TJ Spartak Vlasim
04
Kvě

Bronz ze silného rapidu v Písku

Společně s výpravou Sedlčan jsem poslední dubnovou sobotu vyrazil na 25. ročník turnaje O pohár starosty města Písku. Hrálo se v příjemném prostředí místního kulturního domu na 9 kol, tempem 15 minut na partii s přídavkem 5 sekund za tah. Pěkné ceny přilákaly výbornou a početnou (130 hráčů!) konkurenci, stačí se podívat na předek výsledkové listiny.

Vítězství velmistra Petra Neumana nebylo žádným překvapením, turnaj vyhrál již mnohokrát, ale druhé místo Josefa Přibyla již překvapivé bylo. 76letý veterán hrál skvěle, půlku ztratil jen s vítězem a prohru si v dramatické partii připsal se mnou.

Já jsem měl radost z 3. místa, v takto silném turnaji je to pěkný výsledek. Za zmínku určitě stojí i 6. místo dalšího veterána (81 let!!!) Vlastimila Jansy.

Velmi dobře si v turnaji vedli i Roman Šimák a Petr Havelka. Oba uhráli 6 bodů a oproti nasazení si výrazně polepšili. Petr dokonce odremizoval Tarona Shagbazyana (elo 2455) a ke svému rapid elu si připsal 52 bodů.

Ráno a o polední pauze byl čas i podívat se na zdejší proslavený starobylý most a do centra města. Byl to dlouhý den, ale příjemný. Děkuji pořadatelům z šachového klubu v Písku za organizaci.

Výsledky na chess-results

 (autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist