TJ Spartak Vlasim
24
Dub

Extraliga mládeže – Vlašim na pěkném 5. místě

V krásné přírodě Žďárských vrchů vyvrcholila o víkendu Extraliga mládeže. A vlašimské družstvo opět potvrdilo, že patří mezi absolutní českou špičku. Po třech výhrách a jedné těsné porážce obsadilo velmi pěkné 5. místo.

Do finálových bojů vstupoval náš tým ve složení 1. Mládek, 2. Šolc, 3. Voříšek, 4. Vlková, 5. Vojta, 6. Zlámaná ze 7. místa, což byla docela smůla vzhledem k tomu, že v základní skupině hrálo družstvo velmi dobře a obsadilo ve východní skupině 2. místo. Bohužel se nám ale všechny výhry škrtly a do finále, které se hrálo v hotelu Pavla ve Vlachovicích, se přenesly jen 2 remízy a 1 prohra.

S nepřízní osudu se ale náš tým začal prát hned od pátku, kdy jsme po boji porazili Kobylisy 3,5:2,5. A stejné drama přinesly i oba sobotní zápasy. Nejprve těsná výhra nad Libercem a pak stejně těsná porážka od Klatov. Až nedělní zápas proti Bohemce skončil jinak než 3,5:2,5, a to 4:2 v náš prospěch. Velmi pěknou výhrou se proti svému bývalému klubu blýskl Kuba Voříšek.

Aubrecht P. (2083) – Voříšek J. (2163) – pozice po 23. tahu bílého:

23…c3!! Krásný vítězný úder, bílého zahubí slabá první řada. 24.Dxc3 Po 24.Dc2 by pro změnu rozhodl volný „c“ pěšec. 24.Dc2 Vxf1+! 25.Kxf1 Jb4 a pěšce nic nezastaví. 24…Jd4 Proti hrozbě Vxf1 a Vc1 mat, není rozumné obrany. 25.De3 Jf5 Nejenže teď nejde pokrýt hrozbu z předchozí poznámky, ale dokonce je bílá dáma chycená. 0-1

Mistrem České republiky se stala Beskydská šachová škola Frýdek-Místek, která do finálových bojů vstupovala stejně jako my s pouhými 2 body, ale úžasným závěrem, a díky zaváhání favoritů, překvapivě zvítězila. Další medaile braly Klatovy a Polabiny. Čtvrtý byl Interchess F-M a ve vyrovnané tabulce „zbylo“ páté místo na nás.

Z jednotlivců našeho týmu je třeba vyzdvihnout dvojici Ríša Mládek, Kuba Vojta. Ríša uhrál na první šachovnici proti silným soupeřům 8,5 z 11, což je vynikající výsledek. Kuba měl na páté desce o poznání slabší soupeře, ale to nic nemění na faktu, že 10,5 z 11 je fantastické.

Věřím, že Maťa jako trenér a vedoucí, který se o družstvo po celou sezonu vzorně staral (díky moc za to), alespoň do komentářů napíše nějaké své postřehy a dojmy. Přeci jen článek od někoho, kdo se místo sledování partií raději toulal celý víkend po okolních kopcích a trávil čas s Hamroněm, není úplně ono. :-)

Výsledky

Článek na stránkách šachového svazu

(autor článku: Tomáš Vojta)

3 reakcí na “Extraliga mládeže – Vlašim na pěkném 5. místě”

 1. 1
  Maťa píše:

  Zítra večer (tedy až dodělám, podám a zaplatím DPH) pár postřehů napíšu – slibuju! :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Sliby se mají plnit, tak do toho! :-) S letošní extraligovou sezonou jsem určitě spokojen. Přestože jsme po odchodu Nely Pýchové, Martina Horáka a Franty Helebranda museli vyměnit hned polovinu týmu, na výsledcích to znát nebylo, dokonce jsme letos celkově uhráli o bod víc než vloni (24/23) – že z toho na rozdíl od loňska nebyly medaile, je i trochu smůla. Asi nejvíce zpětně mrzí prohra v základní skupině s Interchessem, to byl zápas rozehraný na hladkou výhru a ty tři body teď docela chybí…

  Největšími tahouny byli – jak už píše Tomáš – Ríša Mládek a Kuba Vojta, pochválit ale musím i ostatní, všichni se snažili a bojovali a rád jsem je po vyhlášení pozval na zmrzlinové poháry :-) . Ve světle posledních ročníků (dvě zlata, tři stříbra) možná 5. místo nevypadá nějak zázračně, já si toho ale cením, je to pořád hodně dobrá vizitka.

 3. 3
  Tom píše:

  Extraligové sestavy pro ročník 18/19:
  http://chess-results.com/tnr378346.aspx?lan=5&art=8

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist