TJ Spartak Vlasim
08
Čvc

Malé ohlédnutí za turnajem v Teplicích

Od 18. do 26. června se uskutečnil v Teplicích nejsilnější open v České Republice. Ve startovní listině bylo možné najít hned 22 hráčů, kteří mají 2500+. Já jsem byl s ratingem 2368 nasazen 45. Hrálo se na 9 kol, klasickým tempem tedy 90 min na 40 tahů + 30 min na dohrávku + po každém tahu se přidá 30 vteřin.

První čtyři kola se mi vydařila a se 3 body jsem se probojoval na dvanáctou desku, kde jsem si zahrál s velmistrem Evgenym Romanovem (2581). Takto silný hráč mi nedal vůbec žádnou šanci a poslal mě zpátky do zóny „mimo onliny“.

Ovšem dokázal jsem se vzchopit a šesté kolo přehrál slabšího soupeře. Do této doby jsem byl na elo jen asi -4 a turnaj to nebyl nějak špatný. Ovšem poslední tři kola se mi vůbec nevydařila a celý turnaj jsem zahodil (0,5 – 0 – 0). 4,5 z 9 není úplně to, co by se dalo brát alespoň za průměrné.

Ríšovi se také vůbec nedařilo, když měl 1,5 ze 4, tak to s ním vypadalo hodně bledě. Nakonec se třemi výhrami dostal na 4,5/7 a byl nasazen jako favorit. Partie se mu ale nepovedla, a když prohrál, tak se do posledního kola nenechal nasadit, což chápu, protože dojížděl a na to poslední kolo, které bylo od 9:00, ještě když o nic nešlo, se nechce.

Turnaj celkově ovládl o půl bodu Turek – Ali Marandi Cemil Can. Nejlepším Čechem se stal Jiří Štoček (7. místo).

Turnaj jsem si celkově užil, kromě těch posledních třech nezdarů to byl pěkný týden.

Výsledky

Partie (odkaz na online přenos)

Stránky turnaje

(autor článku: Jakub Vojta)

1 reakce na “Malé ohlédnutí za turnajem v Teplicích”

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist