TJ Spartak Vlasim
29
Bře

Je tu čas velikonočních turnajů

Doslova žně bude mít vlašimský šachový fanoušek o Velikonocích. Během dneška začnou hned dva vícedenní turnaje, na kterých se představí celkem šest hráčů Vlašimi. A kdo nemůže odjet na delší dobu, může si v pátek zahrát turnaj Stamatu (turnaj pro děti). Níže najdete podrobnější informace k těmto akcím.

V dalekém Frýdku-Místku bude zahájen 39. ročník Turnaje šachových nadějí, jehož součástí jsou turnaje v kategoriích do 9, 12, 15 let, a otevřený Fide Open. Barvy Vlašimi budou na tomto krásném festivalu, kterého se v minulosti zúčastnili takoví hráči jako Radjabov, Movsesian, Navara či Azarov, hájit Jakub Voříšek, Lukáš Zeman, Anna Zlámaná a Ivo Hradecký. Lukáš bude hrát kategorii do 15 let, ostatní Fide Open. Turnaj do 15 let mohl hrát i Kuba Voříšek (byl by nasazenou jedničkou), ale na radu svého trenéra Michala Novotného dal přednost silnějšímu doprovodnému openu. Celkem je přihlášeno 286 hráčů ze 16 (!!!) zemí. Samozřejmostí jsou online přenosy z předních šachovnic.

Začíná se již za pár sekund (v 9,15h.) a vítěze budeme znát na velikonoční pondělí. Veškeré informace o turnaji získáte z propozic, jejichž část je níže okopírována. Držte Jakubovi, Lukášovi, Anně a Ivovi palce, ať se jim na této akci, která patří k největším a nejreprezentativnějším pro šachovou mládež v Evropě (slova pořadatelů), daří.

Startovní listiny všech turnajů

Webové stránky pořadatelů

O poznání menší tradici a méně účastníků (ale rozhodně se nejedná o malou akci, přihlášeno je přes 70 hráčů) má turnaj O pohár Mistra Jana v Plané u Tábora. V hotelu Lužnice se budou hrát 2 turnaje: silnější pro hráče s elem 1700-2200 a slabší pro hráče s elem do 1700. Náš oddíl budou reprezentovat Filip Vopálka a Jakub Vojta. Filip si zahraje slabší turnaj, Kuba silnější. Trochu mě mrzí, že zahrát si vážné partie nevyužilo více dětí z našeho oddílu. Je to kousek, akce není nijak drahá ani časově náročná, je škoda nevyužívat takovýchto příležitostí. Jen hraním rapidů se děti nezlepší. Začíná se v 17h. a sedmikolový turnaj skončí v neděli odpoledne. Více informací níže v okopírovaných propozicích.

Startovní listina turnaje Kotnov

Startovní listina turnaje Lužnice

Webové stránky pořadatelů

Kdo chce o Velikonocích věnovat šachům jen jeden den, může s dětmi vyrazit v pátek na již šestnáctý turnaj šachové školy Stamat (turnaj je určen pro ročníky 2003 a mladší). Hrát se bude tentokrát ve školní jídelně ZŠ Chocerady a to švýcarem na 9 kol tempem 2×15 minut na partii.

Startovní listina

Propozice

(autor článku: Tomáš Vojta)

 

73 reakcí na “Je tu čas velikonočních turnajů”

1 2 3
 1. 61
  Patrik P. píše:

  Gratuluju k výhrám v posledních kolech, solidní výsledky. :-) Lukáš zahrál moc pěkně.

 2. 62
  Ivo píše:

  Lukáš hrál fakt dobře, i když on s výsledkem spokojený není :-) Škoda dvou partií zahozených vidlemi pěšcem.. Já jsem porazil všechny hráče s menším elem, ale hrál jsem proti nim ležérně a dvě partie měl prohrané, tu dnešní poměrně lehce, nevím, proč soupeřka nešla pěšcem d5-d6-d7 do dámy. Remíza s Jakubem Rabatinem byla dobrá – logická hra,, žádná hrubka, jen jsem v jednu chvíli nevyužil taktickou šanci k zisku pěšce. Dobrou partii s Patrikem Štěpánem jsem hrál na výhru a rozhodlo moje přehlédnutí ve 25. tahu. Zbylé dvě partie s hráči s větším elem byly katastrofální, zvlášť mě štve ta z předposledního kola, kterou jsem chtěl vyhrát (přijatelný soupeř), ale totálně mi odešla taktika – asi 4 hrubky za partii..
  Jakub se často snažil soupeře usušit, což se mu vždycky nepodařilo, ale když je zkusil rozmasakrovat, tak úspěšný byl. Jeho partie potvrzují, že drak je výhodný pro bílého ;-)

 3. 63
  Maťa píše:

  Lukáš uhrál určitě pěkný výsledek, minimálně si polepšil nasazením i na elo, a jestli navíc jeho trenér chválí i úroveň hry (což je nedůležitější), tak super. Gratuluju! A doufám, že jste si to všichni užili.

 4. 64
  Lukáš Z. píše:

  Patriku díky za pochvalu. ;-)

 5. 65
  Lukáš Z. píše:

  Samozřejmě děkuji i Ivovi a Maťovi.
  Myslím si, že jsme si to všichni dostatečně užili.

 6. 66
  Anča píše:

  Mně se turnaj taky moc líbil a ani nejdu do mínusu, takže jsem spokojená. :-D

 7. 67
  Patrik P. píše:

  Dokonce jdeš do plusu. ;-)

 8. 68
  Tom píše:

  Souhrn výsledků z Frýdku na NŠS:
  http://www.nss.cz/skoncily-39.-turnaje-sachovych-nadeji

  Z pohledu Vlašimi slíbil pár řádek napsat Ivo, tak snad si na to brzy najde čas.

 9. 69
  Ivo píše:

  Slíbil je na můj vkus dost silné tvrzení :-)

 10. 70
  Tom píše:

  To víš, podáš prst a utrhnu ti ruku. :-)

 11. 71
  Blanka píše:

  Ivo, tak doufám, že jsem ti tu Kubovu partii neposílala zbytečně :-). Těším se na článek.

 12. 72
  Patrik P. píše:

  Ivo, nesmíš podat ani prst. Tomáš i náznak šance, že bys napsal článek, vezme jako slib. ;-) :-D

 13. 73
  Ivo píše:

  Článek jsem před chvílí odeslal Tomášovi. K napsání jsem se dokopal po standardních třech týdnech :)

1 2 3

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist