TJ Spartak Vlasim
27
Led

Challenge: díl druhý – tři týdny poté

Vojtěch Mejzlík

Je pozdní noc mezi čtvrtkem a pátkem 25. 1. 2012. Od sepsání úvodního článku uběhlo jednadvacet dní. Debata pod článkem a článek samotný následujícího rána překonají 3.000 zhlédnutí. Na rappera PSY s klipem gangnam style zatím nemám (na youtube aktuálně v oficiální verzi 1.236.777.706 zhlédnutí), ale každému chvíli trvá, než se vypracuje…  Minimálně navýšení návštěv za měsíc o tisíc lidí je pro náš web slušným přínosem. A proč tu tohle všechno píši? Nemá to být o šachách, jejich tréninku a věci kolem jen zdržují? Nebo si tu potřebuji honit ego? Má to tu co dělat? Ano i ne. Ona totiž tahle Challenge je dosti náročná věc a důležitější je možná to okolo, než přímo trénink šachu. Ale pěkně popořádku.

V prvním týdnu jsem obdržel několik sázek, kde jsem většinu akceptoval. Tomáš Vojta (double sázka – smažák), Pavel Vojta (double sázka – smažák), Honza Kořínek (double sázka – smažák), Olda Vedral (kilo mandarinek na první challenge), Robin Hrdina (kilo mandarinek na první challenge), Ondra Matějovský (double sázka – smažák bez tatarky), Kamil Kastner (kilo mandarinek na první sázku).  A to vše mi podpořila má drahá polovička Péťa Baštářová. Takže se o výhru rozdělíme na půl. Je dobré mít s kým slavit. V opačném případě aspoň mám ručitele na pohledávky.

Ale teď trochu vážněji. Během těch posledních dvaceti dní jsem si uvědomil, jak nějaké mandarinky či smažáky jsou věc zcela podřadná (mimochodem, Maťo, dlužíš mi už asi šest let 50 kusů mandarinek z minulé 10 let trvající sázky). Je třeba se oprostit od věcných statků a myslet v širších souvislostech. Nechci tu znít jak z kázání, ale o tom to opravdu celé je. Znám hodně dobrý šachistů, trénují, věnují šachu dost, ale prostě dál to nejde. Přitom by mohlo. Pokud nějaký sport či aktivitu chcete dělat na vyšší úrovni, není to jen o té hře samotné. Není to jen o tom pravidelném tréninku. Ale je to o víc věcech. O správně nastaveném režimu, o přístupu k partiím, přípravách, odpočinku před zápasem, vnitřním srovnání se s tím, čeho chci dosáhnout a jaké mohou být cesty. O myšlení pozitivně. O vnímání cíle jako skutečné věci a snaze vyhnout se svým vlastním pochybnostem. Protože to je to, co Vás nakonec může zabít nebo naopak dostat na Olymp.  O nějaké kultuře, bavení se s lidmi daného prostředí, rozhovory s těmi úspěšnými. Jít si pro rady. V tomhle je vlastně šachové prostředí dobré. Představte si, že podnikáte v nějakém oboru. Těžko půjdete za konkurencí a zeptáte se, hele vám to šlape, jak to děláte. Ale tady to jde. Začneš hrát nové zahájení, jistě máš v oddíle, na táboře, na soustředění či kdekoliv jinde kamarády, kteří s tím mají lepší zkušenosti. A hups si pro radu, pro to, kde se dá čerpat, jaké zdroje využít. Do určité úrovně, z které se bohužel či bohudík asi ještě dlouho nedostanu, je celé šachová komunita více než přátelská. Tak proč si nejít štěstí naproti? A o tomhle to vlastně celé je. Ne o tom, jestli za rok či dva bude na fide listině svítit 2305 či 2257 (bude tam těch 2305 – jen aby bylo jasno :-) ), ale o tom, kolik tu bude následovníků, kolika lidem přinesou šachy štěstí, kolik lidí to posune v myšlení a hlavně o tom, jestli tuhle velmi náročnou cestu vydržím. A já věřím, že ANO! Mimochodem, v budoucnu mám plán do challenge zařadit více lidí. Zkusit to jako takový zajímavý projekt. Ukázat, že růst se dá kdykoliv a z jakýchkoliv ratingů. Ale nejdřív musím pořádně otestovat laboratorní myš (rozuměj mne, čtenáři) a zjistit, jestli myška přežije. Zatím se jí daří více než dobře.

Ale teď přejděme k faktům: Jak jsem aktuálně na tom:

Počet partií: 28

Průměrné elo soupeřů: 1953

Počet bodů: 19,5

procenta: 70 %

perfo: 2102

účast na akcích: Open Litomyšl 2012, Open Praha B 2013, KSB Dolní Kralovice, RPD Pravonín.

Celkově odhadovaný počet partií do 2. 1. 2014 je cca 75 kusů. To znamená, že v dalších 50 partiích musím mít perfo 2250, abych splnil první část challenge. Hm, vždy, když se mi nechce šachy dělat, je tohle dostatečně silný hnací motor. A co plánuji hrát?

– České Vánoce Litomyšl 2012 (odehráno)

– Open Praha B 2013 (odehráno)

– Open Janské Lázně 2013

– Open začátkem července (Náchod/Klatovy/Amsterdam)

– Czech Open družstva 2013

– Open Říčany 2013

– M-Čech do 16 – Open 2013

– České Vánoce Litomyšl 2013

družstva – Dolní Kralovice (11 partií) + (5 partií)

družstva – Pravonín (cca 6 partií) + (4 partie)

celkem tedy: 95 partií (je tam i rezerva, kdyby nějaký turnaj vypadl či jsem neodehrál vše za družstva)

Podle názoru Sergeje je optimum tak 80 partií za rok. Já to mám na období přibližně 15 měsíců. Takže si myslím, že je vše v pořádku. Tolik tedy k plánovanému harmonogramu. Co se týče podpory od rodiny a hlavně od přítelkyně, která je pro mne v tomhle nejdůležitější, tak zatím je to na dobré cestě a podporu mám. Trošku je tu strach, abychom vedle toho stihli cíle běžného života, ale to se poddá. Jak rád kradu ze songu Xindla X: spánek je pro nuly, já piju Redbully. Ve skutečnosti tohle budu ještě muset nějak doladit, ale věřím, že to půjde. Za týden budu mít po dvou měsících sezení se svým osobním coachem (tedy ona je to žena, ale blbě se to skloňuje), tak i potom budu moudřejší. Od února totiž začínám ještě s kroužkem v mateřské školce v Kralovicích plus nějakou nešachovou aktivitu. A tak už opravdu budu mít přes týden nabito s šachy na 14 hodin denně. Ale vlastně vše včetně práce, což je důležité, to budou koníčky, takže to není tak šílené, jak to může působit. Svým způsobem se pořád jen bavím.

Tohle by bylo asi vše k tomu, jak já sám k dané sázce-výzvě přistupuji, co se mi za ten měsíc usadilo v hlavě. Pokud to někoho oslovilo, jsem rád, pokud někoho pozitivní přístup štve, tak jsem snad ještě radši, že umím takové lidi naštvat.

Blood, Toil, Tears and Sweat (W. Churchill, 1940)          

A nyní je čas přistoupit k tomu, o čem to vlastně má být. Víme, co chci hrát za turnaje, jaký mám přístup, ale tou další podstatnou věcí je, jak budu trénovat, co budu dělat a s jakým dávkováním. Odpověď Vás možná překvapí či rozesměje. „Nevím!“

Postoj k challenge se pravděpodobně bude měnit minimálně, plánované turnaje asi také, ale názor, co jak dělat se změní asi několikrát a možná i o 180 stupňů. Co se týče systematického tréninku, jsem na úrovni batolete. Hodně věcí je pro mne nových a zajímavých, ale i proto se omlouvám těm, co si jdou pro radu. Zatím na některé věci neodpovím dobře. Jelikož sám odpověď neznám. Co jsem si pro začátek musel uvědomit je to, že to prostě žere šíleně času a výsledky se nedostaví hned. Jak řekl W. Churchill: „Nemohu vám slíbit nic než krev, dřinu, slzy a pot.“ Já za dobu, co jsem začal tvrdě trénovat, už stihl ztratit na perfo 73 bodů. Ale o tom to není (navíc to byl pro elo nevhodně zvolený turnaj, jeho smysl byl jinde). Důležité je to, že prostě trénuji, a to denně. Že cvičím po letech opět mozek v nějaké staronové činnosti. A to myslet pro šachy. A mozek to neskutečně baví.


Vojtěch Mejzlík při zápase proti Mladé Boleslavi

Co se týče mého současného názoru na to, co trénovat, tak bych zde viděl tři sekce:

Zahájení – v současné době zrychlování šachu, obrovských databází přístupných všem a mnoha výborných knih, je podle mne zahájení jednou z klíčových částí, které může v krátkém čase neskutečně posunout výkonnost. A není to jen o naučenosti variant, což často vnímám jako největší chybu u některých hráčů. Ale právě i o porozumění pozicím, plánům obou stran, vnímání přechodů mezi jednotlivými zahájeními, změně vnímání strategie či dynamiky pozice. Je to jako kdybyste hledali krásu, a plavali neustále na hladině moře. A pak se jednou potopili. Uvidíte něco úžasného. Ale zároveň si uvědomíte, že to celé nemáte šanci poznat. A chcete a chcete. A hledáte každou volnou chvíli, kdy je k tomu příležitost. Co je na tom skvělého, že pokud jste vedle aktivní hry i trenéři či si rádi přehráváte cizí partie, širší obzor v zahájení vám neskutečně pomůže chápat nejrůznější partie a třeba u rozborů u dětí vám to velmi rozšíří možnosti.

Koncovky – začátek by mohl být stejný… V současné době zrychlování šachu… Co se týče koncovek, jsou opakem zahájení. V začátku byste měli býti lepšími hráči, abyste získali výhodu. V koncovce naopak musíte znát, abyste výhodu byli schopni uplatnit. Hodně partií vás přivede k bodu či zachrání půlku právě až v koncovkách. Materiálů je tu také dosti, čerpat se dá z mnoha knih. Nejvíce chvalozpěvu slýchám na Marka Dvoreckého, bohužel sám jsem ještě neměl tu čest. Snad brzy. Sám doma mám knihu od Františka Pitharta a podle prvních názorů taky není špatná.

Taktika – šachista bezy taktiky je jako matematik, co neumí počítat. Říká se pravidlo, že denně by měl každý šachista vyluštit aspoň deset diagramů. Slyšel jsem o Viktoru Lázničkovi, že luští denně, ať je kdykoliv. Někdy se ho někdo ptal, když byli na víkendové akci, proč to řeší, ať se jde bavit s ostatními. On se nenechal přemluvit a řešil dál. Ptali se ho, jestli ho to baví. Odpověď: “Ne nebaví, ale dělat to musím.“ Asi toliko k tomu. Já sám zatím řeším z knížek, které mám, plus začínám přidávat šachové weby, které jsou v tomhle na diagramy nekonečné. Až budu mít zaběhnutý systém, rád se s vámi poradím.

Praktická hra – zaregistroval jsem se na české šachové aréně. Hrávám hlavně blicky. Aktuálně jsem se dostal v blitz elu přes 2200. Přínos vidím hlavně ve dvou bodech. Zaprvé pro trénink zahájení, kdy člověk občas potká něco, co ho překvapí. A radši v blicce, než pak ve vážné. A zadruhé trénink taktiky a blicání. Obojí se upotřebí i v reálné hře.

Takže tohle je moje současné „čtvero ročních období“ (zahájení, koncovky, taktika a online šach). Aktuálně nejvíc dávám jaru, protože mne učarovala kniha od Garriho Kasparova Revoluce v zahájení. Kombinuji to s ChessBase a k tomu praxe na aréně. Koncovky a taktika jsou teď v pozadí, ale to se může změnit. A na svém wishlistu mám určitě i všech pět knih Moji šachoví předchůdci. Literatura o osobním rozvoji či moje oblíbené fantasy teď budou muset chvíli počkat.

No máme skoro tři v noci a zítra mne čeká zajímavý den. Takže se se svými myšlenkami pomalu loučím a přeji vám příjemné čtení. Určitě budu rád za reakce. Klidně pište svoje postřehy, nápady či to, co byste příště rádi četli. Omlouvám se, že je to tu zatím bez praktických ukázek, diagramů či zajímavých partií. I to v brzké době plánuji, ale zatím jsem se na to necítil. Do konce ledna ale chci mít určitě hotovou svoji databázi z odehraných partií a k tomu budu dodělávat komentáře, takže někdy v průběhu února se jistě podělím. Určitě bych si měl pořídit lepší software než fritze pětku :-) . Abych měl i nějaký křemík k analyzování.

Karta Vojtěcha Mejzlíka na stánkách FIDE

88 reakcí na “Challenge: díl druhý – tři týdny poté”

1 2 3
 1. 61
  Jarda P. píše:

  Tak na národní jde snad obojí ?

 2. 62
  Vojta M. píše:

  to je možná pravda :-) takže děckám nebo mě poroste rychleji aspoň národní, které je ale vlastně v budoucnu úplně jedno a na turnajích většinou taky :)

  podle mne by už i ta nejnižší osmičlenná družstva měla být na fide. zabralo by to jednu sezonu a pak už i tam by na většině desek hráli fide elisti.. a bylo by jednou pro vždy vyřešeno.

 3. 63
  Vojta M. píše:

  Tak dnes jdu hrát další turnaj na šachové aréně. Dneska jsou to pětiminutovky. V trojkách si cítím silnější, ale uvidíme jaké body vytlučeme z tohohle tempa. Ještě pár turnajů a chtlě bych kupovat knížečku.

 4. 64
  Vojta M. píše:

  první kolo za mnou, bílými mne potkala grunfeldka. cítím další nedostatek u čtení kasparova. škoda že dne nemá 30 hodin. partii jsem hrál nasazený zvrchu a soupeř chyboval a nechal stát figuru. ale těch pět minut, to je moc času, je to na mne hrozně pomalé :)

 5. 65
  Vojta M. píše:

  tak dneska 5/9, nepovedená poslední dvě kola. škoda že aspoň v jednom z nich jsem nebodoval. obě jsem je ale sehrál špatně. holt co se dá dělat. Jinak je pravda, že za ten měsíc něco co sleduji šachovou arénu, tak jde úroveň určitě nahoru.

 6. 66
  Vojta M. píše:

  Tak dneska mi byla dána na starosti část kolem šachů na táboře palučinské šachové školy. sice je to spíše funkcionařina, ale přednášky, rozbory, řešitelka, zahradní šachy a další a další zajímavé programy. pěkně vymyslet sladit, probrat témata, tým lektorů docela fajn, cca 8 lidí s ratingem v průměru někde kolem 2100. vyzkoušíme nějaké novoty… docela se těším na přípravu svých přednášek. jak se říká, nejlépe se člověk učí, když danou látku učí :-)

 7. 67
  Vojta M. píše:

  od března spustíme nové rozumné stránky, zatím odkaz sice jen na staré, ale kdyby někoho zajímaly propozice k táboru: http://www.palucinska-skola.cz/ plus facebook http://www.facebook.com/palucinskaskola

  s novýma stránkama sem určitě hodím i nějaký článek k našemu táboru popřípadě k akcím, které děláme.

 8. 68
  Vojta M. píše:

  Dneska jsem prvně po mnoha a mnoha letech zahrál ve vážné jinak než na 1.d4 1. … f5 žádná stonewall v holandské, žádný pasivní střelec. Soupeř mi to usnadnil a přešel jsem do lepší pozice, kde pak nepřesností prohrál de facto během pár tahů a ještě méně minut. A hezky jsem si užil Nimcovičův můj systém. Volný sloupec. Vnik na 2. řadu :-) A přetavení v bod :) takže série už 10,5/12 a bez prohry :-) A oba moji trenéři, Nimcovic i Kasparov byli dneska využiti. Není nad to mít dobrý pocit z partie z hlediska naučených věcích. I když, trošku bych se pokáral za povrchní hraní z hlediska taktiky. Soupeř dosti blical a já se cítil na koni a nehrál jsem to zrovna zodpovědně. Šlo to ještě zahrát někde určitě lehce přesněji.

 9. 69
  Vojta M. píše:

  Tak jsem koukal teď v rychlosti na statistiky, zatím nemá smysl dělat nějaké větší závěry, vzal jsem opravdu jen partie z challenge, ale k některým překvapením mne to přivedlo.

  <1900: 11,5/14
  1901-2000: 3/4
  2001-2100: 4/5
  2101-2200: 3/3
  2201-2300: 0/3
  2301<: 1/2

  nejzajímavější je pro mne skupina 2000-2200, což je vlastně skupina, s kterou očekávám v následujícím roce nejvíc utkání. 7/8 je super výsledek. Vzorek je ještě extrémně malý, ale takhle to vypadá solidně dominující.

  Problém je výsledky s hráči přes 2200, to vím.
  A s tou skupinou pod 1900 jsem taky mohl mít více bodů.
  Ale celkově to do mne vneslo optimismus. Když se člověk podívá jak je na tom s hráči s kterými se chce potkávát a zjistí že dobře, tak věřím, že challenge i přes open praha a elovou katastrofu je stále slušně hratelná. hurá do dalších utkání. najednou mám další hnací motor. aby bylo co statisticky zpracovávat :)

 10. 70
  Vojta M. píše:

  tak dnešní večer měl na plánu turnájek v 3 minutovkách a potom napsat článek o nedělním zápase. A pak chvíle na Nimcoviče. Realita? 3,5 hodiny na D1 z Brna do Stříteže.. Hladovej, utahanej a totálně bez energie.. Dobrou noc všem :-) A zítra mne čeká brno znova, tak snad už bez bouraček na D1 :)

 11. 71
  Vojta M. píše:

  Hm, dneska mi přišly prpozice na blicák i rapid přebor středočeského kraje. družstva… Škoda že tak pozdě a škoda, že už jsou ty termíny v mém diáři plné, jinak bych si to určitě zahrál.. Takhle můžu uvažovat jen o tom blicáku jednotlivců.

 12. 72
  Vojta M. píše:

  tak nakonec v noci ještě jeden turnájek na aréně, 1. místo 4,5/5 na dvouminutovách a potkal jsem se tu s Martinem Makešem. teď do hajan a pokud nepujde usnout, Aaron to jistí :-) dobrou noc všem podruhé :-)

 13. 73
  Vojta M. píše:

  Dneska moc hezké partie s taktikou v Rejkjavíku. Jak vyhrál Wesley So nebo jak mohl vyhrát David Navara kdyby zahrál 29. Jf5, krása koukat. Tu Davidovu pozici jsme pak ještě chvíli rozebírali. Moc hezký.

  http://reykjavik2013.live.whychess.com/

  Taky zajímavé sledovat vycházející hvězdu v podání hráče Wei Ji. Letos mu bude 14 a pokud jsem někde četl dobře, tak tady snad plní už 3. normu na GM :) Pěkný počin.

  Dneska šachům dáno asi 4 hodiny čistého času, fajn den .-)

 14. 74
  Vojta M. píše:

  Je to tak, je tu nový aktuálně nejmladší velmistr a 4. v historických žebříčcích. Toho už nepředeženu :D

  Dnešní kolo přineslo i nový rekord. Číňan Wei Yi splnil třetí normu GM a ve věku 13 let, 8 měsíců a 24 dní se stal nejmladším velmistrem na světě. V absolutním pořadí se dostal na 4.místo, před ním jsou jen Karjakin ( ten splnil podmínky pro získáni titulu ve dvanácti letech) , Negi a Carlsen…

 15. 75
  Tom píše:

  Toho už opravdu nepředeženeš, ale stále se ještě můžeš stát nejstarším člověkem, který kdy získal velmistrovský titul :-D

 16. 76
  Vojta M. píše:

  hm, takže to mám jako zvolnit tempo? abych to neuspěchal? :D

 17. 77
  Vojta M. píše:

  i když s tím jak se teď nehraje, se nedá co uspěchat.. zlaté období kolem nového roku. teď přendaný zápas, týden kdy byla předehrávka, jeden týden volno atd… to vychází na 2 vážné do měsíce. zrovna když by člověk chtěl hrát. Plánujete někdo nějaký turnaj v brzé době. Něco dřív než Jánské lázně?

 18. 78
  Vojta M. píše:

  Aktualizace stavu:
  dneska remis za Dolní Kralovice s 1971.
  Takže celkově prodloužena šňůra bez prohry na 13 partií, ale ukončena šňůra výher na počtu 6.

  Průměr soupeřů: 1956
  Bodů: 23/32
  Výkon: 2122

  chce to pořádně švihnout nějaký turnaj, aby bylo ještě o co hrát. :-)

 19. 79
  Vojta M. píše:

  Sleduji svoji dnešní partii. Hrál jsem karlovarskou strukturu bílými. Ale o minoritním útoku jsem si mohl nechat zdát a byl jsem rád, že soupeř nepřetavil svuj figurový útok posléze posilněný nástupem pěšců ve víc, než nabídku remis :) Tak koukám kde mi utekla tempa, že jsem byl tak pomalý. A už je mršky začínám objevovat.. Fuj. To by Pavel Němec nebyl rád, kdyby viděl jak dopadají jeho posluchači z celého jednoho ročníku přednášek. :)

 20. 80
  Vojta M. píše:

  Za chvíli to začne. Dneska Opening Ceremony a od zítřka první kolo. A poslední kolo symbolicky na Velikonoce. Kdo myslíte že bude vyzyvatelem mistra světa? A budeme mít letos nového mistra světa?

 21. 81
  Vojta M. píše:

  Tak akorát sedím nad Kasparovem a čtu si jeho pasáž v revoluci v zahájení k „Sicilská s 2. c3“. Alapinovu variantu na mne hrál Emil už potřetí a potřetí s úspěchem. Tak si říkám, že bych se to konečně mohl naučit, když už ty šachy chci jednou v životě trochu dělat. Ach ta teorie. A jak to tak vidím, k tomu co jsem si po dlouhém přemýšlení vybral, bych moc hrdosti mít neměl. Variantu kam jsme se dostali po 10. tahu hodnotí Kasparov takto: „Kvalifikovaní hráči na existenci této „problémové“ pozice již dávno zapomněli, protože to je problém pouze pro černého.“ Ok, jdeme se učit na příště :) Tudy už cestička nepovede :D

 22. 82
  Honza Šťastný píše:

  No jo, v takových těch „normálních“ variantách člověk hraje buď proti izolákovi, což není každému po chuti a nebo má bílý (ve variantách, kde bílý po vzetí na d4 hraje Jb5 a pak dobírá na d4 koněm či dámou) mikroskopickou výhodu a hlavně jsou to pozice, které se jen sotva dají hrát černými na výhru…Ale docela dobrá je třeba varianta 2.c3 d6 3.d4 Jf6 (s tím, že černý ve většině variant vyvíjí střelce na g7), ty vznikající pozice jsou rozhodně zajímavější a bohatší (= s větší perspektivou hry na výhru, zejména proti slabším hráčům) než ty „klasické“, ohrané varianty…Kdysi jsem, co se Alapina týká, řešil úplně stejnej problém a zalíbila se mi právě tahle varianta, už jsem ji i jednou hrál a vyhrál..

 23. 83
  Vojta M. píše:

  Hm, díky za nápady a rady Honzo. Řeším přesně tyhle problémy. PLus ještě teda to, že to moc neumím tak stojím blbě. Ale celkově je to prostě hrozně moc často do malého plus bílého a přesně problém je tam jak píšeš. Težko to černými tahat nějak na výhru… A suché plichty s hráči kolem 2000 prostě v tomhle nechci..

 24. 84
  Vojta M. píše:

  Tak až teď jsem se dostal tak nějak k propozicím Openu při Turnaji šachových nadějí. Od čtvrtka do pondělí. Hm, vědět o tomhle turnájku dřív a být si jist, že bude ve fondu na šachy dostatek peněz, tolik kolik je, tak se přihlásím. Teď už tam mám delší dobu jinou akci a ta pujdou šachy na pár trochu stranou a spíš pojedu s kamarády do Orlických hor. I když možná ani ne, jelikož si beru šachy sebou a volné chvíle musí dohnat to co mi nedá týden v pracovním tempu. Kdo od nás tam jede? Jen Julča s doprovodem?

 25. 85
  martin píše:

  ja jedu za mesic na konika do ostravy,ale nejsem od vas…

 26. 86
  Vojta M. píše:

  Vynikající interview se Sergejem Karjakinem (aktuálně světovou pětkou v žebříčku fide).

  http://www.nss.cz/zarazen-do-guinessovy-knihy-rekordu
  http://www.nss.cz/blazniva-vez

  pro nadšence a pozorovatele světové scény určitě zajímavé čtení.

 27. 87
  Vojta M. píše:

  Pustil jsem se do sepisování challenge díl třetí. Shrnutí sezony družstva, kde jsem byl kapitán, je již odesláno, dneska doplněny fotky, publikování předpokládám zítra. A challenge díl III. čekám dopsání v průběhu týdne. A publikaci někdy kolem víkendu…

 28. 88
  Vojta M. píše:

  Tak s challenge III. díl počkám do příštího týdne. Teď je tu článků dost a navíc v neděli dohrávám poslední zápas soutěží družstev.. Pak bude 17 dní pauza od šachů a pokračovat se bude Openem Jánské lázně.

1 2 3

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist