18
Čvc

Kuba Voříšek hraje Mezinárodní šach. dovolenou

Tomáš Vojta

Ani tento týden nebudou vlašimští šachoví fandové ochuzeni o možnost fandit svému hráči na týdenním turnaji. Již včera byl ve čtyřhvězdičkovém hotelu Amarilis v Praze zahájen 26. ročník Mezinárodní šachové dovolené. Záměrem pořadatelů této akce je poskládat hráče podle výkonnosti do několika 10členných uzavřených turnajů. Což v dnešní době je dost neobvyklý formát. U kandidátského turnaje, kde hraje Kuba, je průměr 1798. Neobvyklé je i tempo: 2 hodiny na partii bez přídavku za provedený tah.

Jak jsem již zmiňoval, turnaj odstartoval již včera dvoukolem a Kuba nenechal nikoho na pochybách, že bude bojovat o přední příčky, a získal 1,5 bodu. Právě v tuto chvíli probíhá kolo třetí.

Jak si Jakub v turnaji povede, si můžete tipnout v právě probíhající anketě. Držíme palce!

Průběžné výsledky

Stránky pořadatelů

12 reakcí na “Kuba Voříšek hraje Mezinárodní šach. dovolenou”

AdolfR píše:

Bojovat. Nekompromisně. Žádné plichty, jenom samá řež na krev: ) Radostně.

Tom píše:

Super, jak jsem psal už mnohokrát, Němce je třeba bít! :-) A odpoledne to chce seknout dalšího (to bude ale poměrně těžké – elo 1985). :-)

7. 7

Na odpoledniho Němce už Kuba bohužel nestačil a prohrál.

8. 8
    Tom píše:

Podle výsledků Kuba dneska remis. Zatím je to dělené 3. místo (3,5 ze 6) , tak by to chtělo na závěr ještě alespoň 2,5 bodu. :-)

9. 9
    Tom píše:

Koukám, že Jakub včera jen 0,5 ze 2. V dnešním posledním kole má slabšího soupeře, tak by to chtělo zakončit turnaj vítězstvím. 5 bodů by nebyl špatný výsledek.

10. 10

Kuba poslední partii opět remizoval, po hodině hry. Škoda. Nějak se z jeho hry vytratila bojovnost.

11. 11
    Tom píše:

To je škoda, soupeř byl v tabulce na předposledním místě, určitě ho tedy chtělo zkoušet déle … :-$