TJ Spartak Vlasim
12
Kvě

Květnové elo

Tomáš Vojta

Květnová národní elolistina přináší tradičně, díky započtení výsledků soutěží družstev všech úrovní, značné změny v ratinzích. Tak se v malém souhrnu pojďme podívat, k jakým změnám ela došlo u hráčů Vlašimi za poslední 4 měsíce. A po úspěšné sezoně takřka všech našich družstev je to bilancování opravdu příjemné.

Nejvíce si polepšila malá Péťa Píšová, která za poslední půlrok zaznamenala velký výkonnostní růst. Připsala celkem 224 bodů. Loni touhle dobou jsem napsal o Ríšovi Mládkovi, že ztráta 48 bodíků je jen malé nedopatření k jeho budoucí strmé cestě vzhůru. Rok se sešel s rokem a Ríša připisuje 177 bodů. Minulý týden v Janských Lázních navíc jasně ukázal, že i jeho současný rating 1893 není žádnou laťkou, přes kterou se rychle nepřenese. Získat přes 100 bodů dokázali ještě Patrik Pýcha (126) a 9letý Jakub Vojta (117). Za zmínku určitě stojí i zisk 73 bodů u Robina Hrdiny. Smutná bude naopak dvojice Františků. Fanda Helebrand odepisuje 99 bodů a pan Innemann 46.

Nejlepší čtyřicítka hráčů Spartaku Vlašim:

Tabulku s kompletním pořadím všech hráčů Vlašimi naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Začátkem května zveřejnila mezinárodní šachová federace i nové elo FIDE. Zde figuruje již 27 hráčů Vlašimi. Elo FIDE vychází každý měsíc, nemá cenu ale rozebírat změny po měsíci, a tak se stejně jako u národního ela pojďme ohlédnout za posledními 4 měsíci. Došlo zde hned k několika podstatným změnám. Tou největší je bezesporu to, že po mnoha letech došlo ke změně na postu vlašimské jedničky (už bylo na čase :-) ). Od 1. května jím je díky elu 2380 Jirka Rýdl. Největší bodový zisk ale zaznamenali jiní. 187 bodů připsal Ríša Mládek, 173 Patrik Pýcha a 134 Vojtěch Filip. Naopak 110 bodů poztrácel Martin Horák. Takovéto veliké změny jsou způsobené vysokým koeficientem rozvoje u mladých hráčů (40). I s nízkým koeficientem se ale dá poztrácet spousta bodů, o čemž by mohl vyprávět Ivo Hradecký (-89).

Uplynulé období bylo pro Vlašim úspěšné. Věřme, že tento trend bude pokračovat i v následujících měsících. :-)

Kompletní národní elolistinu si můžete stáhnout na stránkách zpracovatele.

Mezinárodní elo najdete na stránkách FIDE.

Statistiky všech hráčů ČR

6 reakcí na “Květnové elo”

 1. 1
  Tom píše:

  Koukám na nové elo FIDE k 1.6. a nedá mi to, abych neposlal Jirkovi vzkaz: ještě boj o pozici vlašimské jedničky nevzdávám!

  1.Vojta 2381
  2.Rýdl 2380

  :-D :-D

 2. 2
  Robin píše:

  woooOOOooow, jsem zvědav, jak na to Jirka během června odpoví! :D :D

 3. 3
  Tom píše:

  Myslím, že Jirka na to v červnu odpoví samými jedničkami na vysvědčení a v červenci samými jedničkami na turnajích. :-)

 4. 4
  AdolfR píše:

  na to se moc tesime, zvlast na to vysvedceni, to zni hodne pravdepodobne:-)

 5. 5
  Maťa píše:

  K 1. 7.: 1. Rýdl 2427, 2. Vojta 2381. Jestli byly samé jedničky na vysvědčení, se zeptám zítra večer ve Vsetíně :-) .

 6. 6
  Tom píše:

  Sakra! Tak teď už to vzdávám. :-D

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist