TJ Spartak Vlasim
15
Říj

Liberty Cup 2022

V pořadí už sedmý ročník šachového turnaje pro zaměstnance a rodinné příslušníky Rádia Svobodná Evropa se konal v budově RFE po téměř třech letech na konci září. Pauza byla způsobená kovidem a přísnými hygienickými opatřeními, které tato doba přinesla. O to víc jsme se pak těšili. V mezidobí se sice odehrály dva online turnaje na Lichess, ale to se s partiemi a hlavně atmosférou, kdy se hráči společně sklánějí nad šachovnicí, nedá srovnat.

Termín turnaje po letních prázdninách, kdy jsou dovolené, vypadal nadějně, ale pak se ukázalo, že už zase začaly nastupovat různá podzimní nachlazení z chladného počasí a přihlášení hráči se začali postupně omlouvat a z turnaje odhlašovat. Když situace začínala vypadat kriticky, zahlásila jsem statečně, že letos budu hrát taky. :-) Už jsem jeden ročník hrála, ale pak to nezopakovala, protože je náročné řídit turnaj, a přitom i hrát. Nakonec jsem se radovala ze dvou výher, z čehož v té druhé jsem dala moc hezký mat. Byla jsem z toho sama překvapená, protože jsem si původně myslela, že to jen šach. :-)  

Nízká účast turnaje (jen 10 hráčů) nakonec vůbec nevadila. Naopak, přišlo mi, že v nižším počtu těch už tradičních 5 kol v rapidovém tempu 2×15 minut bez přídavku rychleji uběhlo. Navíc jsme měli připravených 11 knižních cen, takže nejenže dostal každý, ale ještě nám jedna zbyla. Šachové knížky jsme nakoupili od Maťi. Jeho firma byla zaznamenaná v RFE finančním systému jako Trafika 001. :-)  

Letos jsme nemuseli řešit žádné sporné situace. Z vítězství se nakonec radoval kolega z Uzbecké redakce. Za ním následoval zástupce Ázerbájdžánu a USA. Kolega z běloruské redakce, dvojnásobný vítěz turnaje tentokrát nehrál, patřil mezi marody. Na tvářích hráčů bylo vidět mírné nadšení, když to na začátku turnaje zjistili. Cítili svou šanci. :-)  

Na závěr bych chtěla moc poděkovat Davidu Zvolenskému a Petru Havelkovi za pomoc s turnajem. Letos máme i nový design firemního trika, tak bude mít Petr po těch letech opět nějakou změnu. :-)  K triku jsem Petrovi chtěla dát nějakou lahev alkoholu. Nakonec se mi podařilo zjistit, co má asi rád, tak snad jsem se aspoň trochu strefila. Kolegyně se nám v kanceláři s Davidem smála, když slyšela, že v pracovní době řešíme, co ten Havelka asi pije. :-)    

(autorka článku: Blanka Voříšková)

1 reakce na “Liberty Cup 2022”

  1. 1
    AdolfR píše:

    Byl to Šach-Mat: ) To je moc hezké povídání a turnaj tedy samozřejmě též

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist