TJ Spartak Vlasim
10
Led

Dorostenci nejlepším týmem na Benešovsku!

Galavečer s vyhlašováním výsledků ankety Nejúspěšnější sportovec Benešovska 2017 proběhl v úterý 9. ledna v KD Karlov a uzavřel tak sedmý ročník této soutěže Benešovského deníku. Jako tradičně se vyhlašovaly kategorie jednotlivců a kolektivů do 18 let a nad 18 let a také Hvězda deníku, kterou vybírají sami čtenáři.

Nás může těšit, že družstvem roku mezi mládeží byli devítičlennou komisí vybráni šachoví dorostenci Vlašimi, kteří se v sezoně 2016/2017 umístili na druhém místě v Extralize (v sestavě Nela Pýchová, Martin Horák, Ríša Mládek, Filip Šolc, František Helebrand, Anežka Vlková a Kuba Voříšek) a kromě plakety získali i 50 litrů limonády Ferdinády. Cenu dostali z rukou Veroniky Kondrátová, tiskové mluvčí města Benešov, a Bohunky Zemanové ze společnosti Posázaví o.p.s.

Celkovým vítězem Sportovce roku na Benešovsku se již počtvrté stal motokrosový freestylista Libor Podmol, kterého vyšvihlo na úplný vrchol roku 2017 první místo v mistrovství Evropy, stříbro v seriálu mistrovství světa a třetí místo na X-Games v kategorii Step-up. Navíc jako první Čech skočil salto vpřed.

Sportovcem roku 2017 na Benešovsku provázel moderátor Radek Irgl, v programu se představily mažoretky VILD CATS Benešov, sourozenecká akrobacie, která předvedla parádní vystoupení oceněné velkým potleskem, žonglérka s klobouky a zpěvačka Brigita Klementová. Ceny předával mimo jiné i autor legendárního vršovického dloubáku ve finále ME ve fotbale v roce 1976 Antonín Panenka.

(zdroj článku a fotky: Benešovský deník)

Výsledky jednotlivých kategorií a článek v Benešovském deníku

Připomenutí úspěchů šachistů v letech minulých: 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011

4 reakcí na “Dorostenci nejlepším týmem na Benešovsku!”

 1. 1
  Maťa píše:

  Také letos se do širší nominace na Sportovce roku Benešovska 2018 dostalo několik našich hráčů, konkrétně:

  – Jakub Vojta (13 let) – 2. místo mezi chlapci do 14 let na MČR mládeže v Koutech nad Desnou (březen), 2. místo mezi mladšími žáky na Zimní olympiádě mládeže v Litomyšli + zároveň člen vítězného týmu Středočeského kraje (leden-únor), účast na ME mládeže v Lotyšsku (září)…

  – Jakub Voříšek (15 let) – 3. místo mezi chlapci do 16 let na MČR mládeže v Koutech nad Desnou (březen)…

  – Richard Mládek (16 let) – 1. místo mezi staršími žáky na Zimní olympiádě mládeže v Litomyšli + zároveň člen vítězného týmu Středočeského kraje (leden-únor), účast na Světové olympiádě mládeže v Turecku (listopad), zisk titulu Mistr Fide…

  – Anežka Vlková (18 let) – 2. místo na MČR juniorek ve Špindlerově Mlýně (listopad), účast na ME družstev v Německu (červenec) a MS mládeže v Řecku (říjen)…

  – Vojtěch Dudek (13 let) – 3. místo mezi chlapci do 14 let na MČR v rapid šachu ve Žďáru nad Sázavou (září)…

  – starší žáci TJ Spartak Vlašim – 3. místo na MČR družstev starších žáků v Chrudimi (červen)…

  Uvidíme, jestli někoho vybere odborná porota mezi nejlepších pět. Ve čtenářské kategorii pak můžete hlasovat do 27. 12., viz info na https://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/sportovec-benesovska-uz-9-ledna-budete-hlasovat-pro-sveho-kone-20181212.html. Trochu nám tam zkomolili jméno Anežky Vlkové :-) – požádal jsem je dnes ráno o opravu.

 2. 2
  Maťa píše:

  Dnes proběhne v Benešově vyhlášení nejlepších okresních sportovců za rok 2018. Poprvé od vzniku ankety v roce 2011 porota mezi nejlepší nikoho ze šachistů nevybrala. Možná trochu překvapivě, úspěchy vloni docela byly, viz můj předcházející komentář.

 3. 3
  Maťa píše:

  Zítra od 18 hodin proběhne v KD Karlov v Benešově vyhlášení nejlepších sportovců Benešovska za rok 2019. Mezi oceněné vybrala porota tým starších žáků za 3. místo na Zaječicích (MČR). Pokud by se někdo chtěl přijet na vyhlášení podívat, ať dá vědět, letos nás tam bude hodně.

 4. 4
  Maťa píše:

  Naši žáci byli vyhodnoceni na 4. místě: https://www.benesov-city.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=219&id=83981odno

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist