TJ Spartak Vlasim
15
Kvě

Janské Lázně trochu jinak

aneb nešachové aktivity při soustředění šachistů Podblanické šachové školy

Petr Havelka

Stalo se již dobrým zvykem při šachových výjezdech vlašimských šachistů a jejich přátel netrávit čas po odehrání svých partií povalováním se v posteli či vysedáváním v restauračních zařízeních. Nejinak tomu bylo i letos v Janských Lázních.

V úterý večer po odehrání poslední partie (Patrik Pýcha cca 23.00 hod) byl sice jedinou vhodnou nešachovou činností spánek, ale hned následující den jsme využili několik hodin mezi ranním a večerním kolem k proběhnutí na sluníčku. Drobotina (Patrik, Nela, Honza, Petr K., David, Štěpán a Lukáš) pod dohledem Jirky, Zdeňky a Petra vyrazila poměřit své síly na místní minigolfové hřiště. Neoficiální turnájek vyhrál David (pěkných 40 ran) před autorem článku. To ale nebylo tak důležité a my se za tři hodiny pobíhání po hřišti odměnili v místním stánku zmrzlinou, kávou, pohárem či malým pivem. Druhá skupina pod vedením Mati (Robin, Adéla, Martin a Vítek) pohrdla postrkováním malého míčku a vydala se za většími objekty – bowlingovými koulemi do blízké Svobody nad Úpou. Snad si také dobře zahráli, ale na rozdíl od nás byli zalezlí v budově.

Ve čtvrtek nás čekalo první celé volné odpoledne, a tak byl čas na delší výlet. Zdeňka Mejzlíková vybrala pěknou trasu – lanovkou na Černou horu, chvilka kochání se výhledem z přítomné rozhledny a potom už putování stále ještě zasněženou cestou směr Sněžka. Až tam jsme samozřejmě nedošli a včas jsme se vydali na zpáteční cestu po vrstevnici Černé hory. Cestu zpestřil např. Jirka svým zajímavým způsobem zdolání sešupu stylem bruslení bez bruslí (úspěšně) nebo Honza častým chytáním zajíců (neúspěšně). Mohlo být ještě veseleji, ale malé děti odmítly jízdu na tobogánu – horský potůček vytvořil zajímavé tunely ve sněhových příkrovech – škoda. Zpáteční cestu jsme si ještě zpestřili výbornou horkou čokoládou v chatě Vendlovka a pak už jsme jen taktak stihli večeři.

Na Černé hoře

Z výletu na Černou horu. Na snímku jsou „lanovkáři“, druhá skupina se na vrchol vydala pěšky, a to nejkratší cestou – po sjezdovce…

Počasí se stále nechtělo pokazit, a tak v pátek byl na řadě další výlet. Tentokrát výlet na Zlatou vyhlídku s obchvatem kolem Janských Lázní a přes lázeňskou kolonádu zpět na ubytovnu. Během výletu se nám ztratil Jirka Mejzlík. Kochal se krásnými vyhlídkami až úplně zapomněl šlapat. Ale už po 15 minutách čekání se zase objevil a výlet mohl pokračovat. Újmu na zdraví si málem přivodil věčně poskakující Honza Sadil, špatně šlápl na kořen a vypadalo to, že nedopajdá ani na ubytovnu. Ale odpočinek v lázeňské cukrárně, podpořený horkými malinami, vše spravil.

Poslední volné odpoledne se většina z nás rozhodla hrát doprovodný bleskový turnaj. Ale protože byl až od tří hodin, odskočili jsme si znovu na minigolf. Já tam dokonce musel, protože bylo třeba překonat Davidův středeční výkon. Podařilo se a 36 ran na silně poškozeném hřišti je určitě hodnotnější výkon než ten můj šachový!

Večerní čas po celou dobu turnaje trávil každý po svém. Děti po rozborech partií stále neměly šachů dost a bleskovku či holanďany hrál snad každý. A když už přece jen šachy omrzely, hrály se karty, dostihy a podobně.

Volná hra

Jedna z mnoha volných bleskovek. Co myslíte, vyhrál Štěpán, nebo Martin? Možná si to pamatuje z postele přihlížející Petr Kozel… :-)

O průběhu hlavních i doprovodných šachových turnajů se dočtete jinde.

7 reakcí na “Janské Lázně trochu jinak”

 1. 1
  Jirka Mejzlík píše:

  Petře gratuluji, krásný článeček. Musíš publikovat častěji, aspoň jeden příspěvek každý měsíc. Nezmínil jsi výstup vrcholového družstva „B“ na Černou horu po svých, tak to tam koukám vpašoval Maťa textem pod obrázkem. Co se mě týká, tak jsem převýšení Jánky-Č.hora (přes 600m) rád zdolal pěšmo jen v jediném směru – v tom sestupném v pozvolném klesání na trase 15km. Ostatní ze skupiny „A“ se mnou jistě rádi souhlasí.

 2. 2
  Tom píše:

  Musím jěště dodat, že i vrcholové družstvo“C“ /já a Kačka/ se neflákalo. Zdolali jsme pěšky Sněžku /převýšení 850m/, ze Špidlu došli okolo našich nejvyšších vodopadů /Pančavský 148m, Pudlavský 122m/ skoro až k Labské boudě, byli jsme v Teplických skalách … Prostě paráda, nehrát šachy má něco do sebe :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Proč zrovna my jsme béčko? :-) Hezký článek, Petře! Bowling jsme si zahráli opravdu dobře (celkem 3 hry), ale musím konstatovat, že je v podobném stavu jako ten minigolf. Já bych ještě doplnil, že 3 děti jely v pátek s Honzou Starcem do ZOO ve Dvoře Králové a cestou zpět se podívaly i do Polska. Program opravdu pestrý, ale nejlepší byla stejně ta cukrárna :-) .

 4. 4
  Tom píše:

  Tak v tom případě oběma Ondrův všechno nejlepší! Kdy a kde bude oslava? :-)

 5. 5
  Stanice píše:

  Oslava bude uprostřed našich narozenin tedy dnes! :)

 6. 6
  Jirka Mejzlík píše:

  Připojuju se ke gratulantům, přeju bujarou oslavu a zítra příjemné probouzení. A jinak velký dík za skvělou práci našich webmasterů.

 7. 7
  Maťa píše:

  Na http://mata1.rajce.idnes.cz/Janske_Lazne_2008/ jsem vytvořil komentovanou fotogalerii z letošních Jánek. Za fotky děkuji Jirkovi Černému, Petru Havelkovi, Tomáši Vojtovi a Honzovi Starcovi. Pokud mi ještě někdo pošle další fotky (Jirka Mejzlík?), můžu udělat ještě jednu galerii…

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist