TJ Spartak Vlasim
01
Úno

Jeden Kuba vítězem, druhý přeborníkem kraje

Kvalitní a početná účast se sešla na 27. ročníku Bakovských dvojic, které se letos poprvé hrály jako přebor Středočeského kraje v rapidu dvojic. A zásluhou Tomáše Vojty a Kuby Voříška míří titul krajských přeborníků do Vlašimi!

Celkovým vítězem se stala ale jiná dvojička a to Kuba Vojta a Petr Souček, která v 9kolovém turnaji nasbírala celkem 14 bodů. Já s Kubou Voříškem jsme celý turnaj bojovali o vítězství (po 7. kole jsme měli dokonce 1,5 bodu náskok), ale závěr nám nevyšel. Smutná byla zejména má partie v posledním kole (kdybych jí vyhrál, tak jsme byli první):

Vltavský V. – Vojta T. černý na tahu:

S několika málo sekundami na hodinách jsem zazmatkoval a zahrál 1…Kh3??, načež přišlo 2.Dh1,Kg4 3.Dh5 mat.

Škoda, ale i tak to byl vydařený turnaj. Dokonce jsem ziskem 7 bodů z 9 vyhrál první šachovnici.


Ve 4. kole jsme přesvědčivě porazili nejvýše nasazenou dvojici Tázlar, Šafařík

Vítězství si zasloužila dvojice Vojta J., Souček P. už jen proto, jak se kluci na turnaj oblékli. :-)


Kuba Vojta a Petr Souček

Kuba pro náš web okomentoval 2 ukázky ze svých partií. Tady je ta z 1. kola:

A tedy ze šestého …

Turnaj si zahráli i rodiče našich bývalých úspěšných mládežníků (mimochodem, jak Jirku Rýdla, tak Kubu Voříška lze nalézt v seznamu vítězů Bakovských dvojic). Áda uhrál 3,5 bodu, Blanka pěkné 4 a akci si společně užili. Věřím, že je brzy uvidíme i na dalších turnajích.


Blanka s Ádou

Děkuji pořadatelům okolo Martina Richtera za velmi pěkně zorganizovaný turnaj. A věřím, že nás příště z Vlašimi dorazí na tuto hezkou akci ještě více. Pro zajímavost seznam vítězů všech 27 ročníků Bakovských dvojic:

Výsledky na chess-results

Stránky turnaje

(autor článku: Tomáš Vojta)

10 reakcí na “Jeden Kuba vítězem, druhý přeborníkem kraje”

 1. 1
  Blanka píše:

  Byl to skvělý turnaj. Díky parťáku za podporu :-). A příští rok budeme obhajovat letošních 7,5 bodu. To bude tedy dost těžký.

 2. 2
  AdolfR píše:

  jo, byla to bomba, radost! Ja hral jako prasik a ruzne jsem nastavoval figury a tak, ale desne jsem si to uzil. A Blanka delala body! Pristi rok zas

 3. 3
  Tomáš Gergelits píše:

  Blahopřeji Blance a Ádovi k výbornému výsledku v silně obsazeném turnaji. Už jen letmý pohled na výsledkovou listinu do nejbližšího okolí vašeho umístění (do jednoho bodu směrem nahoru) dokládá sílu turnaje a váš úspěch v něm dosažený. Máte v nejtěsnějším dosahu řadu matadorů a zkušených turnajových harcovníků.
  Gratuluji!

  Samozřejmě oceňuji a gratuluji i oběma Kubům a Vojtům :bye: (Petra neznám) k umístění na čele turnaje. U vás už se to ale bere tak trochu automaticky :-). I když samozřejmě vím (nebo aspoň tuším), jak těžké je to stále dokazovat :good: .

 4. 4
  Tom píše:

  Jojo, bojovat proti o 20-30 let mladším soupeřům je s postupujícím věkem čím dál těžší. Ale je to dobrá prevence proti Alzheimerovi. :-)

  Díky za gratulaci. Byla to hezká akce.

 5. 5
  AdolfR píše:

  no, ja dekuju Tomasovi za gratulaci, ale obavam se, ze moje vykony by zaslouzily vyrazne jiny typ hodnoceni: ) Ale Blanka dokazala dotahovat partie a to, myslim, o dost presvedciveji nez loni. A jeste tam naky body nestastne zahodila. Za rok si prehodime sachovnice

 6. 6
  Tomáš Gergelits píše:

  Docela jste mě všichni svými zážitky z bakovského turnaje namlsali natolik, že si ho snad příští rok pojedu zahrát taky. Nemalou měrou k tomuto odhodlání přispívá i skutečnost, že Mladoboleslavsko je krajem mých prvních krůčků na poli soutěžního šachu (které jsem ovšem prováděl až ve svých šestnácti letech), a tedy spousta jmen ve výsledkových listinách bakovských dvojiček mi těchto pár roků, strávených v tehdejší Akumě či Autoškodě, dodnes připomíná.

  To by se ale musel najít nějaký hodně velký obětavec, kterému by nevadilo sdílet moje šachové neumětelství v jednom družstvu :-).

 7. 7
  Blanka píše:

  Tomáši, myslím, že na Benďáku určitě spoluhráče do dvojice najdeš :-).

 8. 8
  Tomáš Gergelits píše:

  ad 7):
  To je dobrý nápad!
  Má to ale jeden háček: buď bychom potřebovali přemluvit pořadatele i účastníky, že je dovoleno vracet tahy, a nebo bychom se pro jednou museli od tohoto privilegia oprostit :-).

 9. 9
  Maťa píše:

  Ad 8: Na Benďáku se taky hraje bez hodin, ne? Ale na turnaje štamgasti jezdí často, takže umí přepnout na turnajová pravidla. :)

 10. 10
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 7,8,9):
  Pravda, šachové hodiny kluci benďácký moc v oblibě nemají, ale to platí většinou jen pro tréninkové prostory, jelikož tam hodiny překáží na stole i v komunikaci. Jinak s hodinami zacházet umíme, spíš míváme problém s naším doplňkovým pravidlem o vracení nepovedených tahů; přece je škoda ukončit každou oboustranně slibně rozehranou partii jen kvůli nějaké momentální nesoustředěnosti :-).
  Přepnout na turnajová pravidla nám taky celkem nečiní žádné potíže, ovšem síla zvyku bývá mocná, což jednak pozoruji na svých soutěžních partiích, a druhak to dokládá i komentář č. 13 u článku o nedávném Openu Praha – https://www.sachyvlasim.cz/zacina-open-praha-s-vlasimskou-ucasti/#more-85908 :-).

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist