TJ Spartak Vlasim
15
Úno

Honza slaví abrahámoviny!

Blahopřání

S kulatými životními jubilei se v našem oddíle v poslední době roztrhl pytel. Po Jirkovi Mejzlíkovi, Tomáši Haškovi, Jardovi Pýchovi, Marii Filipové a Vláďovi Horákovi přichází na řadu šachista, který sice v současné době není naším členem, ale v minulosti zanechal ve vlašimském klubu hodně hlubokou stopu. Mezi padesátníky se právě dnes zařadil Jan Kořínek!

Honza pochází z jižní Moravy, konkrétně z Lovčic u Kyjova. Do Vlašimi ho zavál osud, když v polovině 80. let minulého století narukoval do Benešova, kde dva roky sloužil vlasti a kde si také našel svou budoucí nevěstu. Po svatbě mu coby šikovnému řemeslníkovi nabídly tehdejší Blanické strojírny (dnes Sellier – Bellot) kromě místa i byt ve Vlašimi, Honza přijal a stal se tak naším krajanem :-) .

Do šachového klubu přišel krátce nato se svým kolegou z práce a kamarádem Pavlem Štětinou. Díky velkému zápalu pro hru se z úrovně slušného, ale přece jen začátečníka vypracoval v solidní II. VT (elo přes 1800) a mimo jiné se na několik sezon stal stabilním hráčem našeho áčka. Ještě více se ale zapsal do historie vlašimského oddílu v roli funkcionářské – kromě toho, že byl kvalifikovaným rozhodčím a v jistou dobu trochu pomáhal s mládeží (když hrály jeho děti Tereza a Honzík), vykonával dokonce v letech 1990 – 1996 funkci předsedy oddílu. A vykonával ji opravdu dobře – svědomitě a pečlivě, ne nadarmo si ho František Krunert vybral jako svého nástupce, když kvůli podnikání ukončil kariéru.

Bohužel, někdy se to v životě zamotá. Pro osobní i zdravotní problémy Honza načas šachové figurky odložil a odstěhoval se zpět domů na Moravu, kam ho to vždy táhlo (snad v žertu někdy říkával: „U Čehůnů já nebudu nikdy doma!“ :-) ). Na šachy ale nezanevřel, po čase se k nim vrátil, byť zdaleka ne v takové intenzitě jako „v dobách své největší slávy“. V současnosti je kmenovým hráčem Postupic, za které ale vzhledem k bydlišti nastupuje velmi sporadicky. Častěji je za šachovnicí viděn v přeboru okresu Hodonín v týmu Ježova, kde hostuje na 1. desce.

Honzo, ke krásným kulatým narozeninám Ti přejeme hodně zdraví, štěstí a úspěchy v životě i v šachu!

Honza Kořínek (vepředu vpravo) během turnaje na Moravě. Zdroj: NŠS

13 reakcí na “Honza slaví abrahámoviny!”

 1. 1
  Vláďa píše:

  Honzo, tak Tě vítám mezi nás …sátníky. Přeji hodně zdraví, štěstí, všeho nejlepšího, spokojenosti a úspěchů nejen za šachovnicí, ale i v životě.

 2. 2
  Maťa píše:

  Posílám pozdrav do centra Slovácka – všechno nejlepší, Džanku! :-)

 3. 3
  Pavel Vojta píše:

  Honzo, všechno nejlepší k tvému jubileu, hodně zdraví a přeji ti , aby se ti povedl nějaký ten šachový comeback :-) .

 4. 4
  HonzaS píše:

  Dzanku, preju Ti vsechno dobre!

 5. 5
  Dan píše:

  Posílám gratulaci s přáním všeho nejlepšího.

 6. 6
  Tomáš Hašek píše:

  Honzo,

  přeji také vše nejlepší!!!!

 7. 7
  Arnold píše:

  Honzo,já Ti přeji vše nejlepší do 2.padeátky a ať se ti na Hodonínsku daří všachovém i osobním životě.

 8. 8
  jiprok píše:

  Honzo, připojuji se s přáním zdraví a štěstí.
  Jirka Prokop

 9. 9
  Honza Kořínek píše:

  Ahoj chlapi!Sakra,udělali jste mně radost!Všem,kteří si vzpomněli na starého Jeanka moc děkuju.Jsem moc rád,že Vlašim „JEDE“ a věřím,že to tak dlouho zůstane.Honza K.

 10. 10
  Jirka Mejzlík píše:

  Vidíš Honzo, já Ti tady ani nepřál, protože jsem netušil, že stránky přece jen sem tam čteš. Takže dodatečně – vítej do klubu nás „moudrých věkem“. A ať se Ti v životě daří!

 11. 11
  Honza Kořínek píše:

  Ahoj Jirko,víš za tu zlámanou hnátu jsem něco dostal.Protože jsem chtěl mít kontakt se světem,pořídil jsem si toto,no pak jsem si zlámal i tu druhou nohu v kotniku,takže mám spoustu času a samozřejmě velice hltám vše,co se týká šachového dění ve Vlašimi.Jo,opravdu rád vzpomínám na tu dobu,kdy jsem věřil v čest,spravedlnost a lásku,fakt jsem v toto věříl.Byla to euforie.,jo a také moje osbní tragédie.Honza K.

 12. 12
  Maťa píše:

  Možná si někdo rád přečte reportáž z utkání okresního přeboru na Hodonínsku, kde v týmu Ježova nastoupil Honza Kořínek. V článku si můžete i přehrát jeho partii. Zaujalo mě, jak suverénně zvládl na 6. desce Honzův brácha Vladimír Kořínek (elo 1538) mat koněm a střelcem… http://www.sachy-jiskra-straznice.estranky.cz/clanky/sezona-13-14/2.-kolo-op-i—jiskra-straznice—jezov-5—2.html

 13. 13
  Maťa píše:

  Při brouzdání po internetu mě zaujaly výborné letošní výsledky mého předchůdce v roli předsedy šachové Vlašimi: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1454&hrac=16222. Zdá se, že se Pavlovo přání z komentáře č. 3 plní – Honza je letos neporazitelnej! :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist