TJ Spartak Vlasim
16
Led

Derby pro Pravonín

V Regionální soutěži začaly odvety. Vlašimské céčko v první části prohrálo jen s béčkem Pravonína a stejně tak začalo i část druhou. Po šesti odehraných kolech (nejsou v ní započteny 2 odložené zápasy) je tak situace v tabulce velmi vyrovnaná.

Ve Sporthotelu šel Pravonín do vedení díky rychlé výhře Adama Slavíka.

Vyrovnat mohla na páté šachovnici Blanka Voříšková:

Voříšková B. – Babický J. pozice po 29. tahu černého:

Černý před chvilkou získal 2 pěšce, ale posledním neopatrným tahem z vyhrané pozice udělal prohranou. 30.Dg4+!? Vykřičník za sílu tahu, otazník za nabídku remízy. V pozici totiž není jen věčný šach, jak se Blanka domnívala, ale mat (nebo vidličky jezdcem na dámu a krále). Například 30…Kf7 31.Dd7+,Kg8 32.De8+,Kh7 33.Df7+,Kh8 34.Jg6 mat.   

Druhá remíza se urodila na druhé desce. Radek Vojta stál lépe, ale nezvolil správný plán a pozice „vyšuměla“ do remízové věžovky. Hezkou partii sehrál Zdeněk Ryšánek, který jasně přehrál (alespoň co jsem viděl) Jáchyma Slánského. Naopak za rámeček si nedá partii Míra Lalouček, který dle svých slov ztratil figuru už v 6. tahu …

Tabulka po 6. kole:

Další kolo je na programu 28. ledna, kdy Vlašim přivítá v souboji o čelo tabulky Postupice. Doma bude hrát i Pravonín a to se Stříbrnou Skalicí.

Stránky RS

(autor článku: Tomáš Vojta)

11 reakcí na “Derby pro Pravonín”

 1. 1
  Maťa píše:

  Na vlašimské derby bylo tentokrát těžké dát dohromady tým céčka, ještě v pátek odpoledne byli k dispozici jen tři lidi, a to jsem oslovil celou soupisku. Byla to výjimka a shoda okolností, jindy si můžu i vybírat a jsem rád, že jsme céčko postavili. Nakonec se Blance povedlo zajistit si volno a Zdeněk oželel dlouho plánovanou jinou akci, za což mu patří poděkování, a ten bod si zasloužil už díky tomu. :) Podle všeho to byl pěkný zápas, ve kterém po napínavém průběhu Pravonín potvrdil roli mírného favorita. A ten diagram je pěkný, poučná souhra dámy s jezdcem…

  Pravonín B dohrává zápas s Postupicemi teď v sobotu a v případě výhry půjde na skóre do čela tabulky.

 2. 2
  Maťa píše:

  V dnešní dohrávce Pravonín remizoval s Postupicemi 2,5:2,5. Zvítězili Míra Horálek a Honza Veselý, remizoval Vojta Břeský. „Smolně“ prohrál Lukáš Filip, který se po 5 hodinách hry vzdal v remízové koncovce. A ještě musel prohrát někdo. :)

 3. 3
  Maťa píše:

  Dnes v 10 hodin byl ve Sporthotelu zahájen souboj o průběžné 1. místo RS Vlašim C – Postupice. Proti sobě usedli:

  1. Lalouček Miroslav – Blažek Ladislav
  2. Hašek Tomáš – Jiřík Adam
  3. Vojta Radek – Sysel Jan
  4. Ryšánek Zdeněk – Jiřík Petr
  5. Blahoš Michal – Filandr Pavel st.

 4. 4
  Maťa píše:

  Vyhráli jsme 3,5:1,5. Zvítězili Míra, Radek a Michal,remizoval Tomáš a prohrál Zdeněk.

 5. 5
  Tom píše:

  Bezva, gratulace!

 6. 6
  Maťa píše:

  K vítězství pomohla i slušná podpora domácích fanoušků – byli jsme tam tři. :) Kromě mě ještě Nela a Brambor. Já jsem se tam teda napsal jako rozhodčí, tak jsem možná statut diváka neměl. :)

 7. 7
  Tomáš Gergelits píše:

  Přiznám se, že tentokrát jsem fandil soupeři Vlašimi!

  Důvod je prostý: je to tým plný krajánků :-). Přiznal bych se býval k tomu i předem (ve chvíli, kdy se zde v komentu objevily sestavy zápasu), ale jen v případě, kdyby byl nastoupil i hvězdný Pepíno.

  ad) „K vítězství pomohla i slušná podpora ….“ :
  Částečně prohru Postupic (s krajánky) beru i na sebe, jelikož jsem včerejší noční informaci o konání zápasu zaregistroval až dnes, tudíž jsem nestihl korigovat převahu fanoušků v hledišti :-).

 8. 8
  Maťa píše:

  Hvězdný Pepíno byl naštěstí pro nás v práci. Tři hráče z Čerčan už bychom možná výsledkově neustáli. :-) (Pepa teď sice bydlí v Benešově, ale furt ho beru jako čerčanského odchovance.)

 9. 9
  Tomáš Gergelits píše:

  Moji přízeň týmu Postupic podnítila i účast v zápase Pavla Filandra staršího, zakladatele a dlouholetého pilíře postupického šachu, ovšem také bratrance někdejší jedničky šachu čerčanského – Franty Košaty.

 10. 10
  Maťa píše:

  Pana Filandra jsem rád viděl. Říkal, že v čele oddílu stojí už 42 let. Takových obětavců moc není.

 11. 11
  Maťa píše:

  Pravonínské béčko remizovalo se Stříbrnou Skalicí C. Soupeři přijeli ve čtyřech, ale bohužel kromě kontumační výhry na 5. desce nikdo z domácích nevyhrál. Kompletní dnešní výsledky.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist