TJ Spartak Vlasim
14
Pro

Liberty Cup 2018

12. prosince jsme se sešli na turnaji v Rádiu Svobodná Evropa po páté. Po těch letech už to máme nacvičené, takže vše běželo svou cestou skoro samo  :-). Naštěstí ve světě se nic zásadního nestalo, a tak k šachovnicím mohlo usednout všech 20 přihlášených hráčů. Opět to byl mezinárodní turnaj s účastí hráčů ze 16 zemí.

Hrálo se pět kol s tempem 2×15 minut bez přídavku.

V průběhu turnaje jedna hráčka odpadla, a tak aby se na poslední šachovnici nedíval hráč na prázdnou židli, hrála jsem mimo soutěž taky. Se svými dvěma soupeři jsem si celkem rychle poradila, zas takový začátečník už naštěstí nejsem :-).

Turnaj jsme letos spojili s charitativním prodejem knih. Knihy nám před turnajem nosili zaměstnanci do kanceláře a my je pak před a během turnaje prodávali. Jednu za 50 Kč. Knihy jsme měli různé – české, anglické, ruské. Vybrané peníze (přes 5 000 Kč) věnujeme neziskové organizaci, kterou kolegové vybrali v online hlasování.

 
K turnajům v RFE patří i bohaté občerstvení. :-)

„Pepo, budeme trénovat.“ Tuhle větu říkal přátelsky Aladin svému kolegovi po každé jeho prohře. Aladin vyhrál turnaj už dvakrát. Letos ho ale předstihl Bělorus Yury a druhý byl Rus Alexandr. Na našem putovním poháru tak přibude nové jméno.

Na závěr bych chtěla moc poděkovat Tomášovi a Petrovi za pomoc s turnajem. Bez nich bych své šachové aktivity v RFE provozovat nemohla.

Stránky Rádia Svobodná Evropa

(autorka článku: Blanka Voříšková)

3 reakcí na “Liberty Cup 2018”

 1. 1
  Tom píše:

  Málokterý turnaj se může pochlubit tím, že v něm hráli hráči ze 16 různých zemí. :-) A že vše běželo skoro samo, je zásluhou Blanky, která s turnajem a charitativním prodejem knížek měla spoustu práce. Naše účast s Petrem je spíše symbolická. :-)

 2. 2
  Blanka píše:

  Díky té rozmanitosti se Petr seznámí s pro něj novými zkratkami zemí. Letos třeba hledal Kyrgyzstán :-).

 3. 3
  AdolfR píše:

  móc dobrý, dobře vy. Příště už budu aktivní divák

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist