TJ Spartak Vlasim
18
Pro

Krajské kolo Přeboru škol

Ve čtvrtek 13. 12. se ve Společenském domě v Neratovicích odehrálo krajské kolo Přeboru škol. Čekal jsem, že někdo z přímých účastníků napíše pár řádek, ale bohužel se tak nestalo, tak tady je alespoň výčet výsledků všech tří kategorií. Hrála 4členná družstva, tempem 2×20 minut s bonusem 3 sekund za tah a bodovalo se starým olympijským systémem.

Nás především zajímal turnaj pro děti ze 2. stupně, kde hrály hned 3 týmy složené z hráčů vlašimského oddílu. Zde ziskem 26 bodů suverénně zvítězilo Gymnázium Mladá Boleslav. Se 6bodovým odstupem skončila druhá ZŠ Vorlina Vlašim ve složení 1. Vojta Jakub 2. Smetana Lukáš 3. Slavíková Barbora 4. Žirovnický Jan. Zazářil zejména Honza na čtvrté desce, který šachy několik let nehrál (před okresním kolem si prý musel oprášit, jak tahají figurky :-) ), přesto uhrál skvělých 6 bodů ze 7. S horším pomocným hodnocením skončila třetí ZŠ Načeradec. Pro ostřílenou čtveřici Píšová, Filip, Jelínek, Kůra je toto (nepostupové) umístění ale určitě zklamáním. Sedmou příčku pak obsadilo Gymnázium Vlašim (celkem hrálo 12 školních týmů).

V nejmladší kategorii (1. stupeň) zvítězilo družstvo ZŠ Sázava před ZŠ Liteň a ZŠ Milovice. Ve středních školách pak Gymnázium Poděbrady před Kladnem a Říčany. Zde na chvostu výsledkové listiny najdeme SPŠ Vlašim, kde ale hrají jen rekreační hráči (jen Petr Laňka kdysi dávno hrával v našich mládežnických družstvech).

Na Mistrovství České republiky postoupila první 2 družstva z každé kategorie.

Výsledky: 1. stupeň, 2. stupeň, Střední školy

Fotky na stránkách Pravonína

(výsledky shrnul Tomáš Vojta) 

5 reakcí na “Krajské kolo Přeboru škol”

 1. 1
  Dana Z. píše:

  Mohla bych požádat, prosím, někoho o vysvětlení? Myslela jsem si, že pomocné hodnocení je PH1, PH2 a PH3, ale to má Načeradec úplně stejné s Vorlinou. Mají stejný počet i na partie – výhra, remíza, prohra a jejich vzájemná partie skončila remízou, tak nerozumím, podle čeho se rozhodlo pořadí právě takto. Každopádně gratuluji oběma týmům k moc pěknému výsledku.

 2. 2
  Tom píše:

  Rozhodlo až PH4 (to se na chess-results už nezobrazuje) a to prý bylo průměrné elo soupeřů.

 3. 3
  Dana Z. píše:

  Děkuji moc za vysvětlení, trochu mě překvapilo, protože mi kdysi někdo řekl, že elo je jenom číslo a mnohokrát jsem četla o nadhodnoceném elu díky naší RŽL apod., a tak si myslím, že by si postup díky výsledkům které reálně uhrály, rozhodně zasloužily obě družstva.

 4. 4
  Tom píše:

  Je pravda, že v takovémto turnaji je průměrné elo soupeřů dost podivné pomocné hodnocení (mohl být třeba buchholz). :-) Načeradec může požádat o divokou kartu na MČR, třeba jí dostane.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist