TJ Spartak Vlasim
13
Bře

Kuba stříbrný na MČR do 16 let

Na jedničku s hvězdičkou zvládl nejdůležitější turnaj roku Kuba Vojta. V Koutech nad Desnou vybojoval stříbrnou medaili a zajistil si tak účast na letošním Mistrovství Evropy. Gratulujeme!

Mistrovství České republiky bylo kvůli současné situaci o dvě kola zkráceno, to ale nic neubírá na Kubově výsledku. Uhrát proti nejlepším hráčům republiky své věkové kategorie 5,5 bodu ze 7 (perfo 2333), je skvělé!  

Úspěch malé vlašimské výpravy podtrhl Martin Horák, který v doprovodném openu perfektně zvládl roli favorita a ziskem 6 bodů ze 7 zvítězil.   

Týden v Jeseníkách vám přiblíží fotky Patrika Pýchy a věřím, že Patrik brzy přidá i jeden ze svých hezkých článků. ;-)

Výsledky na chess-results

Stránky turnaje

12 reakcí na “Kuba stříbrný na MČR do 16 let”

 1. 1
  Jarda P. píše:

  Gratulujeme ještě tady ;-) !

 2. 2
  Blanka píše:

  Velká gratulace Kubovi, Martinovi a vlastně všem. Zvládli jste to skvěle :-).

 3. 3
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Sleduju už léta tento krásný web plný úspěchů. je to vždy výborné čtení. Snad proto, že jsem stále členem oddílu, odvažuju se gratulovat Kubovi ke krásnému výkonu a umístění. Kubo, sice jsi mě kdysi v přátelských bleskových partiích v Chotýšanech 2x porazil, ale určitě si mě nemůžeš pamatovat. Hrával jsem s tvým dědečkem v dávných dobách vlašimského šachu. Dnes je to úplně jinde a šachy už zřejmě hrát nebudu. Ani mě to nemrzí, když vidím, jak se vám to všechno dobře daří.
  Gratuluju, gratuluju moc.

 4. 4
  Kuba Vojta píše:

  To si bohužel nepamatuji, děkuji moc :-)

 5. 5
  Rene píše:

  Moc gratuluji, Kubo, to je úžasný výkon!

 6. 6
  Petra píše:

  Kubo, taky ti moc gratuluji.

 7. 7
  Kuba Vojta píše:

  Díky moc všem ;-)

 8. 9
  Maťa píše:

  Zdeněk Ryšánek (kom. 3): Ještě jsi měl Kubovi připomenout, že jsi cca před 30 lety vedl kroužek žáků, do kterého docházeli jeho táta, strejda a já, později pak chvíli i Jarda Pazdera… Bez toho bych já asi šachy nehrál.

  Jinak škoda, že se mistrovství nemohlo dohrát, myslím, že by Kuba hůře neskončil a možná by ještě dostal šanci i na zlato. Zaútočit na medaili chtěla v závěru i Pepi, no, nedá se nic dělat, tak za rok :-) . Každopádně stříbrná medaile z MČR je výborný výsledek a Kuba potvrdil, že je (snad) na dobré cestě.

  Ještě dva odkazy:

  – Martinova komentovaná partie s O. Sikorovou: http://www.sachyceskybrod.cz/clanky/koutynaddesnou2020.htm

  – Patrikův článek na stránkách ŠŠ STAMAT: http://www.sachystamat.cz/?p=2832

 9. 10
  Richard, Sr. píše:

  Ať žije Kuba! Vlajka vlašimského šachu vlaje stále velmi vysoko.

 10. 11
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Ondro (kom.9), kroužek jsem vedl rád, protože mě to moc bavilo. Dnes si říkám, že jsem to mohl dělat lépe, ale měl jsem malé děti a nikdy jsem nebyl příliš dobrý šachista. Mám z vašich úspěchů radost i proto, že jsem byl u těch začátků. Nedělám si ale na nich žádnou zásluhu. A šachy bys určitě hrál i beze mne. Přesto ti děkuju :-D .

 11. 12
  Maťa píše:

  Jestli bych šachy hrál závodně, nebo ne, to už asi zjistit nepůjde :-) . Ale pokud nakonec jo, tak bych se k nim rozhodně dostal o hodně později než na podzim 1986…

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist