TJ Spartak Vlasim
11
Kvě

Ela vlašimských hráčů k 5. 5. 2011

Tomáš Vojta

Minulý čtvrtek byla opět po čtyřech měsících zveřejněna nová listina osobních koeficientů hráčů České republiky. A vzhledem k tomu, že do ní byly započteny výsledky soutěží družstev všech úrovní, změnilo se elo u 35 hráčů našeho oddílu. Velmi potěšitelné je, že hned u 24 z nich došlo k vylepšení ratingu. Raketový vzestup svého ela zaznamenali zejména sourozenci Pýchovi, když Nela připsala 174 bodů a Patrik 125. Ve výborných výkonech pokračuje ještě ne 13letý Jirka Rýdl a zisk 113 bodů znamená překročení hranice 2000 a posun na již 6. místo oddílového žebříčku! V něm poprvé v historii nestačí elo přesahující magickou hranici 2000 na první desítku. Konkrétně Ondra Staněk se s číslem 2011 musí spokojit až s 11. místem.

Nejlepší třicítka hráčů Spartaku Vlašim:

Z dospělých si nejlépe vedli Standa Vávra a Jarda Pazdera, kteří připsali 40, respektive 33 bodů. Ke změně došlo i na medailových příčkách, když se na 2. a 3. místě vystřídali Honza Stoklasa a Pavel Vojta.

Tabulku s kompletním pořadím všech hráčů naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

O čtyři dny dříve zveřejnila mezinárodní šachová federace i nové elo FIDE. Zde figuruje 20 hráčů Vlašimi a ke změně došlo u 11 z nich. Zde jsou na tom za uplynulé období nejlépe Patrik Pýcha (+120) a Robin Hrdina, pro kterého zisk 110 bodů znamená již atak hranice 2100.

Kompletní národní elolistinu si můžete stáhnout na stránkách zpracovatele.

Mezinárodní elo najdete na stránkách FIDE.

Statistiky všech hráčů ČR

10 reakcí na “Ela vlašimských hráčů k 5. 5. 2011”

 1. 1
  Maťa píše:

  2000 je magická hranice? Super! :-D

 2. 2
  Pavel Vojta píše:

  Jasně maťo, tak se měj na pozoru ať ještě chvíli vydržíš v magických výšinách :-D .

 3. 3
  Tom píše:

  K 1.7. opět vyšlo nové elo FIDE /mění se jednou za 2 měsíce a nějak od příštího roku bude vycházet již každý měsíc …/. Našim hráčům se započítal pouze Open“A“ v Jánkách. Patrik Pýcha přípsal 31 bodů, Nela i přes prohru s Vildou :-D 21 bodů. Naopak stará garda bodíky ztrácela Vláďa Horák -7 a Maťa -3.

 4. 4
  Tom píše:

  Po dvou měsících vyšlo opět nové elo FIDE. Svůj aktuální rating nalezneze zde:
  http://ratings.fide.com/

  Tabulku s ely vlašimských hráčů aktualizuji po 5.9., kdy vyjde i národní elo.

 5. 5
  Maťa píše:

  Přehledně najdete všechny Vlašimáky na http://db.chess.cz/clen.php?oid=10108 , elo Fide je tam již aktualizováno. V seznamu už jsou naši noví členové Kamil Kastner a Kristýna Stodolová – oba budou hrát RP za Dolní Kralovice (Kamil tam už vloni hostoval…). Jinak Brambor zatím hranici 2200 nepokořil, ale chybějící 3 body mu nejspíš díky vydařenému openu v Říčanech přiskočí v listopadu.

 6. 6
  Tom píše:

  Dneska byla publikována nová národní elolistina k 5.9.2011. Stáhnout si jí můžete zde:
  http://elo.miramal.com/

  Sesmolím k tomu v příštích dnech nějaký malý článeček, ale už teď stojí za zmínku elo Davida Zváry 2145 či Pavla Vojty 2211 !!! Bohužel jsou tam i velké elové sešupy směrem dolů … :-(

 7. 7
  Maťa píše:

  Případným netrpělivým opět nabízím odkaz na aktualizovaná ela (i VT – David Zvára KM, Vojta Filip I. VT) vlašimských hráčů na http://db.chess.cz/clen.php?oid=10108 .

 8. 9
  Maťa píše:

  Tomáš pracoval se souborem, který byl zveřejněn jako první a ve kterém byl omylem započítán Open B z Klatov dvakrát. Druhý den vyšla oprava, takže Fanda Helebrand a Nela Pýchová mají ela trochu jiná, než jsou v té tabulce.

 9. 10
  Tom píše:

  Tak tabulku jsem opravil. Snad už pan Šmajzr elolistinu nezmění :-(

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist