TJ Spartak Vlasim
13
Kvě

Jak jsme dopadli v Krkonoších?

Ondřej Matějovský

V uplynulém týdnu pravděpodobně padl další rekord v historii vlašimského šachu. Pokud vím, 11 členů našeho oddílu asi ještě na žádný turnaj ve vážných partiích nevyrazilo. V penzionu Protěž v Janských Lázních nás ale ve dnech 6.-11.5. opravdu startovalo tolik, že bychom dali dohromady celou základní fotbalovou sestavu. Součástí naší výpravy byli i tři šachisté ze Sedlčan, Adéla Nguyenová z Benešova, Vítek Moravec z Českého Brodu a částečně i Jirka Černý z Brodců. Když přičteme i nehrající doprovod (včetně Tomáše Vojty, hrajícího tentokrát jen doplňkové turnaje), bylo nás dohromady 22, což je opravdu hodně vysoké číslo! :-)

V turnaji A, který se hrál jako otevřený přebor Královéhradeckého kraje, bojovalo 60 hráčů a po závěrečném 7. kole byl trochu překvapivě nejúspěšnější Robert Döring (Slavia Hradec Králové). Stříbrnou příčku obsadil jeho oddílový kolega a autor výtečného serveru 63+1 FM Martin Vacek a celkově třetí skončil Luboš Roško z Polabin.

Z Vlašimáků zahrál nejlépe doyen našeho oddílu František Innemann – coby nasazená 46 získal 4 body a skončil na 22. místě s výbornou performancí 2064. jsem celkem nic nepředvedl, 3,5 bodu a 30. místo odpovídá mé hře – smířen s osudem konstatuji, že lepší už to asi nebude, i když ten František by zrovna přede mnou být nemusel! :-) Těsně před zahájením turnaje dostal Martin Nguyen od pořadatelů lákavou nabídku na přesun do áčka bez zvýšeného startovného (doplnění do suda). Martin neváhal a přijal, silných soupeřů se nikdy nebál. Po nepovedeném začátku (0,5/4) se přece jen otřepal a uhrál nakonec 2 body (56. místo). Napoprvé to nebylo nejhorší, ale určitě má na víc…

František Innemann a Ondřej Matějovský

       František Innemann a Ondřej Matějovský si ve 2. kole zahráli vedle sebe…

Z mimovlašimských členů naší výpravy dopadl výborně Vítek Moravec – se 4 body 16. v pořadí a jako bonus remíza s obhájcem loňského prvenství FM Karlíkem (Elo 2317) ve 101tahové partii prvního kola! Naopak se nedařilo Petru Havelkovi (2 body, 54. místo), a to především v závěru turnaje. Zase ale předvedl své kvality v minigolfu, na poničené dráze 36 úderů … klobouk dolů! :-)

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE A

béčku hrálo 50 šachistů a po šestidenních bojích zvítězil 70letý Zdeněk Hejzlar z Náchoda, další medailové příčky pak obsadili 2. Vasilis Tsapanidis (ŠK Lípa) a 3. Jindřich Vochozka (Slavia Hradec Králové).

Vlašimské barvy ve vedlejším turnaji hájilo 8 hráčů, z toho 6 dětí. Největší ambice měl určitě David Zvára, jeho nové Elo 1802 ho stavilo do role jednoho z favoritů a do bojů vstoupil jako nasazená šestka. Ovšem vše si zkomplikoval již v úvodním kole porážkou v oddílovém derby s Jirkou Mejzlíkem, kde špatně odhadl věžovou koncovku. Po šňůře čtyř výher se sice ještě dostal na dosah medailovým pozicím, ale poslední dvě kola mu nevyšla – nejdříve v miniaturce podlehl pozdějšímu vítězi, v závěrečném dějství pak nedotáhl dobře rozehranou partii s Trojanem (Elo 1668) k vítězství, které by mu zajistilo konečné 6. místo a poslední finanční cenu 300 Kč. Remíza znamenala z Davidova pohledu jen průměrné 10. místo…

Robin Hrdina podal výkon odpovídající papírovým předpokladům a se 4 body skončil dvacátý. Jen o místo za ním se se stejným bodovým ziskem umístil Lukáš Jelínek. Lukášův výsledek byl příjemným překvapením, připsal si hned dvě výhry nad hráči s ratingem přes 1700 a performance 1690 jen potvrzuje dobrou formu! Martina Krejčiříková (27. místo) vybojovala 50% bodů, ale protože až na jednu partii hrála vždy z pozice favorita, spokojená asi nebude. Jenže odehrát všech 7 partií s žáky a dorostenci není žádný med, Martinu v tomto směru los příliš nešetřil… Jirka Mejzlík rozjel turnaj skvěle, na konci mu však trochu došel dech (0/2), přesto není 31. místo k zahození, především díky performanci 1701. Jirka tak potvrdil, že jeho Elo 1451 je hodně podhodnocené… Štěpán Vopěnka střídal lepší okamžiky s horšími, nicméně těch lepších bylo určitě víc, o čemž svědčí konečný výsledek – 3 body, 36. místo a performance 1549. Elo listina bude od září bohatší o dalšího našeho člena! Patrik Pýcha (2 body, 47. místo) je určitě schopen hrát lepší šachy, bohužel mu tentokrát nevycházely závěry partií. Koncovky to ale byly vesměs poučné a příště už je Patrik sehraje lépe. Nela Pýchová se ziskem 1,5 bodu uzavřela konečné pořadí, bojovala však statečně a získané zkušenosti se určitě v nejbližší době projeví.

Patrik Pýcha - Jiří Černý

                Regionální derby Pýcha-Černý vyhrál černými hrající Jiří Černý :-)

Také zde se zmíním i o ostatních členech naší výpravy. Vynikající výkon podala Adéla Nguyenová (4 body, 18. místo). Ve všech sedmi partiích měla silnější soupeře, přesto jako jediná z nás ani jednou neprohrála! Bilance 1-6-0 by mohla svádět k domněnce o malé bojovnosti, ale tak tomu nebylo – Adéla končívala po dlouhých bojích jako jedna z posledních. Jsme rádi, že za nás bude i v příští sezóně hostovat v 1. lize dorostu!  Brodecký Jirka Černý musel být vzhledem k naplněné kapacitě penzionu ubytován na pokoji s naší mládeží a patří mu dík, že si na to vůbec nestěžoval; snad ho kluci moc nezlobili… :-)  V samotném turnaji se mu docela dařilo, když uhrál 50% bodů a skončil na 24. místě. Sedlčanští žáci Petr Kozel (2,5 bodu, 41. místo) a Jan Sadil (2 body, 46. místo) přijeli stejně jako ti naši především sbírat zkušenosti a jejich umístění je na hranici možností. Oba budou určitě spokojeni: Petr se hodně přiblížil zápisu na Elo listinu (7 partií s elisty) a Honza v posledním kole zkušeně odvrátil hrozbu posledního místa volným losem po odstoupení jednoho z účastníků…  :-)   

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE B

Tak to by bylo k hlavním turnajům vše. Našemu pobytu v Janských Lázních se ještě budeme věnovat v dalších článcích. Na tomto místě bych rád poděkoval za hezkou akci v přátelském prostředí řediteli turnaje Jardovi Šmídovi a panu hoteliérovi Vladimíru Chalupeckému. Turnaj měl až rodinnou atmosféru a ubytování za 100 Kč se jen tak nevidí. Prostě samé klady! :-)     

NĚKOLIK FOTEK OD POŘADATELŮ

22 reakcí na “Jak jsme dopadli v Krkonoších?”

 1. 1
  Tom píše:

  Pěkně si to Maťo napsal, akce to byla opravdu výborná. Už abychom zase někam vyrazili! :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Dočkáš se brzy, už za necelé tři týdny nás jede do Seče neuvěřitelných 37! Sice je to jen víkendovka, ale stejně. Rozhodně nikdo nemůže říct, že bychom nebyli aktivní oddíl… :-)

 3. 3
  visvi píše:

  Jenom tě Maťo opravím, že těch tahů bylo s Karlíkem 111 ;-)

 4. 4
  Maťa píše:

  To číslo 101 jsi po partii říkal sám, respektive jsi opravil původní informaci o neuvěřitelných 151 tazích. Předpokládám tedy, že skutečná pravda je těch magických 111 tahů… Tak jako tak, svůj druhý největší úspěch sis docela užil! :-)

 5. 5
  Hermelín píše:

  Předpokládám, že ten první úspěch je loňská remíza s panem I :-)

 6. 6
  Vojta M. píše:

  Gratuluji všem, co se jim dařilo, k dobrému výkonu, nejvíce pak svému taťuldovi a svým bývalým svěřencům Štěpánovi a Lukášovi. Že bych nakonec i já něco v těch kralovicích po sobě zanechal. :-)

 7. 7
  visvi píše:

  To je pravda, opravdu jsem říkal 101, ale těsně po partii jsem nakecal spoustu nesmyslů, třeba jsem se divil tomu, že už nebude večeře, kterou jsem 6 hodin zpátky už dávno měl :-) … Za největší úspěch je právem považována partie Moravec-Matějovský 1:0.

 8. 8
  Maťa píše:

  Visvi: Díky, neskromně jsem si to myslel, teď už to vím! :-)
  Vojta M.: V Kralovicích jsi především zanechal kroužek jako takový a za to ti patří dík – bez tebe by asi nebylo kralovických šachistů. A Lukáš se Štěpánem budou v příští sezóně základní stavební kameny v 1. lize dorostu! :-)

 9. 9
  Vojta M. píše:

  No snad bude doba, kdy se na nějaký ten rok ještě do kralovicka vrátím a opět svou malou mírou přispěji k dění naší oddílové základny. No co, více si o tom můžeme promluvit v sobotu na fotbale při oslavě jiného titulu. :-)

 10. 10
  Maťa píše:

  Snad se podaří sehnat lístky. Zítra tam posílám sestru (bydlí ve Vršovicích), ale už je prý téměř vyprodáno…

 11. 11
  Maťa píše:

  Tak se mi podařilo 5 lístků vedle sebe zarezervovat, což byl skoro husarský kousek (přetížený systém přes den neustále padal). Omlouvám se, že „nehovořím“ k tématu, ale Vojta s tím začal :-)

 12. 12
  Tom píše:

  Mimochodem, nechcete se v sobotu vyprdnout na blblej a nudnej fotbal a jet radeji do Libcic na rapid? Propozice jsou v sekci KE STAZENI, ja bych docela vyrazil.

 13. 13
  Radim Hataš píše:

  Ahoj všichni,
  omlouvám se, že se Vám mísím do hovoru, ale využívám tématu a touto cestou bych Vás chtěl srdečně všechny pozvat na 4.ročník CAISSA OPEN do Libčic. Zatím máme šedesát předem přihlášených hráčů. Cenovým fondem se s turnajem ve Vraném nemůžeme rovnat, ale i tak to není zlé:)) Rádi přivítáme i mládež (ročník 1993), kterou hodnotíme zvlášť a ceny máme pro všechny…
  Prostředí hracího sálu je moc pěkné s přilehlou restaurací. kde velmi dobře vaří. http://www.caissa.cz

 14. 14
  Radim Hataš píše:

  Mládež jsem samozřejmě myslel ročník 1993 a mladší…

 15. 15
  Maťa píše:

  Fotbal si asi nerozmyslíme, ale doufám, že někdo z našich členů do Libčic vyrazí. Určitě to tam bude super! :-)

 16. 16
  Tom píše:

  Já to tak růžově nevidím. Zkusil jsem rozeslat mailíka,aby někdo jel a reakce nulová. A sám tam nepojedu, to by mě nebavilo.

 17. 17
  Jaromír S. píše:

  Ať už z Libčic po skončení rapidu nebo z Edenu po prohře s Jabloncem se dá v obou případech stihnout v hotelu BW Kampa možná 5. a určitě 6. partie zápasu Navara – Kramnik.

 18. 18
  Tom píše:

  Myslím, že kluci májí v plánu po té nudné hře /tuším že se jí říka kopaná/, jít se na zápas Navara-Kramnik podívat.

 19. 19
  Maťa píše:

  Ano, po předávání poháru nejlepšímu týmu naší fotbalové ligy jsme se s Davidem Zvárou byli podívat na 6. partii, kterou bohužel David Navara hladce prohrál. A potkali jsme tam i Jaromíra… :-)

 20. 20
  Tom píše:

  Díky Maťo za uveřejnění fotek /viz aktuální odkazy/. Mimochodem, to muselo dát práce všechny je okomentovat :-)

 21. 21
  Maťa píše:

  Zabralo to přibližně 5 hodin nedělní služby, tedy určitě minimálně 2 hodiny čistého času. 166 fotek dá zabrat, ale všechny komentované nejsou…

 22. 22
  Tom píše:

  Na stránkách Královehradeckého šachového svazu http://www.chess.cz/kraje/khss/ jsou ke stažení všechny partie z Jánek.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist