12
Pro

MČR v bleskovce a Čertovské šachy

Hned dvou různých akcí se v sobotu zúčastnili hráči Vlašimi. Tou bezpochyby významnější bylo Mistrovství České republiky v bleskovce. To se hrálo v pardubickém domě kultury Dukla a v kategorii open se ho zúčastnilo 189 hráčů (v kategorii žen pak 50 šachistek).

Cenový fond 99 000 Kč (1. cena 20 000 Kč) přilákal naše nejlepší blicaře, mezi nimiž se vůbec neztratil vlašimský odchovanec (nějaký ten pátek už hájící barvy Kroměříže) Ríša Mládek. Ríša v 15 kolech vybojoval 11 bodů a obsadil skvělé 4. místo. Turnaj suverénně vyhrál dlouhodobě nejlepší šachista České republiky David Navara.

Spolu s Davidem se na stupně vítězů dostali velmistři Tomáš Polák a Petr Neuman

Ríša Mládek při partii s Davidem Navarou

Dvojici hráčů našeho oddílu se příliš nedařilo. Vojta Dudek obsadil 55. místo a Vladimír Rajnyš 118.

Vojtěch Dudek

Výsledky na chess-results

Stránky MČR v bleskovce (fotky, partie atd.)

Druhou sobotní akcí byly Čertovské šachy v Táboře. Turnaj dvojic, kde musel být jeden z hráčů mladší 15 let, si zahráli sourozenci Zemanovi a Helebrandovi. Zemanovi (Dan s Lukášem) obsadili 5. místo, což v konkurenci 44 dvojic je velmi pěkný výsledek. Helebrandovi (Fanda s Eliškou) skončili na místě 18. Snad se brzy na stránkách Šachklubu Tábor objeví nějaké fotky čertovských šachistů.

4 reakcí na “MČR v bleskovce a Čertovské šachy”

1. 1
    Filipová Marie píše:

Od nás hráli turnaj otec a syn Babičtí a skončili na 28. místě.

2. 2
    Tom píše:

Děkuji za doplnění, těch jsem si nevšiml. Koukám, že ještě na 33. místě byl Tomáš Zeman a Milan Pomezný.

3. 3
    Maťa píše:

Ještě jednou gratuluju Ríšovi k výbornému výsledku – paráda!

V Táboře zahrál výborně Dan Zeman – 5/7, mj. skalp hráče přes 1700 a remíza s reprezentantkou Ladou Zelbovou. Dan se teď šachům docela věnuje, trénuje individuálně s Patrikem Pýchou a chodí i na kroužek Stamatu k Tomáši Kozbertovi v Benešově. Zároveň nevynechá příležitost zahrát si, teď v neděli třeba zaskočil na poslední chvíli za Pravonín ve Zdicích (a vyhrál, byť v závěrečné koncovce s velkou soupeřovou pomocí :-) ). Před 3 týdny skončil druhý na RŽL v Čerčanech, to bylo taky pěkné.

Velký zájem je vidět i u Honzy Babického z pravonínského kroužku, ten si prý i sám hledá turnaje, kam by mohl jet, zúčastnil se takto například rapidu v Českých Budějovicích. Myslím, že půjde časem hodně nahoru.

Franta Helebrand potvrdil svou formu z Krajské soutěže a uhrál 6,5/7, čímž teda trochu trpěla Eliška, kterou tím „tahal“ na příliš silné soupeře… :-)

4. 4
    Maťa píše:

Ještě doplním informaci od Lukáše Filipa, že Honza Babický trénuje i individuálně s Vláďou Horákem (to jsem nevěděl). Je to znát, dnes Honza vyhrál béčko na RŽL v Říčanech.