TJ Spartak Vlasim
19
Říj

Céčko zahájilo sezonu výhrou

Ondřej Vykouk

Dnes jsme doma nastoupili k prvnímu zápasu nové sezony proti Struhařovu B. Hosté naštěstí nechali nejsilnější hráče doma a na první šachovnici tak hrál až šestý hráč na soupisce, Zdeněk Zimovčák. Navíc se jim nepodařilo jednoho hráče vůbec vzbudit:) a přijeli jen ve čtyřech. Kontumační vedení jedna nula ještě před začátkem zápasu nám dodalo trochu klidu a zároveň jistě potěšilo Filipa Zváru na poslední desce, který mohl jít rovnou domů s bodem v kapse. My ostatní jsme zasedli k šachovnicím v následujícím pořadí: Ondřej Vykouk, Jarda Pazdera, Arnošt Korecký a Miroslav Matoušů. Proti sobě jsme měli papírově slabší soupeře a věřili jsme, že papírové předpoklady potvrdíme. Jako první dohrál Arnošt, když v dvojsečné koncovce s třemi pěšci za figuru potrestal soupeřovu chybu a zvýšil vedení na 2:0. Měl jsem zrovna nabídnutou remízu a tento zvrat mi pomohl v rozhodování. Nabídku jsem přijal a zajistil nám tak minimálně bod. Jarda v tu chvíli kontroloval vyrovnanou pozici a Miroslav Matoušů měl pěšce navíc v koncovce s těžkými figurami. Pěšec navíc byl však málo, a tak partie skončila po oboustranné domluvě další remízou. Jarda v tu chvíli začínal přemýšlet, že i on to dá za půlku a půjdeme domů. Avšak než se rozmyslel, jeho soupeř vyrobil chybu, po které ztrácel čistou věž. Jarda nezaváhal a uzavřel tak výsledek na pěkných 4:1. Doufejme, že dařit se nám bude i příště v Postupicích.

Miroslav Matoušů se za šachovnici vrací po dlouhých letech, remíza z pozice síly je proto určitě solidním výsledkem na úvod. Na snímku v souboji s brodeckým Juklem při nedávném oddílovém rapidu. Foto: Tomáš Vojta 

Rekapitulace výsledků:

O. Vykouk (1648) – Zimovčák (1576) 1/2

Pazdera (1643) – Skála (1465) 1:0

Korecký – Jordán (1280)1:0

Matoušů – Veselý ½

F. Zvára 1k

4 reakcí na “Céčko zahájilo sezonu výhrou”

 1. 1
  Tom píše:

  Pěkný výsledek, blahopřeji! Alespoň některý náš mančaft umí vyhrávat. :-) Příště to chce dát dohromady, na malé derby s Postupkami, co nejsilnější sestavu :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Postupice jsou tak trochu vlašimské družstvo: v základní sestavě jsou dva naši hráči (Hrdina a Vychopeň) a další dva Vlašimáci pro změnu bydlištěm (P. Vykouk a Kořínek). Mezi náhradníky pak najdeme i dvojici Blahout, Roubíček – oba rovněž z Vlašimi. Proto rádi dáme Postupickým prostor na těchto stránkách, kdyby třeba Robin psal reportáže ze zápasů…

 3. 3
  Robin píše:

  Nehrajem náhodou ve Vla..?
  Mata: tak to asi ne

 4. 4
  Jirka píše:

  Robin: Přece se nenecháš zahanbit o rok mladším Patrikem? A když to budeš psát ve wordu, tak tě to na většinu hrubek upozorní, a zbytek ti opraví Maťa.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist