TJ Spartak Vlasim
14
Lis

Dolní Kralovice B – Stříbrná Skalice 5:0

Standa Vávra

Od prvního kola RS uplynul bezmála měsíc a máme tu kolo druhé. V něm jsme na domácí půdě přivítali družstvo Stříbrné Skalice. Hosté přijeli v poněkud oslabené sestavě, zatímco my nastoupili téměř v základu a byli jsme tak jasnými favority. Hlavně soupeře nepodcenit.

Velmi rychle jsme se dostali do vedení díky Jaromíru Snížkovi, který po soupeřově chybě získal figuru. Bílý se rozhodl partii neprodlužovat a ihned se vzdal. Už v deset hodin tak vedeme 1:0 a stav na ostatních deskách také vypadá nadějně. Lukáš Jelínek má dva pěšce navíc, mám už od patnáctého tahu figuru a pěšce navíc a Jirka Mejzlík stojí o něco lépe.

Naopak pozice na páté desce se mi moc nezamlouvá, David Pikal se brání proti náporu černých figur. Pak ale protivník ztrácí po chybě jezdce a už to vypadá mnohem lépe, o pár tahů později navíc nastavuje dámu pod úder pěšáka a záhy dostává od Davida mat (2:0). Poté zakončuji matem svou partii i já, přeci jen s koněm a několika pěšci navíc se hraje snadno, obzvlášť nemá-li soupeřka žádnou protihru (3:0). Výhru jsme tedy měli v kapse a už se hrálo jen o co nejvyšší skóre.

Na 4:0 zvyšoval Lukáš Jelínek. Ze střední hry přešel do koncovky s dvěma pěchy k dobru, vyměnil všechny figury kromě jednoho páru věží, zastavil postup jednoho nepřátelského pěšáka a svým vlastním pěšcem doputoval až k poli proměny.

Mezitím zuřil na třetí šachovnici lítý boj. Jirka Mejzlík sice získal pěšce a prostorovou převahu na dámském křídle, avšak musel dávat bedlivý pozor na křídlo opačné, nad jeho králem se stahovala mračna. Naštěstí soupeřka nenašla nejsilnější pokračování a ztratila věž, přesto se jí podařilo rozbít úkryt bílého monarchy. Jirka přisunul k obraně dámu a v pozici plné jedu soupeřka spadla na čas, do kontroly jí zbývaly tři tahy.

Roli favorita zápasu jsme tak vysokým vítězstvím 5:0 potvrdili a v příštím kole nás čeká oddílové derby s vlašimským céčkem.

Dolní Kralovice B Stříbrná Skalice
Vávra Stanislav 1757 1 0 1341 Zlámaná Anna
Jelínek Lukáš 1644 1 0 Zelík Jonáš
Mejzlík Jiří 1543 1 0 Zlámaná Táňa
Snížek Jaromír 1481 1 0 Konopka Aleš
Pikal David 1400 1 0 Heger Zdeněk
5 : 0

Tabulka po 2. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Partie Skóre
1. Dolní Kralovice B 1 1 0 4 7 7.5
2. ŠK KDJS Sedlčany A 1 1 0 4 4 6.0
3. Jiskra Zruč nad Sázavou 1 1 0 4 4 5.5
4. Sokol Postupice 1 0 0 3 3 3.5
5. Jawa Brodce C 1 0 0 3 3 3.0
6. Spartak Vlašim C 0 2 0 2 3 5.0
7. ŠK KDJS Sedlčany B 0 1 1 1 3 4.0
8. Klub šachistů Říčany 1925 G 0 0 2 0 3 3.5
9. Stříbrná Skalice 0 0 2 0 1 2.0

Stránky věnované RS

4 reakcí na “Dolní Kralovice B – Stříbrná Skalice 5:0”

 1. 1
  Tom píše:

  Kralovice válí – béčko první v RS, áčko první v RP … Zřejmě dobrej oddíl :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Jen malá připomínka z jiného světadílu :-) : Prosím Jirku Mejzlíka, aby dle dohody nezapomněl vzít šachy na derby Vlašim C – Dolní Kralovice B, ve Sporthotelu je mometálně materiál jen na zápas Vlašim B – Sendražice (akorát hodin je tam dost na obě utkání). Zároveň prosím kohokoliv z kralovické sestavy, kdo si toto před odjezdem přečte, aby to Jirkovi připomněl – díky! :-)

 3. 3
  Jirka Mejzlík píše:

  Kralovice B – Říčany G 3,5-1,5.

  Mladí to podrželi, plichtili Standa Vávra, Lukáš Jelínek a David Pikal, staré páky to pak rozhodly, první náš bod dal Jarda Snížek a druhý jsem hezkým matem panu Křížkovi přidal já.

  Hrálo se u rozpálených kamen, samozřejmě domácí v tričkách a hosté se ve svetrech škvařili až se uškvařili :D .

 4. 4
  Jarka Z. píše:

  Gratulace do Kralovic.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist