16
Čvc

Kuba Vojta hraje Mezinárodní šach. dovolenou

Ani tento týden nebudou vlašimští šachoví fandové ochuzeni o možnost fandit svému hráči na týdenním turnaji. Již včera byl ve čtyřhvězdičkovém hotelu Amarilis v Praze zahájen 28. ročník Mezinárodní šachové dovolené (hrát se bude ve třech turnusech a zastoupení budeme mít i v tom druhém, ale o tom až příští týden). Záměrem pořadatelů této akce je poskládat hráče podle výkonnosti do několika 10členných uzavřených turnajů, což je v dnešní době dost neobvyklý formát. U turnaje s honosným názvem mistrovský, kde hraje Kuba, je průměr 2046. Neobvyklé je i tempo: 90 minut/40 tahů + 30 minut do konce partie s časovým bonusem 10s/tah počínaje 41.tahem

Jak jsem již zmiňoval, turnaj odstartoval již včera dvoukolem a Kuba dokázal získat jeden bod za výhru nad Dánem Mouritsenem (nestačil na ruského mezinárodního mistra Chudinovskikho). Za pár chvil (v 9h.) bude zahájeno kolo třetí. Držíme palce!

Průběžné výsledky

Stránky pořadatelů

14 reakcí na “Kuba Vojta hraje Mezinárodní šach. dovolenou”

1. 1
    Tom píše:

Kuba ve třetím kole vyhrál v miniaturce. V turnaji zatím vládne vsetínská Mongolka. :-)

2. 2
    Robin píše:

Kuba dopoledne dostal peknou nakladacku s Kristianem.

3. 3
    Robin píše:

Nevim pro se mi z mobilu odesle jen cast komentare. :( Ted hraje s panem Lysem. Rikal, ze jestli budou hrat prijatej damskej gambit, tak ze vyhraje. Jsem zvedavej za jak dlouho mu bude pan Lys podepisovat partiar. ;) :)

4. 4
    Maťa píše:

FM Lys bude (případně) pěknej skalp, držím palce :-) . Jinak pro Kubu super turnaj.

5. 5
    Maťa píše:

Ta aktualizace výsledků je hrozná, ještě tam není ani ranní kolo… Ví někdo, jak Kuba odpoledne dopadl?

6. 6
    Tom píše:

Včera prohrál obě partie. :-(

7. 7
    Tom píše:

Dneska Kuba vyhnal Jezevce z nory a dostal se zpět na 50%. :-)

8. 8
    Maťa píše:

Super, gratuluju! :-)

9. 9
    Tom píše:

Kuba dopoledne prý rychle vyhrál. Odpoledne už se těší na Mongolku, té se v turnaji mimořadně daří.

10. 10
    Tom píše:

Odpoledne Kuba v dlouhé partii remis.

11. 11
    Maťa píše:

Díky za info, Tome, na chess-results ještě není ani dopolední kolo. Kuba zatím docela dobré výsledky, bylo by dobré to zítra zakončit bodovým ziskem :-) . Mongolka překvapuje, ve Vsetíně hrála nic moc, ale je pravda, že tam nastoupila po dlouhé cestě, teď už se asi aklimatizovala…

12. 12
    Kuba píše:

Ahoj, děkuji že mi moc fandite… Dneska jsem v odpolední partii byl úplně vyhraný a zkazil jsem to. Hráli jsme koncovku ona měla: 2 věže 2 piky a já měl: 1 věž 1 střelce 4 piky bylo to úplně vyhrané a já to zkazil no jo no. Ráno jsem měl zase štěstí, že soupeř byl netrpělivý někdy štěstí někdy smůla to se v šachách stává. Zítra na sebe na Němce hodím sako a uvidíme jak to dopadne.

13. 13
    Tom píše:

V posledním kole za jedna a prý 4. místo. 5,5 bodu je, myslím, solidní výsledek. :-)