TJ Spartak Vlasim
10
Bře

Budou i letošní Kouty úspěšné?

Ondřej Matějovský

Dnes odpoledne bude v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou zahájeno 20. Mistrovství ČR mládeže do 16 let. Na dnes již tradičním místě vrcholných mládežnických podniků už od včerejška probíhá i uzavřené mistrovství juniorů, tam ale kromě našeho extraligového hosta Tadeáše Baláčka z Kolína nikoho nemáme. Zato v žákovských kategoriích bude mít šachová Vlašim hned pět zástupců: Robina Hrdinu v H16, Jirku Rýdla a Vojtu Filipa v H14, Nelu Pýchovou v D14 a Anežku Vlkovou v D12. Kromě toho si v doprovodném Fide openu zahrají David Zvára a Patrik Pýcha. Součástí naší výpravy jsou i českobrodští Vítek Moravec s Martinem Horákem (oba Fide open), Míša Hatašová (D16) s tátou Radimem (Fide open) a Áda Rýdl (Fide open). Z početné družiny budu tentokrát jediným nehrajícím účastníkem já.

Předpokládám, že si většina čtenářů vzpomene na pro vlašimské barvy mimořádně vydařený loňský ročník, kdy jsme zásluhou Jirky Rýdla a Nely Pýchové oslavili hned dvě zlata a ve výpravě jsme měli dokonce tři mistry republiky, protože svou kategorii vyhrála i Míša Hatašová. Samozřejmě bychom na tyto výsledky rádi navázali, ale to bude opravdu nesmírně těžké… Letos bude ve hře o účast na mládežnických MS a ME více postupových míst, než bývá obvyklé – ME se totiž koná v srpnu v Praze, a tak KM ŠSČR schválila z každé chlapecké kategorie 12 postupujících a z dívčích pak po 8 hráčkách. O motivaci je tedy postaráno! Myslím, že v silách všech vlašimských účastníků je na tyto pozice alespoň zaútočit.

Naše výprava je na místě od včerejšího večera a nyní už jen čekáme na slavnostní zahájení (13.30) a úvodní kolo (14.00). Podle zprávy od ředitele mistrovství Zdeňka Fialy je přihlášeno dohromady 320 hráčů a přes 200 členů nehrajícího doprovodu. Akce potrvá až do soboty 17. 3. a hráči ve svých kategoriích sehrají švýcarským systémem 9 kol, tempem 90 minut na partii + 30 sekund za tah. Z předních šachovnic poběží do světa i onliny přenosy (pořadatelé slibují z každého kola 37 partií), takže doufám, že nám v klidu domova budete fandit – třeba jako vloni, kdy se pod úvodním článkem objevilo během týdne téměř 500 komentářů!

Tak ať se nám týden v Jeseníkách vydaří! :-)

Startovní listiny

Článek Zdeňka Fialy

Stránky pořadatelů

333 reakcí na “Budou i letošní Kouty úspěšné?”

1 10 11 12
 1. 331
  Pavel Vojta píše:

  Maťo, teď jsem se podíval a koukám, že se tam Víťánek u toho naparuje, jako kdyby stvořil sochu svobody :-) .No s takovou může na první desku v Pardubicích zapomenout :-D .

 2. 332
  milan píše:

  Maťa:Díky za zpravodajství. Rád bych upozornil na parti da Silva – J.Tvrdý na stránkách Pankráce, která byla zveřejněna k Jindrovu životnímu jubileu. Matový závěr této partie je nádherný. Jinak Jindru určitě znáte z Koutů jako otce naší nadějné hráčky Pepiny.

 3. 333
  Maťa píše:

  Ten závěr partie je fakt kouzelný: http://www.pansach.cz/partie/dastvr.htm . Jindřicha Tvrdého z Koutů známe, díky svým vousům je nepřehlédnutelný :-) . K padesátinám mu přeji vše nejlepší!

1 10 11 12

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist