TJ Spartak Vlasim
15
Říj

Doprovodný program na Openu Tatry

Tomáš Vojta

Rád bych se ještě pár řádky vrátil k před týdnem skončenému turnaji Open Tatry. Zaprvé jsem se v minulém článku ani slůvkem nezmínil o silně obsazené bleskovce, které jsme se zúčastnili, a hlavně pobyt na Slovensku nebyl jen o šachách.

Hned v neděli jsme využili krásného počasí a naplánovali si výlet na Lomnický štít (2632 m. n. m.). Bohužel pro nás stejný nápad dostala i spousta jiných zájemců o hezké výhledy, a tak, přestože jsme lístky na lanovku kupovali již v 8.30h., na Lomnický štít jsme se dostali až ve 12.50h. 

Vzhůru na Lomnický štít!

Čekání na lanovku jsme si zkrátili jak jinak než šachy. Partička na zahradních šachách před luxusním hotelem Praha v Lomnici skončila po boji remízou.

Z Lomnického štítu byl nádherný výhled na zasněžené Belianské Tatry, na druhé straně Tater se ale usadily mraky, takže zde jsme toho mnoho neviděli. Po hodině strávené na druhém nejvyšším vrcholu nejmenších velehor světa jsme pak 2,5h. dlouhou procházkou došli ze Skalnatého plesa okolo Obřího vodopádu přes Hrebienok zpět na hotel. Lukáš byl z této dle jeho slov „mega túry“ tak zničený, že prohlásil, že už nikam celý týden nepůjde. :-) Pondělní dvoukolo jsme využili k regeneraci a v přestávce mezi koly navštívili na 3 hodinky termální aquapark v Popradu. Čachtat se venku v bazénu s teplotou až 38°C nemělo chybu. V úterý pak byla na programu „královská etapa“ na symbol Slovenska Kriváň (2494 m. n. m.). Na výstup s převýšením 1365 metrů jsme si troufli pouze já a Ondra (Tomáš jel na golf a Lukáš po nedělní megatúře stále regeneroval na hotelu) a společně s námi vyrazili kamarádi ze Vsetína Radek a Míša.

Ondra Staněk při výstupu na Kriváň

3,5h. dlouhý výstup nám dal pořádně zabrat (teda mně určitě), a tak středeční program byl jasný – odpočinek! Kluci se zúčastnili bleskovky a vedli si v silné konkurenci velmi dobře. Ondra Staněk potvrdil výtečnou formu a ziskem 7b. ze 13 partií obsadil jako 46. nasazený 20. místo (mimo jiné například před velmistrem Arkádim). Oproti nasazení si mírně polepšili i Tomáš Hašek (33. místo, 6 bodů) a Lukáš Vonderka (40. místo, 5 bodů).  Bleskovku vyhrál velmistr Maník (elo 2448) před dalším velmistrem Markosianem (2501) a mezinárodním mistrem Vavrákem (2478). Kompletní výsledky najdete na stránkách Slovanu Bratislava. Odpoledne jsme stejně jako v pondělí regenerovali v aquaparku v Popradu.

Všichni 3 naši borci pěkně pohromadě při středeční bleskovce

Ve čtvrtek jsme pak dojeli autem na Štrbské pleso a pohodovou procházkou se vydali k vodopádu Skok. Tento vodopád patří k nejvyšším na slovenské straně Tater (konkrétně je třetí nejvyšší) a byly to za krásného počasí velmi příjemné 4 hodinky strávené v horách.

Společné foto u vodopádu Skok

V pátek se nám pokazilo počasí, a tak jsme této příležitosti využili k návštěvě překrásné Belianské jeskyně. Povedlo se mi dokonce udělat i pár fotek, ikdyž se to nesmělo :-) (lépe řečeno smělo – za poplatek 300 Sk…). 

Tak to je asi tak všechno. V sobotu po poslední partii už nezbývalo než zvednout kotvy a vydat se směr Česká republika. Už se ale těším na příští ročník turnaje Open Tatry!

Jestli máte chuť si ještě prohlédnout nějaké mé fotky (hlavně přírody), tak v sekci „ke stažení“ jsem umístil prezentaci udělanou v power pointu (prezentace trvá cca 2 minuty, snímky se mění samy, 20 fotek – 3,6 MB).

2 reakcí na “Doprovodný program na Openu Tatry”

 1. 1
  Maťa píše:

  Pěkná reklama na Open Tatry, Tomáši, už se taky těším na příští ročník! :-)
  Jinak vlašimský souboj v bleskovce Vonderka-Hašek (zachycený na snímku) prý nabídl pořádnou řežbu, jestli to nepletu, tak Tomáš vyhrál na čas, když mu zbyla jedna sekunda…

 2. 2
  Jarda P. píše:

  Opravdu moc krásný fotky.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist