TJ Spartak Vlasim
15
Lis

Liberty Cup II

Blanka Voříšková

V úterý 10. listopadu v podvečerních hodinách proběhl v Rádiu Svobodná Evropa už druhý ročník Liberty Cupu. Správně by to měl být půlročník, neboť první turnaj byl letos v květnu. Kolegové mě ale umluvili, aby na další turnaj nemuseli rok čekat.

Tentokrát jsem si turnaj mohla zažít i z pozice hráče. Na začátku byla pobídka kolegy Fatmira. Prý jak je možné, že já matka mistra ČR umím sotva táhnout figurkama :-) . Zastyděla jsem se a od září se pilně sama učím. To, že Kuba umí hrát šachy ještě totiž neznamená, že si se svou matkou bude chtít zahrát a něco ji naučit. Další dloubnutí přišlo od Tomáše Vojty. Pokud se na turnaj nepřihlásím, tak mi nepřijede pomoct. Říká tomu pozitivní motivace :-) .

V turnaji hrálo 22 kolegů z 12ti zemí. Hrací tempo bylona pět kol 2x 15 minut bez přídavku. Dle očekávání vyhrál Aladin z Bosny a Hercegoviny, druhý byl Koba z Gruzie a třetí Harutyun z Arménie. Nejlepší žena byla Kateryna z Ukrajiny. Já uhrála 2,5b a byla jsem jedenáctá. Na turnaji se nejen fotilo, ale kolega Dragan pořídil i krátký záznam včetně rozhovoru s vítězem.

Koba nejenže výborně hrál, ale během turnaje ještě stihl v každou celou hodinu přečíst ve studiu pětiminutové zprávy.

Atmosféra na turnaji byla opět báječná a i šachově to prý bylo o něco lepší než minule. Bylo znát, že se kolegové na turnaj připravovali. Viděla jsem je hrát šachy během polední pauzy a i se ptali na možnosti šachových kroužků. Ty se ale těžko hledají, neboť v našem věku se lidi už většinou šachy učit hrát nezačínají. Domluvili jsme se, že se pokusím najít vhodného trenéra a budeme mít pravidelný kroužek u nás v Rádiu.

Na závěr bych chtěla poděkovat Petrovi Havelkovi, Patrikovi Pýchovi a Tomášovi Vojtovi za pomoct při organizaci turnaje a oddílu za půjčení šachového materiálu.

11 reakcí na “Liberty Cup II”

 1. 1
  Tom píše:

  Jsem rád, že toto „vydírání“ pomohlo a že si našla odvahu hrát. Navíc si vůbec nehrála špatně. :-)

  Při turnaji vládla velmi hezké atmosféra, tak snad akce splnila účel.

 2. 2
  Patrik P. píše:

  Opět moc hezká akce! :-)

 3. 3
  Blanka píše:

  Kolega Dragan Milojevič natočil a sestříhal z turnaje krátký záznam.
  https://drive.google.com/file/d/0B0gGe3UtQ635d2g5c3N1UTg0MnM/view?usp=sharing
  Akce účel rozhodně splnila :-). Všichni jsme se báječně bavili. Vypadá to, že od ledna začne v rádiu šachový kroužek. Těším se.

 4. 4
  AdolfR píše:

  nadhera, du domu a du hrat sachy

 5. 5
  Blanka píše:

  Dneska začal v Rádiu šachový kroužek s Robinem. Učit nás dospělý je asi jiné než malé děti, i když toho umíme šachově tak na stejno :-). Robin to navíc musí zvládnout v angličtině. A zvládnul to skvěle. Už se těším na příští týden. Vybavil se mi film Marečku podejte mi pero :-).

 6. 6
  Blanka píše:

  Koncem dubna by se měla v Rádiu uskutečnit simultánka s Davidem Navarou. Tam se ukáže, jestli nás ten Robin něco naučil :-). Tři měsíce trvání kroužku by mu přeci na přípravu měly stačit ;-)

 7. 7
  martin píše:

  Jak se dá přihlásit na simultánní s navarou? Nebo to je soukromá akce? Diky

 8. 8
  Maťa píše:

  Je to simultánka pro zaměstnance RFE a pravděpodobně účastníky doplní několik dětí ze Spartaku Vlašim.

 9. 9
  zamestnanec rfe píše:

  my jsme zamestnanci rfe,
  bereme vsak na sebe
  podobu zajice,
  zirafy ci krabice.

 10. 10
  Blanka píše:

  Liberty Cup III bude 6.12. Na dnešní noc kolegove z ruského vysílaní připravili online reportáž ze zápasu o mistra světa. Musím říct, že tak nějak po svém :-). Pokud se chcete pocvičit v ruštině, tak odkaz zde.
  https://www.facebook.com/currenttimetv/.
  S Robinem jsme se za nimi stavovali po šachovém kroužku popřát jim zdaru.

 11. 11
  Blanka píše:

  Třetí Liberty Cup vyhrál kolega z Arménie. Hrálo 22 hráčů z 14 zemí. Moc děkuju Petrovi a Tomášovi za pomoc při organizaci. Bez nich by turnaj nebyl :-).

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist