TJ Spartak Vlasim
06
Úno

Lukáš Filip vyhrál Lukaveckou věž

Přátelská atmosféra, vřelé přijetí, pěkné ceny, vynikající občerstvení, tak můžeme hodnotit patnáctý ročník Lukavecké věže. Hrály se dva turnaje, a to Turnaj dospělých, kde soutěžilo 18 šachistů (dospěláci a starší žáci), a pak Turnaj dětí, kde se utkalo 15 šachistů. Hrálo se švýcarem, tempem 2 x 15 minut na 9 kol.

Losování probíhalo plynule a bez problémů díky Michalu Škodovi. Po pátém kole byla přestávka, pro tento turnaj tradičně, na grilovaná kuřátka, která se od rána točila na rožni a my mohli pozorovat, jak nabírají růžovou barvičku. Všichni si moc pochutnali, Aleš Mišoň je kouzelník! Po celou dobu turnaje Martina Mišoňová nabízela účastníkům občerstvení všeho druhu. Nic, opravdu nic nám v Lukavci nechybělo. Tato společenská událost se domácím pořadatelům opravdu vydařila a já jim jménem svým i jménem všech pravonínských účastníků musím „vyseknout“ poklonu.

My jsme do Lukavce vypravili 5 starších žáků, 10 dětí hrálo dětský turnaj a děti doprovázel jeden z trenérů Lukáš Filip, který si také, po dlouhé době, zahrál turnaj. Děti dozorovalo sedm dospělých, kterým děkuji za pomoc, dopravu a přitom jsme probrali spoustu důležitých věcí a plánů.

Na turnaji se nám opravdu dařilo. Místní pořadatelé ocenili výkony našich dětí v obou turnajích a my máme zase radost, že se v Lukavci začínají rozjíždět nové šachové kroužky a Městys Lukavec jim dokonce poskytl klubovnu a vybavil je potřebnými pomůckami.

Rychleji hrály děti, a tak bylo jejich vyhodnocení provedeno před posledním kolem dospělých. K naší velké radosti 1. místo obsadil Jan Veselý s 8,5 body, a protože už dětský turnaj vyhrál dvakrát za sebou, tak se tímto rozloučil s tímto turnajem a příště už bude hrát v dospělácích. Druhá skončila Barbora Slavíková se 7,5 body a jen o půl bodu méně měl na třetím místě její brácha Adam Slavík. Následovali: 4. Jiří Zeman 6 bodů, 5. Daniel Zeman 6 bodů, 6. Kateřina Mrázková 5 bodů,  7. Natálie Štanderová 4,5 bodu, 8. Zdeněk Šťastný 4 body, 9. Matěj Fiala 4 body, 10. František Holenka 4 body, 11. Michal Kubec 4 body, 12. Monika Fialková 3,5 bodu, 13. Lenka Šťastná 3 body, 14. Jan Holenka 2,5 bodu a 15. Petr Březina 2,5 bodu. Od pořadatelů dostali pochvalu nejen první tři, ale i Daniel Zeman, který byl bezesporu nejmladším účastníkem turnaje a vedl si pěkně. Podle výsledků je vidět, že turnaj byl vyrovnaný, v mnoha případech rozhodovalo pomocné hodnocení.

Turnaj dospělých vyhrál Lukáš Filip, druhý skončil Pavel Jiran a třetí Lukáš Zeman. I když pan Jiran v posledním kole Lukáše porazil, tak první příčku Lukášovi jistilo půl bodu druhého pomocného hodnocení z předešlých zápasů. Vítězové obdrželi hodnotné ceny, Lukáš putovní věž a hodnotný poukaz. Podrobnosti dopíši, až dostanu výsledky z Lukavce.

Při vyhodnocování dospělých dostala pochvalu za své výkony Péťa Píšová, která měla políčeno na medailové umístění, ale jak už to v šachu bývá, je třeba i trochu toho štěstíčka!

Blahopřeji všem oceněným, blahopřeji všem účastníků pěkného turnaje, hlavně blahopřeji pořadatelům za zdařilý šachový turnaj.

Fotky

(autorka článku: Marie Filipová)

1 reakce na “Lukáš Filip vyhrál Lukaveckou věž”

  1. 1
    Maťa píše:

    Gratuluju Lukášovi i dalším úspěšným! Z fotek je vidět pohoda, jaká na turnaji vládla, například kuřátko bych si taky dal :-) . Jsou už někde kompletní výsledky? Pan Jiran by se klidně mohl zapojit do nějakého družstva (Pravonín?), kdyby měl zájem, za sebou nechal i silné šachisty (Lukáš Zeman, Péťa Píšová, na fotkách jsem viděl i pana Snížka…).

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist