TJ Spartak Vlasim
02
Čvc

Dvě medaile z krajského přeboru

Od soboty 22. 6. 2019 do neděle 23. 6. 2019 se v Mělníku uskutečnil Krajský přebor mládeže. V kategoriích HD12, HD14 a HD16 se hrálo na 7 kol tempem 2×40 minut s přídavkem 20 sekund za každý provedený tah. Děti z kategorie HD10 si zahrály 9 kol tempem 2×45 minut bez přídavku. Z Vlašimi se na Krajský přebor probojoval Lukáš Machyán, Tomáš Zeman, Dan Zeman, Míša Stein, Adam Slavík, Honza Veselý, Vojta Vopálka, Filip Vopálka, Kuba Moulík, Štěpán Filip a já (Kamča Steinová).

KATEGORIE HD10

Ve skupině nejmladších šachistů bojoval Dan Zeman, Tomáš Zeman a Lukáš Machyán. Dan obsadil 9. místo s 5,5 body. První den si z pěti kol připsal plný bodový zisk. Danovi podlehl Honza Vaňáček, Klára Haláková, Jindřich Hacker, Ondra Mruškovič a Kryštof Tichý. Druhý den si ze čtyř kol odnesl jen remízu, a to s Kubou Mlýnkem. Dan prohrál s Brunem Topenčíkem, Vladyslavem Stefanyvem a Kamilem Kupčíkem. Škoda, že se Danovi dařilo pouze první den. Ale i 9. místo je moc pěkné.

Lukáš se umístil na 11. příčce s 5 body. V sobotu zvítězil nad Kamilem Kupčíkem a Zdeňkem Lukou, naopak musel sklonit svého krále proti Martě Beranové, Katce Kammové a Tondovi Mezerovi. V neděli si Lukáš zapsal tři výhry proti Míšovi Všetečkovi, Vojtovi Přibylovi a Tomáši Zemanovi.  Jako poražený odcházel v partii s Mikulášem Němcem. Co jsem zaslechla, první den Lukáš moc dobře nehrál. Přehlížel figury a nechal si dávat jednoduché maty. Druhý den se však vzchopil a hrál mnohem lépe. Lukášův výkon hodnotím pozitivně.

Lukáš Machyán (foto: Petr Havelka)

Na 19. příčce skončil Tomáš Zeman se 4 body. V prvním kole dostal Tomáš volno. Poté vyhrál nad Štěpánem Mrázkem, Vojtou Sedmihradským a Tiborem Hřebíčkem. Nestačil na Bruna Topenčíka, Honzu Vaňáčka, Mikuláše Němce, Lukáše Machyána  a Ondru Mruškoviče. Tomáš podal průměrný výsledek.

KATEGORIE HD12

V této kategorii se představil Míša Stein. Míša získal 6 bodů a dosáhl na 2. pozici. Porazil Viktora Mecu, Verču Myškovou, Patrika Kohma, Davida Oceláka, Adama Mrázka a Matěje Procházku. Míša prohrál jen s Pepou Bartákem. V koncovce zbyli Míšovi tři pěšci a soupeři pět. Pepa uplatnil svoji materiální převahu a s přehledem si dokráčel k vítězství. Míša se nemusel vůbec bát, že nepostoupí na MČ, protože si právo účasti na tento prestižní turnaj zajistil předem tím, že si zahrál na Mistrovství České republiky. Pokud se na MČR dostanete, máte automatický postup na MČ.


Míša Stein (foto: Petr Havelka)

KATEGORIE HD14

Zde jsme měli Honzu Veselého, Adama Slavíka a Vojtu Vopálku. Honza se vyšplhal na 10. místo a uhrál 4 body. Výhry zaznamenal nad Ríšou Tichým, Oliverem Beaufortem, Adamem Slavíkem a Frantou Novotným. Vzdát se musel v partiích s Filipem Vengrinem, Dungem Anhem Le a Filipem Čermákem. Honza může být spokojený.

Adam se s 3 body umístil na 19. příčce. Proti Adamovi kapitulovala Verča Mehesová, Laura Sehnoutková a Nela Karina Müllerová. Adam musel sklonit krále před Tiborem Čuvalou, Tomášem Dejmekem, Honzou Veselým a Petrem Švejdarem. Podle mě má Adam na víc.

Vojta skončil s 2,5 body na 23. pozici. Vojta podlehl Adamu Cábovi, Oliveru Beaufortovi, Zuzce Jandové a Lauře Sehnoutkové. Poradil si s Frantou Novotným a Terezou Lískovou. Na dělbě bodu se dohodl s Šimonem Šťastným. Myslím si, že i Vojta mohl dopadnout lépe.

KATEGORIE HD16

V kategorii nejstarších šachistů jsem bojovala já, Filip Vopálka a Štěpán Filip. V prvním kole jsem remizovala s Matějem Holubcem. Jak zahájení, tak i střední hra probíhala velmi vyrovnaně. V koncovce, kde nám oběma zbyl jeden pěšec a věž, jsem se pokoušela vyhrát, ale po chvíli jsem uznala, že je tohle jasná plichta. Nabídla jsem ji a soupeř remízu okamžitě přijal. Ve druhém kole mi los přidělil Filipa Vopálku. Ve střední hře jsem Filipovi vzala zadarmo pěšce. Filip, i když měl pika méně, odvrátil všechny mé hrozby a hrál výborně. V koncovce si ale nalezl do matu. Ve třetím kole jsem se utkala s Ondrou Laštovkou. Tady jsem si říkala, že začíná už vážně přituhovat. Na Ondru jsem si vůbec nevěřila. Ondra si naštěstí hned v zahájení nechal chytit věž. Poté jsem mu nedala žádnou šanci. Čtvrté utkání mi přisoudilo prvního nasazeného Martina Švejka. V zahájení jsem nekorektně obětovala figuru. Soupeř mě pak hezky přehrál, takže jsem se raději vzdala. V pátém kole jsem si zahrála proti Lukáši Hepnarovi. Možná v trochu horší pozici jsem přijala nabídku remízy. A je to tu! V šestém utkání jsem usedla proti Monče Strnadové. Tato partie se stala velmi důležitou jak pro mě, tak i pro Monču, protože rozhodovala o pozdější vítězce v kategorii dívek. Ve střední hře jsem získala pika, kterého si soupeřka později dobrala. V koncovce jsme se obě dohodly na plichtě. Před posledním kolem jsem byla z dívek první já. Los posledního kola mě však nešetřil. Dostala jsem Pavla Zemena. Monča chytla přijatelného protihráče, kterého přesvědčivě porazila. Já v zahájení přehlédla pěšce. Pavel díky bohu také, takže jsme měli materiál úplně vyrovnaný. V koncovce jsme se dohodli na dělbě bodu. Z dívek jsem se tedy umístila na druhém místě. Neměla jsem však radost jen ze stříbra. Ještě více si cením toho, že se mi podařilo postoupit na Mistrovství Čech i mezi chlapci. Celkově jsem dosáhla na 9. příčku.

Filip obsadil 14. místo s 3,5 body. Zvítězil nad Eliškou Kováříkovou, Matějem Šináglem a Petrem Pravdou. Prohrál se mnou, Lukášem Kubínem a Davidem Hamplem. Kdyby Filip vyhrál v posledním kole, postoupil by na Mistrovství Čech.

Hned za Filipem se na 15. místo s 3,5 body vyhoupl Štěpán. Poradil si s Martinem Sedmihradským a Matějem Holubcem. Remizoval s Martinem Mačokem, Ondrou Laštovkou a Petrem Podlipským. Štěpán nestačil na Tomáše Bláhu a Monču Strnadovou. Pokud by Štěpán porazil svého protihráče z posledního utkání, mohl slavit postup na MČ.

Děkuji Petrovi Havelkovi a Anežce Vlkové za jejich povzbuzování a za hlídání dětí. Také děkuji pořadatelům a rozhodčím za skvěle zvládnutý turnaj.

Výsledky

Fotky od Petra Havelky

Stránky KP mládeže

(Autorka článku: Kamča Steinová) 

4 reakcí na “Dvě medaile z krajského přeboru”

 1. 1
  Blanka píše:

  Velká gratulace oběma. Hezký článek Kamčo :-)

 2. 2
  Kamča píše:

  Děkujeme, Blanko. :-)

 3. 3
  Tom píše:

  To je opravdu hezký výsledek, že se ti Kamčo povedlo postoupit i mezi kluky. Gratuluju!

 4. 4
  Kamča píše:

  Děkuju!☺

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist