TJ Spartak Vlasim
06
Led

Ela vlašimských hráčů k 5. 1. 2015

Tomáš Vojta

Pátý lednový den byla zveřejněna nová listina osobních koeficientů hráčů České republiky. Toto období (září–prosinec) bývá tradičně chudé na týdenní turnaje, i tak ale došlo u některých hráčů našeho oddílu k poměrně výrazným změnám. Za povšimnutí stojí zejména nové elo FIDE Jirky Rýdla 2354 (!!!) a nevídaný zisk 309 bodů u Fandy Helebranda.

I u národního ela je v ziscích rekordmanem Fanda, který po úspěšném vystoupení na MČech mládeže a Polofinále juniorů připsal 188 bodů! Přes 100 bodů získali ještě Filip Vopálka (díky uhrání III.VT) a Štěpán Filip. Pochvalu zaslouží i Honza Sadil (+40) a Ríša Mládek (+35). Naopak se nedařilo Filipu Kůrovi (-73), Jakubu Voříškovi (-68) a Jakubu Vojtovi (-61). U těchto malých dětí to ale nestojí za řeč, jednou 60 bodů odepíší a příště zase 100 bodů přidají. :-) .

Nejlepší třicítka hráčů Spartaku Vlašim:

Tabulku s kompletním pořadím najdete v sekci KE STAŽENÍ.

Co se týče mezinárodního ela FIDE, tak to je teď aktualizováno každý měsíc. Nemá cenu rozebírat změny po měsíci, a tak se stejně jako u národního ela pojďme ohlédnout za posledními 4 měsíci. Jak už bylo zmíněno na začátku, Jirka Rýdl díky výborně odehraným turnajům na Pankráci a ve Frýdku-Místku připsal 151 bodů a dostal se tak již na číslo 2354. Což je druhé nejvyšší elo FIDE, jakého kdy hráč Vlašimi dosáhl. K mému rekordu (2411) už Jirkovi moc nechybí a nepochybuji, že ho brzy překoná. Spokojeni můžou být i Jakub Voříšek (+100), Ríša Mládek (+52), Ivo Hradecký (+27) a Robin Hrdina (+29). O neuvěřitelném zisku 309 bodů pro Fandu Helebranda už byla řeč. Naopak na poslední období bude chtít asi zapomenout Nela Pýchová, která přišla o 57 bodů.

Kompletní národní elolistinu  si můžete stáhnout na stránkách zpracovatele.

Mezinárodní elo najdete na stránkách FIDE.

Statistiky všech hráčů ČR

11 reakcí na “Ela vlašimských hráčů k 5. 1. 2015”

 1. 1
  Maťa píše:

  Člověk už se v těch číslech docela ztrácí, například takový Patrik Pýcha už má národní elo, národní rapid elo, mezinárodní elo, mezinárodní rapid elo a mezinárodní blic elo :-) . V některých hodnotách se moc nevyznám (a ani neplánuju do toho proniknout :-) ), například mě překvapuje změna u Nelina rapid ela – jestli mě paměť neklame, tak naposledy hrála rapid na na přelomu května a června na Zaječicích, pak už jen v Růžené a v září ve Vlašimi, ale ani jeden z těch turnajů jsme určitě neposílali…

 2. 2
  Jukelník píše:

  Lehce lze nahlédnout, že na zápočet byl zaslán Krajský přebor škol.

 3. 3
  Tom píše:

  Do článku jsem to zapomněl napsal, ale určitě není bez zajímavosti, že Jirka je již 90 na světě v kategorii do 18 let (v České republice první). :-)
  http://ratings.fide.com/card.phtml?event=346390

 4. 4
  Maťa píše:

  Jukelník: Větu „neplánuju do toho proniknout“ jsem myslel tak, že se mi nechce nikam nahlížet, a to ani lehce ;-) . Ale dík za info, přebor škol jsem nepodezíral :-) .

 5. 5
  Jan Fiala píše:

  Děkuji za upozornění, již se řeší.

 6. 6
  Maťa píše:

  Co se řeší, Honzo? :-)

 7. 7
  Maťa píše:

  Šachová Vlašim má třetího hráče s mezinárodním titulem: http://ratings.fide.com/card.phtml?event=346390.

 8. 8
  Tom píše:

  Věřím tomu, že se Jirka u FM nezastaví. Nějaký uzavřený IM turnaj by měl zkusit i Ondra Mejzlík. Jeho výkony proti silným soupeřům v soutěžích družstev napovídají, že by na normu klidně mohl zaútočit.

 9. 9
  visvi píše:

  Jirko, moc gratuluju!

 10. 10
  Jarda P. píše:

  Pro Jirku je to FM jen taková zastávka :-) . Taky gratuluju !

 11. 11
  Tom píše:

  Po 4 měsících tu máme novou národní elolistinu. Nějakou souhrnnou tabulku udělám příští týden po návratu z Jánek. Zatím alespoň odkaz, kde se dá stáhnout:
  http://elo.miramal.com/

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist