TJ Spartak Vlasim
26
Říj

Druhé Tatry 2022 a druhé druhé místo

Nadpis asi příliš srozumitelný není, ale chtěl jsem do něj nacpat co nejvíce dvojek. :-) Zkrátka, kdo máte chuť se mrknout na pár fotek z Tatranského poháru, kterého jsem se zúčastnil již v půlce září, tak tady jsou.

Původně jsem chtěl napsat nějakou hezkou reportáž s rozborem partií, ale od turnaje uplynul už měsíc a půl, tak už to nemá moc cenu (čti: jsem línej jako p…. ). Rád bych ale do naší kroniky alespoň pár základních údajů napsal, abych nezapomněl, že jsem tam byl.

Hrálo se od 11. do 18. 9. ve čtyřhvězdičkovém hotelu Permon v Podbánském. Ubytování pěkné, jídlo skvělé, ale na můj vkus už to bylo zbytečně drahé a takové trochu snobské. Osobně bych uvítal, kdyby to bylo v méně luxusním prostředí s lepší šachovou atmosférou. Tím ale nechci nijak kritizovat pořadatele, protože turnaj byl po organizační stránka perfektní a na profesionální úrovni.

Skvělá byla i hrací místnost (fotka ze stránek pořadatelů). Výhled na Kriváň, když mezi 18-19h. zapadalo slunce, byl úžasný. Často jsem první hodinu hry (začínalo se v 18h.) strávil víc času u okna (nebo na terase) pohledem na ozářenou horu ponořující se do tmy než pohledem na šachovnici. :-)  

Tatranský pohár si zahrálo 39 hráčů tempem 2×1,5h. + 15 minut do konce partie s přídavkem 30s. za tah. Mně se v turnaji dařilo a uhrál jsem 7 bodů z 9, a to jsem ještě svou jedinou partii prohrál takto …

Vojta T. – Kostelný J. – pozice po 39. tahu černého:

Bílý se 2x podíval do svého partiáře, jednou do soupeřova, a s jistotou, že je splněno předepsaných 40 tahů, si nechal spadnout čas … Abych to vysvětlil. Na turnaji měli partiář, kde je tučným obdélníkem orámován 40. tah. Autor se zjevně snažil hráčům pomoct, jenže vedlejším efektem je, že v partiáři je za 39. tahem tlustá čára, která budí dojem, že člověk požadovaný počet tahů již splnil. Asi nemusím zdůrazňovat, jak mě taková prohra, navíc v úplně vyhrané pozici, naštvala.

Co se týče fotek z výletů, tak to bude o dost slabší než z jarní části. A to z jednoduchého důvodu – bylo takřka po celou dobu mizerné počasí (prima ale bylo hledání hřibů, kterých bylo všude spousty :-) ).

Štrbské pleso


Výlet do nádherné Demenovské jeskyně Svobody


Kamenistá dolina. Horší počasí a odlehlost Západních Tater má i své výhody – za 7 hodin pochodu potkal člověk jen 5 lidí.


Výstup ze Tří Studniček na Kriváň. Na necelých 6 kilometrech převýšení takřka 1400 metrů. Brutální kopec, který prověří fyzičku. :-)  


Vrchol Kriváně – 2494 m.n.m.


Po výstupu na Kriváň je ideálním večerním programem souboj o 1. místo. :-) Když jsem se o tom zmínil před tátou Martina Jablonického, tak mě označil za blázna. :-)

I přes ne příliš dobré počasí to byla prima dovolená a už se těším na Tatrafest v roce 2023. Jarní část se bude hrát (pod názvem Open Tatry) v Tatranských Matliaroch od 20. do 27. května a přihlašovat se dá již od 1. prosince.

Výsledky na chess-results

Stránky turnaje

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist