TJ Spartak Vlasim
29
Pro

Františku Innemannovi je 75 let

Významné životní jubileum dnes slaví nejstarší aktivní člen našeho oddílu, pan František Innemann. Pan Innemann je s šachovým oddílem ve Vlašimi (s přestávkami, kdy hrával vyšší soutěže za Benešov a Zdislavice) neodmyslitelně spjat již 50 let. Patřil ke generaci, která začátkem 70. let minulého století obnovila jeho činnost a postupem času se vypracoval nejen mezi nejlepší hráče Vlašimi, ale i celého okresu Benešov.


František Innemann na první šachovnici v přípravném zápase „mladí – staří“. Soupeřem mu byl Jaroslav Klich (foto z první poloviny sedmdesátých let).


František Innemann (uprostřed) s tehdejšími hráči Vlašimi Janem Kyselým a Miroslavem Vyhnalem (foto ze sedmdesátých let).


Salo Flohr premýšlí nad tím, jaký tah proti Františkovi zvolí (simultánka v Benešově 4. března 1973).

Asi největšího úspěchu dosáhl v srpnu roku 1985, kdy v Kolíně vyhrál uzavřený hlavní turnaj při šachové Spartakiádě a získal tím I. VT. Dokázal zde předstihnout i budoucího mistra České republiky Miloše Jirovského. Z turnaje se dochovala tabulka, společná fotka a dokonce i partiář.

Pan Innemann vždy rád a dobře hrával bleskovky. V roce 1980 se v Neveklově stal okresním přeborníkem. V roce 1984 vyhrál 1. ročník naší Vánoční blicky (v roce 1988 byl třetí).  O těchto výsledcích si můžete přečíst i z dobového tisku:


Týdeník Jiskra 23. května 1980


Týdeník Jiskra 6. ledna 1989


Foto z bleskovky v Čerčanech (únor 1992). Pan Innemann v dresu Benešova bojuje s 15letým Tomášem Vojtou.

V sezoně 1996/1997 pomohl Vlašimi k historicky prvnímu postupu do 2. ligy. A ani v ní se neztratil, například v sezoně 1998/1999 nastoupil ve všech 11 zápasech a uhrál 6 bodů.

 
Zápas 2. ligy proti Domažlicím (listopad 1998)

Na přelomu tisíciletí dosáhl velmi pěkného výsledku na rapidu v Neveklově a v roce 2001 dokázal vyhrát oddílový přebor v rapidu (ani v jednom případě nepatřil mezi favority):

Poslední roky se pan Innemann pravidelně zúčastňuje MČR seniorů a dokázal zde uhrát několik výborných výsledků v doprovodné bleskovce. Stačí se podívat třeba na pořadí z roku 2011 (o rok později byl v podobné konkurenci šestý):

I v 75 letech je pan Innemann stále aktivní. Hraje Regionální přebor za Pravonín a pomáhá vlašimskému béčku v Krajském přeboru. I v tomto věku si přivydělává jako řidič autobusu a zpívá ve dvou pěveckých sborech.

František Innemann je všeobecně znám jako výborný společník a vypravěč historek. V jeho přítomnosti se člověk rozhodně nenudí :-) . Popřejme mu, ať se ho elán a dobrá nálada stále drží a ať svou početnou sbírku úspěchů ještě výrazně obohatí! Takže Františku, všechno nejlepší a při nejbližší příležitosti to v hostinci Na Kopečku v Chotýšanech oslavíme!

(autor článku: Tomáš Vojta)

11 reakcí na “Františku Innemannovi je 75 let”

 1. 1
  Blanka píše:

  Všechno nejlepší, pevné zdraví a spoustu vyhraných partií :-).

 2. 2
  Tomáš Hašek píše:

  Také se připojuji s přáním všeho nejlepšího a pevného zdraví!!!

 3. 3
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Přeji hodně zdraví a spoustu dalších hezkých partií.

 4. 4
  Maťa píše:

  Také přeju našemu doyenovi všechno nejlepší!

  Jinak mě zaujala ta fotka z týdenního turnaje v Kolíně (1985). Pana Innemanna (nahoře druhý zprava) si přesně takto s hustým plnovousem pamatuji, myslím, že jsem ho poprvé viděl o 1,5 roku později na Vánočním turnaji 1986. Na snímku jsou i další okresní ikony: po Františkově pravici stojí mladý Arnold Krischke, po levici pak ještě mladší Pepa Vacek, můj předchůdce na pozici hlavního vedoucího našeho tábora, který loni bohužel ve věku 53 let zemřel. Vpravo dole pak stojí žijící legenda Brodců Jiří Feierfeil, který prý tenkrát v Kolíně rovněž uspěl: vyhrál jeden z turnajů a stejně jako pan Innemann vybojoval I. VT. Jinak zmiňovaný budoucí velmistr Miloš Jirovský stojí v první řadě čtvrtý zleva, úplně vlevo je pak jeho starší bratr a dnešní mezinárodní mistr Pavel. V tabulce jsem si všiml, že turnaj hrál i současný řevnický boss Honza Paukert, ten ale na fotce chybí.

 5. 5
  Arnold píše:

  No Franto…Všechno nejlepší k tvým 75.narozeninám a ještě minimálně 25 let

 6. 6
  Franta Innemann píše:

  Vážení pozůstalí sportovní přátelé, děkuji vám za upřímná přání a jsem přesvědčen /mám to domluveno s Pán bíčkem/, že budu slavit devadesátku, tak vyhraju oddílový přebor!!! :-D :-D :-D

 7. 7
  Tomáš Gergelits píše:

  Franto, ke krásnému jubileu Ti přeji do dalších let pevné zdraví a nadále aktivní život, a to nejen za šachovnicí.

  I když jsi od počátku své šachové kariéry prošel vícero oddíly, já Tě mám od osmdesátých let neodmyslitelně zařazeného do škatulky Vlašimáků. V povědomí mám navíc zafixováno, že ať ses objevil v jakémkoli zápase, který se týkal i oddílu Čerčan, (např. https://www.sachyvlasim.cz/wp-content/uploads/201026_Cercany_4-768×610.jpg) nikdy to nebyla nuda :-) , a to tím spíše, pokud v našem družstvu hrál i Tvůj jmenovec F. Košata. Na mysli mám hlavně vaše rozbory partií s komentáři, aktuálně hned po sehraném utkání :-) .

  Vše nejlepší k narozeninám, ať se Ti vše daří !

 8. 8
  AdolfR píše:

  Vsechno nejlepsi prejem a hafo radosti z nepreberneho mnozstvi dalsich, budoucich sachovych klani

 9. 9
  Patrik P. píše:

  Vše nejlepší! :)

 10. 10
  Míra L. píše:

  Ahoj, já se také připojuji s gratulací a přeji hodně zdraví a úspěchů za šachovnicí.

 11. 11
  Dan píše:

  připojuji se s gratulací, hodně štěstí a zdraví do dalších let!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist