TJ Spartak Vlasim
20
Říj

Kavalier Sázava – Dolní Kralovice 4:1

Patrik Pýcha

V neděli 19. 10. se družstvo Dolních Kralovic utkalo v Sázavě s jedním z favoritů RSE –  s družstvem Kavalier Sázava, kam nás dovezl můj taťka Jarda Pýcha. Našim soupeřům sice nenastoupili dva nejsilnější hráči, ale i tak byli horkými favority. Kromě první šachovnice měli všude vyšší ela soupeři. Sestavy družstev včetně výsledků vypadaly takto:

Kavalier Sázava   Dolní Kralovice
Vilímová Monika 1704 ½ ½ 1744 Vávra Stanislav
Brhlík Antonín 1687 1 0 1441 Pýcha Patrik
Marhan František 1691 ½ ½ 1513 Snížek Jaromír
Světlík Milan 1583 1 0 1507 Müller Petr
Laube Miloslav 1478 1 0 0 Pýchová Nela
  4 : 1

V devět hodin se začalo hrát. První skončila má partie po hodině a čtvrt, bohužel mou prohrou, když jsem v 15. tahu dostal hrozbu nekrytelného matu, i když byl můj král figurami doslova obklopen. I to se bohužel stává a příště si již snad takové nenápadné hrozby všimnu.

Bílé figurky chrání svého krále jen zdánlivě. Najdete tah, po kterém se Patrik ihned vzdal? Řešení napište do diskuze, nejrychlejší správnou odpověď odměníme párkem v rohlíku na nejbližší žákovské lize :-) . Soutěžit mohou jen žáci bez ela. 

O asi tři čtvrtě hodiny později dohrál partii pan Snížek po přijmutí nabídky remízy soupeřem. Jeho partie se vyvíjela vyrovnaně až k mírně horší pozici a ztrátě pěšce. Pozice byla ale velmi nevyzpytatelná, a tak soupeř nabídku remízy přijal, i když podle mého bylo ještě co hrát.

Od dveří: Standa Vávra, Patrik Pýcha a Jaromír Snížek. Foto: J. Pýcha

Za chvíli podlehla soupeři Nela. Po nepřijatém dámském gambitu stála pasivněji a pasivněji, až se její pasivita dostala do vrcholného smutného bodu a prohrála. I když soupeř nabídl výměnu věží s přechodem do koncovky různobarevných střelců a Nela nepřijala, bylo to už jedno, jelikož soupeřova aktivita byla obrovská a i takovou koncovku by prohrála. Pro Nelu to byla každopádně nová zkušenost, protože hrála soutěž dospělých poprvé.

Po velmi dlouhé době skončila partie Vilímová – Vávra remízou. Byla to dlouhá a celou dobu vyrovnaná partie s mírným útočením obou stran. Protože partie Petra Müllera vypadala velmi nadějně, rozhodl se Standa hrát dámskou koncovku s různobarevnými střelci na výhru. Když se ale Petr dopustil hrubé chyby, dal partii za remízu.

Poslední dohrál Petr Müller. Po dlouhou dobu partie byla pozice úplně zablokovaná, až do obětování pěšce za prolomení pozice. Poté to měl Petr jasně lepší. Po výměně dam se však pozice srovnala a po hrubé chybě, kdy si Petr nechal uvěznit a poté vzít střelce, už to bylo jasně prohrané.

Petr Müller a Nela Pýchová. Foto: J. Pýcha

Tak skončil zápas 4:1. Žádný zázrak, ale ani debakl. Domů jsme vyjeli ve čtrnáct hodin a před tři čtvrtě na tři jsme byli doma. Hrálo se nám tam dobře, ale členům našeho družstva chyběla káva, případně čaj, který by Sázavští ve Stříteži jistě dostali.

35 reakcí na “Kavalier Sázava – Dolní Kralovice 4:1”

1 2
 1. 31
  Robin píše:

  sry já sem to blbě napsal myslel jsem patrik až bude psát další článek.

 2. 32
  Jirka píše:

  Já si myslím, že by naopak mohl web obohatit Robin, kdyby napsal článeček o zápasech Postupic, včetně nějakých diagramů ze zápasu. Robine, co ty na to :-D ?

 3. 33
  Patrik Pýcha píše:

  Ten Anand toho Kramnika teda drtí.

 4. 34
  Robin píše:

  tjn
  Jirka: Já nevim možná se o to někdy pokusim.

 5. 35
  Robin píše:

  Jirka: ty šachovnice jsou zelenožlutý jak řikal mata

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist