TJ Spartak Vlasim
03
Čvn

Liberty Cup – šachový turnaj v RFE

Blanka Voříšková (foto:  Nataliya Yashchuk)

Po úspěšné simultánce v prosinci loňského roku za mnou kolegové chodili, že by si tentokrát chtěli zahrát mezi sebou. Potěšil mě jejich bojovný duch a zájem o šachy. Brala jsem to jako další výzvu. Znáte rčení:  Kdo to umí hraje, kdo to neumí…. upořádá aspoň šachový turnaj. :-)

O pomoc jsem opět požádala vlašimský oddíl, za který syn Jakub hraje. Ochotně souhlasili. Jejich zápal o propagaci šachů kde jen to jde je opravdu obdivuhodný. Moc jim tímto děkuji. Jmenovitě Patrikovi Pýchovi za funkci rozhodčího, Petrovi Havelkovi za rozlosovávání  a Tomášovi Vojtovi za celkovou pomoc při organizaci turnaje. Oddílu za půjčení šachového materiálu.

Turnaj se uskutečnil v budově Rádia Svobodná Evropa v úterý 26. 5. v podvečerních hodinách. Zaměstnanci se na turnaj opět přihlašovali přes elektronický formulář. Celkem nakonec přišlo 19 hráčů z 11 zemí. Mezi nimi pouze jedna žena, kolegyně z Indie.  Nejvíce, 5 lidí, byla zastoupena afghanská redakce. Turnaj tak byla taková malá olympiáda. :-)

Patrik na začátku vysvětlil v angličtině pravidla a připomněl hrací tempo 2×15 minut bez přídavku. Hrálo se pět kol. Kolegové si mysleli, že se bude hrát vyřazovacím způsobem a tak jsme jim museli připomínat, aby po prohře neodcházeli. :-)

A jaký byl výsledek? Plným počtem pěti bodů vyhrál kolega Alexander z Ruska, druhý byl Aladin z Bosny a Hercegoviny  (remizoval s Tomášem na simultánce) a třetí skončil Ajmal z Afghanistánu. Bylo dojemné vidět je pak stát na podiu s medailemi na krku, poháry v ruce a s vážnou tváří naslouchající ruskou hymnu.

Byla bych moc ráda, kdyby se turnaj stal v rádiu tradicí a příští rok jsem mohla uspořádat druhý ročník.

 

6 reakcí na “Liberty Cup – šachový turnaj v RFE”

 1. 1
  AdolfR píše:

  móc hezké, prima činnost, jen tak dál

 2. 2
  Blanka píše:

  Včera proběhl 2. ročník Liberty Cupu a myslím, že se povedl stejně jako ten první. Vím o tom své, zahrála jsem si taky :-). Moc děkuju Tomášovi, Petrovi a Patrikovi za pomoc. Článek napíšu.

 3. 3
  Maťa píše:

  Gratuluju Blance ke skvělému zisku 2,5 bodů! Očekávám, že v únoru v Pravoníně uvidíme nejen dvojici Jaroslav Voříšek/Jakub Voříšek, ale i Blanka Voříšková/Jan Voříšek (případně pan Pokorný) ;-) .

 4. 4
  Robin píše:

  Taky gratuluju! Jen prozradím, že Blanka minulou neděli porazila ve vlaku Jirku. Takže jsem od ní čekal víc bodů. :-P Každopádně mi to příště, Blanko, připomeň. :-D Rád se přijdu podívat a zafandit!

 5. 5
  Blanka píše:

  Jen dodávám, že ve vlaku hrál Jirka bez dámy :-). Měla jsem strategii vyměnit co půjde a pak se uvidí.

 6. 6
  Maťa píše:

  Takovou strategii mám i s rovným materiálem: co vyměním, to neztratím; míň figurek, míň problémů… :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist