TJ Spartak Vlasim
05
Úno

K aktuální anketě

Ondřej Matějovský

Stejně jako vloni jsme pro všechny čtenáře našeho webu připravili anketu o největší úspěch člena vlašimského oddílu v minulém roce. Výběrem kandidátů jsem byl opět pověřen já, s případnými stížnostmi se proto obracejte na mě, ale snad jsem nic zásadního nevynechal. A kdyby přece jen ano, tak je to jenom anketa… :-)

Vybral jsem čtyři jména a kandidátku jsem opět seřadil abecedně podle příjmení, abych nemohl být nařčen, že někomu nadržuji. U každého jsem se snažil vybrat ten největší úspěch a jako „pomocné hodnocení“ uvádím i další skvělé výsledky dotyčných kandidátů.

ROBIN HRDINA – 1. MÍSTO NA KRAJSKÉM PŘEBORU DO 14 LET V SEDLČANECH

U Robina jsem měl jasno, že ho do výběru zařadím, ale váhal jsem, který z jeho výborných výsledků vyberu. Na rozdíl od minulých let se mu totiž nepodařilo vybojovat medaili z vrcholného podniku, nicméně určitě zaznamenal velké zlepšení, což dokazují hlavně jeho výsledky v nemistrovských soutěžích. Ty budou asi hodnotnější než prvenství na krajském přeboru v Sedlčanech, o kterém si můžete přečíst v mé červencové reportáži, ale na druhou stranu zlato je holt zlato :-) .

Další úspěchy: 1. místo v absolutním pořadí Regionální žákovské ligy, 2. místo na KP v rapid šachu do 14 let v Neratovicích, vynikajících 10/11 na 2. šachovnici v 1. lize dorostu, skvělé výsledky na turnajích v Janských Lázních  (perf. 2128) a Libčicích nad Vltavou (perf. 2199), zářijové elo 2048 a tím pádem zisk I. VT …

Robin s putovním pohárem za vítězství v seriálu RŽL 2008/09…

NELA PÝCHOVÁ – 2. MÍSTO NA MČR DO 10 LET V KOUTECH NAD DESNOU

Vynikajícím 2. místem na MČR (se ziskem 8/9) si Nela vybojovala účast na MS v Turecku, kde se jí rovněž dařilo – 25. příčkou a ziskem 6,5/11 předčila naše očekávání. Proto jsem i zde zvažoval, který z výsledků vyberu, nakonec jsem zvolil tu medaili. Kdo ale chce dát přednost premiérové účasti člena vlašimského oddílu mezi světovou elitou, ať hlasuje rovněž pro Nelu – ty úspěchy spolu úzce souvisí :-) . O harrachovském mistrovství jsem psal také já.

Další úspěchy: 1. místo na Mistrovství Čech v Harrachově (v kategorii D 12), 3. místo na MČR v rapid šachu v Hradci Králové (D 10), 1. místa na mládežnických KP v praktickém šachu v Sedlčanech i v rapid šachu v Neratovicích, zisk II. VT …

Nela Pýchová

Nela při odpočinku během MS v Turecku…

PAVEL ROHÁČ – 4. MÍSTO NA MISTROVSTVÍ ČECH DO 8 LET VE STRÁŽI POD RALSKEM   

Drtivým finišem (5/5) se mladý nadějný šachista z Dolních Kralovic prodral ve Stráži pod Ralskem těsně za medailové pozice. Je dobře, že se na úrovni Mistrovství Čech prosadilo další jméno z našeho oddílu! O Pavlíkově úspěchu si můžete přečíst v pěkném článku  od jeho maminky Ireny.

Pavlík před zahájením jedné z partií na Mistrovství Čech do 8 let…

TOMÁŠ VOJTA – 2. MÍSTO NA TURNAJI V LIBČICÍCH NAD VLTAVOU

V nadpisu své reportáže ze silně obsazeného turnaje v rapid šachu v Libčicích napsal Tomáš, že se jedná o jeho životní výsledek, proto jsem z mnoha úspěchů našeho nejsilnějšího hráče vybral právě tento. Není divu: nechat za sebou 3 velmistry a 9 mezinárodních mistrů, to už opravdu potěší! :-) Tomáš sice na konci srpna přestoupil do extraligového Turnova, ale úspěchu v Libčicích dosáhl ještě v našich barvách. Krom toho ho stejně považujeme i nadále za našeho, už jen kolik jeho kvalitních příspěvků se objevuje na tomto webu…

Další úspěchy: 1. místo na KP mužů v Říčanech, 2. místo na KP v rapid šachu v Zásmukách, 1. místo na turnaji v Janských Lázních, několik předních umístění v jednorázových nemistrovských soutěžích – např. vítězství na rapidu v Sedlčanech …

Na rapidu v Libčicích byl jediným Tomášovým přemožitelem velmistr Láznička (vlevo). Dlužno dodat, že nyní už je skóre 1:1 – v prosinci Tomáš Vojta českou dvojku na MČR v bleskovce porazil! :-)

Kandidáty jsem představili, tak vzhůru do hlasování! Vloni bylo zaznamenáno 118 hlasů, tak ať jich je letos ještě více! Anketa bude ukončena v neděli 21. února večer.

65 reakcí na “K aktuální anketě”

1 2 3
 1. 61
  Franta Innemann píše:

  Ad.55 je pravdou,že jsme se potkali v BN a mluvili o smažáku v tom smyslu,že jsem ho informoval o zkutečném mém slibu Maťovi a nikomu jinému.Ad.54 jsem nepsal já…

 2. 62
  Maťa píše:

  Mohu potvrdit, že komentář č. 54 byl odeslán z jiné IP adresy, než chodí ostatní příspěvky od pana Innemanna. Troufám si tvrdit, že vím, kdo se za našeho matadora vydával – přizná se?

 3. 63
  Maťa píše:

  S vítězkou únorové ankety Nelou Pýchovou jsme byli na pondělí pozváni do hotelu Pošta na Valnou hromadu OTS Benešov, kde Nela převzala plaketu, diplom a dárky za umístění v anketě „Sportovní talent ČSTV“. Z 31 nominovaných mladých sportovců Středočeského kraje jich bylo oceněno 10 a Nela mezi nimi nechyběla! Krátká zpráva by se měla objevit v dnešním Benešovském deníku, v internetové verzi už je: http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/valna20100428.html .

 4. 64
  Jirka Mejzlík píše:

  V nové anketě tipujeme počet medailí z KP žáků jednotlivců. Jaké jsou naše vyhlídky:

  HD16: Vedle našich Robina a Jirky Rýdla je nejméně 5-6 dalších adeptů na cenný kov (Haman, Pospíšil,…), tady můžeme mít dvě medaile a taky žádnou. V holkách by Nela (hraje nejstarší kategorii) zavěsit měla. Takže HD16 1-3 placky.

  HD14: Adepti jsou Patrik pýcha a Vojta Filip, aspoň jeden snad uspěje. Holku zde žádnou nemáme, tip je 0-2.

  HD12: Pokud se Fanda zklidní a bude hrát pomalu, nebude bez šancí. V holkách Anežce věřím. Takže 1-2.

  HD10: Z pěti našich má největší šance Dan Ždych, v silné konkurenci to nebude mít snadné. U ostatních by to bylo překvapení. Takže 0-1.

  Medaile pro někoho, koho jsem nejmenoval, by byla obrovským překvapením.

  Sumárně to vychází 2-8, z kluků ale nikdo nemá nic jistého. Já byl při zemi a tipoval jsem 3-4. Přece jen za rok vyrostla silná konkurence. Rád budu samozřejmě překvapen lepším výsledkem.

 5. 65
  Maťa píše:

  Šestnáctky budou letos nejsilnější v historii KP, nikdo z krajské špičky by neměl chybět: http://www.chess-results.com/tnr34696.aspx?lan=5 . Ve startovní listině ještě nejsou naši Robin Hrdina, Jirka Rýdl, Nela Pýchová, Patrik Studnička a Filip Zvára, všichni ale pojedou. Z oprávněných účastníků z našeho oddílu odřekl jen Lukáš Jelínek.

1 2 3

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist