TJ Spartak Vlasim
18
Dub

Litoměřice – Vlašim 6:2

S jistotou záchrany odehrálo vlašimské áčko své závěrečné utkání 1. ligy. Stejně na tom byly i Litoměřice, a tak poslední 11. kolo bylo v podstatě přátelským zápasem. Ten výrazně lépe zvládli domácí a připravili nám nejvyšší porážku v sezoně (stejným poměrem jsme prohráli i na Vyšehradě).  

Část týmu vyrazila do Litoměřic dříve a užila si krásného jarního víkendu. Někdo se toulal po kopcích Českého Středohoří s úžasnými výhledy a romantickými zříceninami, další dali přednost prozkoumávání místních barů.


Hazmburk – nejkrásnější hrad Českého Středohoří


Bílá věž (druhá se jmenuje černá) na Hazmburku


Sídlo Jana Žižky – zřícenina hradu Kalich


Zřícenina hradu Oltářík s fantastickým výhledem do krajiny.


Zbytek hradu Košťálov – romantice rozvalin na čedičových kopcích dodávaly i všudypřítomné rozkvetlé trsy tařice skalní.

K samotnému zápasu dodám jen to, že je škoda, že někteří k němu nepřistoupili zodpovědněji. Kdybychom vysoko vyhráli, skončili bychom na skvělém 5. místě. A Litoměřice určitě nad naše síly nebyly.

Mně se partie povedla a můžete si ji komentovanou přehrát.

Co se týče celé sezony, tak pro nás byla určitě úspěšná. V pohodě jsme se zachránili, což v takto kvalitní soutěži je výborné. Ze statistik je vidět, že tahouny týmu byli Ríša Mládek a Tomáš Vojta. Dařilo se ale i Jirkovi Rýdlovi, Davidu Zvolenskému a Nele Pýchové.

Na závěr bych rád poděkoval Vojtovi Dudkovi, že se chopil role kapitána. Dávat družstvo dohromady je nevděčná práce a Vojta jí zvládnul na jedničku.

Stránky 1. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

5 reakcí na “Litoměřice – Vlašim 6:2”

 1. 1
  Maťa píše:

  Tomášovu pěknou partii vybral do ukázek z posledního kola pro svazový web Kuba Roubalík. Článek Jakuba Roubalíka

 2. 2
  Honza Šťastný píše:

  Ta moje partie, na kterou jsi, Tomáši, odkazoval, nebyla jen tak nějaká partie, nýbrž moje slavná výhra proti Ondrovi Mejzlíkovi ze vzájemného zápasu v roce 2017 :-D…Ondra byl tehdy viditelně překvapený, hrál to hodně defenzivně, takže mat sice nedostal, ale skončil v prohrané střelcovce, odkaz viz tady: https://www.sachyvlasim.cz/ricany-%e2%80%93-vlasim-44/

  Jinak původní inspirace byla partie velmistra Kononenka z posledního kola Czech openu v roce 2016 (odkaz je tady: https://old.chesstempo.com/gamedb/game/3957331/rnbqkbnr/pppp1ppp/8/4p3/2P5/8/PP1PPPPP/RNBQKBNR%20w%20KQkq%20e6%200%202), kde v téhle variantě (kterou normálně nehrává, zjevně to taky byla konkrétní příprava) strašně sejmul Martina Červeného, vybavuju si, že byl byl přivyhraný už někde okolo 10. tahu…Mě tehdy ty Ondrovy anglický popotahovačky strašně lezly na nervy, takže jsem ho chtěl nějak překvapit a hrát něco živějšího, no a tahle varianta je jako překvapení super, navíc je to prudce korektní a prostě i objektivně dobrý, dal jsem v tom v blickách na internetu mnoho, mnoho pěkných matů, obvykle na to bílí, kteří tu variantu neznají, koukají jako tele na nový vrata:-)..

  Btw., dovolím si s ohledem na udržení Vlašimi (ke kterému vám gratuluju) připomenout svůj drobný příspěvek k němu (holt musel jsem vám trochu helfnout, když jsem za vás těch pár let hrál :-D) a sice moji „perlu“ Sc6 s partie s Vojtou Dudkem z letošního vzájemného zápasu, která de facto rozhodla o mojí prohře a vlastně i o tom klíčovém zápasovém bodu pro vás (a tady potěším Maťu, který prorocky jeho cenu předpověděl už před 3 měsíci, viz komentář 17 tady: https://www.sachyvlasim.cz/velke-vitezstvi-unichess-vlasim-3545/) – jak je zřejmé z tabulky, bez něj byste sestupovali…

 3. 3
  Honza Šťastný píše:

  Zajímavý, chtěl jsem sem vložit komentář, ale asi byl tak dlouhý, že to ani místní web, vycepovaný z doby dávno minulé několika mými sáhodlouhými články, neschroustal :-D

 4. 4
  Maťa píše:

  Ad 2: Délka nevadí, ale když je víc odkazů než jeden, tak to musí některý z adminů schválit (ochrana proti spamu). Jdu na to, za chvíli si tvůj komentář přečteme všichni, Honzo. :-)

 5. 5
  Honza Šťastný píše:

  Aha, jasný, jako říkal jsem si, když prošel ten krátký, že bude pes asi zakopaný někde v těch odkazech, díky za vysvětlení, Maťo:-)..

  Btw., koukám, že jsem negramota, viz věta „Mě tehdy ty Ondrovy atd.“ – správně je samozřejmě „Mně…“…Trochu mě omlouvá jen to, že mám horečku :-D

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist