TJ Spartak Vlasim
19
Říj

Druhé kolo RŽL bylo odehráno v Pravoníně

Do Pravonína se sjelo na šachový turnaj 15. října celkem 65 šachistů z celého regionu (z domácích hrálo úctyhodných 20 dětí!). Druhé kolo Regionální žákovské ligy pořádal místní šachový oddíl a Domeček Vlašim pod záštitou Obce Pravonín v místním Spolkovém domě.

V turnaji A hrálo tradičně 16 šachistů, které doplnili i junioři, takže partie hrané v tomto turnaji měli patřičnou úroveň a všichni si moc pěkně zahráli. Ani tentokrát nehrála v áčku žádná dívka. Nejlépe si vedl Michael Stein z Vlašimi, který si připsal do celkového hodnocení 12 bodů, následoval ho Mikuláš Němec z Říčan se stejným počtem bodů, ale o půl bodu horším pomocným hodnocením. Třetí místo si odvážel do Sázavy Milan Pešta, který uhrál 11 bodů. Na místě čtvrtém se umístil Jan Veselý z Vlašimi (nejlepší z juniorů) a stejným počtem bodů jako třetí v pořadí, dokonce i Daniel Zeman z Vlašimi uhrál zmíněných 11 bodů, ale oba měli horší pomocné hodnocení než třetí v pořadí. Další z Vlašimi Jáchym Slánský 7. místo a 9 bodů, na 9. místě skončil Vojta Břesky, také 9 bodů.

V turnaji B soutěžilo 26 šachistů a z Vlašimi hned 7. Chlapci se seřadili na cílové pásce takto: 1. místo Iakushev German z Říčan 8 bodů, 2. Antoš Bořivoj z Brodců 7,5 bodu a 3. místo Janšta Dominik z Říčan také se 7,5 body, ale horším pomocným hodnocením. Umístění dívek: 1. Kváčová Lenka (celkově 4. místo) ze Sedlčan a 7 bodů, 2. místo Štědrová Jolana (celkově 9. místo) ze Sázavy se 6 body a 3. místo Kratochvílová Anna (celkově 15. místo) z Říčan s 5 body. Z vlašimských dětí byl nejlepší Tomáš Zeman na 5. místě se 7 body, 10. junior Zdeněk Šťastný se 6 body, 16. Natálie Štanderová s 5 body, 18. místo Adam Němeček uhrál 5 bodů, i 19. Karolína Hrabánková uhrála 5 bodů, dokonce i 22. Lenka Šťastná si připsala 5 bodů a 25. Rozárka Janatková uhrála 3 body.

V turnaji C soutěžilo 23 šachistů. Hoši: Hubka Antonín z Říčan uhrál 6 bodů, Michal Podzimek ze Sedlčan 5 bodů a 3. místo obsadil Vojtěch Fiala ze Sedlčan a také 5 bodů. V tomto turnaji se dařilo i dívkám, kdy 1. místo (celkově 2. místo) obsadila Eliška Šťastná ze Sedlčan se 6 body, 2. místo (celkově 4.) byla Štěpánka Mrázová ze Sázavy  s 5 body a 3. místo (celkově 7.) byla Lucie Hubková z Říčan se 4 body. Umístění dalších dětí z Vlašimi, kterých hrálo 8, je následující: Matěj Žížala 6. místo a 5 bodů, Barbora Břeská 12. místo a 4 body, 13. místo Eliška Břeská a 3,5 bodu, Michálek Vladimír 14. místo a 3 body, 15. místo Ondřej Vilímek a 3 body, Veronika Veselá 20. místo a 2 body, 22. místo Petr Veselý 2 body a 23. místo Jindřich Sedláček a 1 bod.

Právě Jindřich Sedláček a Stella Hroníková byli nejmladšími účastníky našeho turnaje, a protože na ně pořadatelé pamatovali, aby podpořili jejich šachové začátky, tak si od nás odvezli na památku pohárky, diplomy, čokolády a „šampíčko“.

Pro medailisty byly připraveny poháry, medaile a diplomy, a to ve všech kategoriích, které jim předával Lukáš Filip, který měl celý turnaj „pod palcem“. Poháry do soutěže pořídil Domeček Vlašim.  Každý účastník si odvezl na památku nějakou pozornost (z darů od sponzorů, kterým tímto děkujeme).

Na zahájení našeho šachového turnaje přišla pozdravit šachisty a jejich doprovody starostka Obce Pravonín Mgr. Jana Lapáčková. Právě Obci Pravonín jsme vděčni za to, že můžeme bez úplaty pořádat ve Spolkovém domě své turnaje. Máme zde i pěknou klubovnu, kde pracujeme s 88 dětmi. Šachových kroužků máme 7, pracuje v nich 52 šachistů, a dále provozujeme dva Kluby umělecké gramotnosti, kde pracuje 36 dětí. Provoz ve svém volném čase zajišťuje 8 vedoucích s velikou podporou Domečku Vlašim.

Velice děkuji rozhodčím, především Petru Havelkovi, za bezchybné a svižné losování, dále děkuji za soudcování po celý den Lukáši Filipovi, Jiřímu Kotzotovi, Janu Starcovi a Vojtovi Štochlovi. Velikou pochvalu si zaslouží Filip Kůra a Štěpán Filip, na kterých tentokrát ležela příprava před turnajem a i během vlastního turnaje. Děkuji děvčatům v kiosku, která se starala o mlsné jazýčky soutěžících i jejich doprovodů. V neposlední řadě děkuji všem, kdož pomohli při úklidu po turnaji.

Především však děkuji všem dětem, které odvedly veliký kus práce při odehrání svých šachových partií. Někdy se to neobešlo bez slziček, ale takové někdy začátky bývají. Hodně dětí bylo se svými výkony spokojeno, jiní si uvědomili své chyby, zjistili, že musí více trénovat, a bylo i mnoho těch dětí, které sbíraly své první zkušenosti, a věřte, že příště to bude lepší! Tentokrát putovalo 6 pohárů do Říčan, 4 do Sedlčan, 3 do Sázavy a po jednom do Vlašimi a do Brodců.

Další 3. kolo Regionální žákovské ligy se hraje v Jílovém u Prahy 5. 11. 2022. Propozice včas zveřejníme.

Výsledky

Fotky

Pořadí RŽL po 2 turnajích: Celkové , Kategorie

(autorka článku: Marie Filipová)

2 reakcí na “Druhé kolo RŽL bylo odehráno v Pravoníně”

  1. 1
    Maťa píše:

    Děkuji naší pravonínské sekci za zorganizování akce, od přímých účastníků, se kterými jsem mluvil (Kuba Mlýnek, otec a syn Starcovi), mám jen kladné ohlasy. Škoda, že jsem za sebe v sobotu nesehnal nikoho do práce, rád bych se na místo podíval a aspoň trochu pomohl. Jinak samozřejmě gratuluju Míšovi i všem ostatním úspěšným!

  2. 2
    Maťa píše:

    V pátek podepsal Honza Starec smlouvu se ZŠ Čerčany, tak mohu oznámit, že 4. kolo bude pořádat v sobotu 12. 11. v Čerčanech ŠŠ STAMAT. Propozice vyrobí a rozešle Petr Havelka po návratu z Harrachova.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist