pro Lukáše F. někoho od nás. A ještě mě napadla dvojice nějakého prťouse se Sněhulákem, zkusím jim zítra zavolat.

  Dopravu asi budu koordinovat já.

 13. 13
  Maťa píše:

  Ten Pepa mě jen tak napadl, vůbec jsem s ním o tom nemluvil, ale třeba si nakonec zahraje.

 14. 14
  Jarka Z. píše:

  David souhlasí hrát s Ondrou. Pepa nebude vůbec ani v Řevnicích, máme hasičskou soutěž, takže tentokrát vynechává.

 15. 15
  Jirka píše:

  Takže aktuální stav účastníků je:

  Profesionálové:
  Mejzlík O. + Zvára D.
  Havelka + Pýcha

  Amatéři
  Voldán + Voldán
  Mejzlík J. + David Matěj

  Děti:
  Pýchová + Zvára Filip (bude Nela na 1.š.?)
  Filip Lukáš + ??? (domluvíme dnes večer)

  Celkem 6 dvojic, Petr Havelka jede ze Sedlčan, jako divák pojede asi Jarda Pýcha, takže je nás celkem 12. Doprava je možná způsobem:
  5 z Vlašimi … Voldánovi, Zvárovi, Filip
  7 z Kralovic … 2xMejzlík, 3xPýchovi, David, ???

 16. 16
  Maťa píše:

  Jarka: A já myslel, že Pepa už soutěžní hasičskou kariéru ukončil, protože se mu nechtělo běhat… :-)

 17. 17
  Jarka Z. píše:

  Tak to nevím, jak je to s tím během, ale hasičský útok běží určitě a překážky 100 m 100% né.

 18. 18
  Jirka píše:

  Podle posledních zpráv to vypadá, že by Vojta Filip mohl být na sobotu uschopněn a hrál by dle původního plánu s bratrem Lukášem, v kategorii „Děti“ bychom tak měli další dvojici s medailovými ambicemi :-) .

  Maťa: k postům u mašiny moc běhání není potřeba :-) , to bych si troufl i já :-D . Pepa si to určitě užije i jinak, jak to znám, ten vlastní požární útok je jen čtvrthodinová epizoda z obvykle velmi náročného dne :-D .

 19. 19
  Jirka píše:

  Definitivní seznam účastníků je:

  Profesionálové:
  Mejzlík O. + Zvára D.
  Havelka + Pýcha

  Amatéři
  Voldán + Voldán
  Mejzlík J. + David Matěj

  Děti:
  Pýchová + Zvára Filip (bude Nela na 1.š.?)
  Filip Lukáš + Vojta Filip

  Doprava se dolaďuje, poslední návrh vypadá následovně:
  Auta Mejzlík a Pýcha, sraz na Veselce všichni, Filipovi tam přijedou z Pravonína individuálně, Zvárovi dovezou svoje kluky a Voldány.
  Spolu pojedou Pýchovi+Zvárovi, se mnou pak všichni ostatní. Časy upřesníme ve čtvrtek.

 20. 20
  Jirka píše:

  Takže sraz na Veselce v 7:30, mělo by platit vše z předchozího komentáře.

 21. 21
  Maťa píše:

  Výsledky letošních Řevnických dvojic i Caissa Openu v Libčicích n/V dal již včera večer Tomáš do sekce „aktuální odkazy“, já jsem dnes přidal odkaz na fotky z Řevnic.

  Na obou turnajích se nám dařilo. V Řevnicích naši hráči ovládli oba turnaje (O.Mejzlík + D.Zvára „profesionály“, sourozenci Filipovi „děti a amatéry“), medaile pak získalo 5 dvojic ze 6. V Libčicích dosáhl životního úspěchu v rapidu Tomáš Vojta – 2. místo za GM Lázničkou mimo jiné před 3 GM a 9 IM! Skvěle zahrál opět Robin Hrdina – 6/9, a to měl papírově nejslabšího soupeře Petra Hroníka s elem 1967. 21. místem si Robin polepšil oproti nasazení o neuvěřitelných 76 míst!

 22. 22
  Jirka píše:

  Já s Matějem jsme jako jediní žádnou medaili v Řevnicích nevyhráli … Matěj přece jen na většinu výrazně starších soupeřů nestačil. Pozitivní bylo, že ve většině partií držel dlouho rovinu, hrál rozvážně a rozumné tahy, dohrával častokrát později než já, jednou dokonce přemýšlel tak, že spadl.Takže pro MČR dobrá zpráva.

 23. 23
  Maťa píše:

  Ale na jednom snímku jsi, Jirko, zachycen s pohárem (důkaz: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Revnicke_dvojice_23.4.2009/#Snimek_111.jpg ). Tipuju, že se na začátku vyhlašování Ondřej někde zapomněl, a tak jsi pohár převzal za něj, Mejzlík jako Mejzlík :-) . Bylo to tak?

 24. 24
  Hermelín píše:

  Bylo to přesně tak. I s komentářem Honzy Paukerta, že u Mejzlíků to mají dobře zařízené. Jeden hraje šachy a druhý přebírá ceny :-)

 25. 25
  Tom píše:

  Článeček o Libčicích mám hotov, ale počkám ještě až mi Radim pošle nějaké fotky z turnaje, takže na webu zveřejním asi až někdy zítra .

  Těším se na reportáž z Řevnických dvojic :-)

 26. 26
  Jirka píše:

  Tom: Jarda by ji měl napsat a poslat ke zveřejnění nejspíš Maťovi.

  Maťa: Ondra si po skončení 7. kola došel na kurty na smažáček s hranolkama (za 55,- :-) ), nečekal, že vyhlašování začne úplně bezprostředně po skončení poslední partie. Ale on na ty ceremoniály a formality (focení,…) stejně moc není.

  Jinak jsme zase s Matějem tak daleko od medaile nebyli, podle buchholze bychom ji měli, bohužel po skóre bylo druhé hodnocení zápasové body.

  Jedna perlička: Při odjezdu jsem si dotazem ověřoval, zda tam nikdo nic nezapomněl. Prý ne. A v Praze najednou slyším nesmělé : „Já nemám boty :-( “ … Matěj odjel domů v přezůvkách. Honza byl ještě v hrací místnosti, boty jsme po telefonu identifikovali a přijedou za Matějem na Seč. Honza si neodpustil poznámku, že vedle předváděných výkonů je zapomínání věcí další indikací, že z Matěje vyroste špičkový šachista :-D !!!

 27. 27
  Maťa píše:

  David už si pomalu zvyká, že v Řevnicích si chodí pro cenu sám, případně s náhradníkem :-) . Vloni se mi stalo to samé, co Ondrovi, akorát jsem byl na kurtech na klobáse. A tamní obsluha byla natolik pomalá, že jsem prošvihl vyhlášení komplet, když jsem pak přišel do školy, už se všichni přezouvali. To Ondra už aspoň na těch posledních fotkách je… Jinak myslím, že na formality typu focení je málokdo, většina to bere jako nutné zlo :-) .

  Jardův článek už mám v poště, zveřejněn bude asi až večer, dřív se k němu nedostanu.

 28. 28
  Jirka píše:

  Maťa: No např. Nela se fotí celkem ráda, s pohárem v ruce nebo s medailí na krku a medvědem v náručí pak nejraději :-D …, a možná by se pár dalších našlo :-) .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist