TJ Spartak Vlasim
22
Úno

Bez chuti a bez zápachu

Krajský přebor už má před sebou jen tři zápasy a vlašimské béčko stále udržuje tříbodový náskok na své nejbližší pronásledovatele. V 8. kole se nám podařilo v napínavém a vyrovnaném souboji porazit soupeře v Dobrovici, která je známá pro svůj cukrovar.


Právě cukrovar, vedle něhož mají domácí hrací místnost, se opět stala terčem kritiky Nely, jež si každoročně stěžuje na zápach, který se z něj line. Jaké bylo její překvapení, když po příjezdu do města nic necítila. Možná se podařilo továrnu inovovat, jak sliboval v roce 2016 ředitel společnosti: „Libor Gracl, průmyslový ředitel společnosti, v rámci diskuze s občany učinil jeden konkrétní slib, když prohlásil, že nejpozději v roce 2018 započne realizace dalšího zařízení, které by eliminovalo zápach z pracích vod.“ Nela se tedy neměla na co vymlouvat, a tak se raději rozhodla svou partii vyhrát. Ovšem nepředbíhejme.

 
Nela rozhodla v nejdelší partii zápasu o našem vítězství

Ticho v hrací místnosti narušila krátce po začátku zápasu moje nabídka remízy, která byla soupeřem odmítnuta. Po několika tazích nabídku vyslovil pro změnu soupeř a já ji při pohledu na některé další šachovnice raději odmítl. Situace na ostatních stolech ve skutečnosti nebyla nijak zlá, ale nedokázal jsem ji přesně vyhodnotit. Posléze jsem se dostal na hranici prohry a po uhašení největšího požáru jsme se s mým protivníkem konečně shodli na remíze. V tu chvíli zaplula do remízového přístavu i Standova partie, když jeho soupeř nemohl po oběti figury udělat nic lepšího než dát věčný šach. K jasnému vítězství dotáhl partii Ivo. Vedli jsme 2:1.

Vítězství se naklonilo na naši stranu. Nela zatlačila soupeře do kouta, David stál na pokraji výhry a Stanice se snažil uplatnit výhodu figury za dva pěšce. Jen nad Anežčinou a Maťovou pozicí se smrákalo. Pak se průběh utkání zdramatizoval. David bohužel svou skvěle rozehranou partii pokazil, a záhy ji dokonce prohrál. Málem došlo k fyzické potyčce, když se u Davidovy šachovnice objevil Stanice a začal na něj dělat opičky, což Davida samozřejmě nepotěšilo. Bylo vyrovnáno na 2:2 a výsledek zůstával otevřený.

 
Stanice měl po zisku figury velice rozvernou náladu

Stanici se podařilo krkolomným způsobem figuru uplatnit, čímž nás poslal znovu do vedení. Téměř současně s ním uzavřel smír se svým soupeřem Maťa, který před časovou kontrolou přežil smrt. Bylo to 3,5:2,5. Maťova účast mě velmi potěšila, neboť díky ní v tabulce v databázi soutěží ŠSČR vyplnil propast mezi první a druhou polovinou soupisky. Maťa navíc v našich řadách posílil týmového ducha. Posuďte sami.

 
Maťa na Facebooku podpořil svého spoluhráče

Po Anežčině prohře bylo srovnáno na 3,5:3,5 a jako obvykle zůstala u šachovnice poslední Nela. Proti silnému soupeři, s nímž v předchozích letech na stejném místě dvakrát prohrála, tentokrát sehrála vynikající partii. Pozičně ho převálcovala a po zisku kvality se jí podařilo materiální výhodu přetavit v koncovce ve vítězství. Vyhráli jsme 4,5:3,5.

Tři kola před koncem soutěže vedeme s tříbodovým náskokem. V následujících kolech nás čekají Nymburk, Lysá nad Labem a ve finále říčanské béčko, náš nejvytrvalejší pronásledovatel. Věřím, že se nám podaří udržet vedení až do konce! Pokračujeme za dva týdny.

 
Zlato je na dosah!

Partie k přehrání na stránkách soupeře

Stránky věnované KP

(autor: Patrik Pýcha)

29 reakcí na “Bez chuti a bez zápachu”

 1. 1
  bohouš z buše píše:

  Dobře vy, skvěle Nela!

 2. 2
  Maťa píše:

  Nela sehrála opravdu hodně dobrou partii. A Stanice nedělal opičky, ale nad Davidovou pokaženou partií nespokojeně pomlaskával, nebo jak to nazvat. A dělal to i nad mou, když to vypadalo, že prohraju :-) . Výtky v autě neuznal s logickou argumentací, že kdyby hrál David dobře, tak by to na něj nedělal :-) .

  Jinak s tím zápachem je to opravdu možná už vyřešeno: https://boleslavsky.denik.cz/podnikani/reinbergr-co-je-liberalni-trh-si-jeste-pamatujeme-20170626.html.

 3. 3
  Honza Šťastný píše:

  Zrovna jsem si tu partii Nely ze zájmu přehrál a nutno teda podotknout, že jí Mudra sakra pomohl, to zahájení sehrál zhruba na úrovni 2.VT, to byly příšerný „evoluce“, co tam vymýšlel..On je takovej docela originální hráč, kterej spoléhá dost na myšlení vlastní hlavou a často hraje různé neobehrané věci…ale tohle fakt nebylo originální, to bylo prostě pozičně méněcenný a taky dostal zcela po zásluze do rypáku…ta realizace byla ale moc hezká a docela metodická, s tím nelze než souhlasit:-)..

 4. 4
  Blanka píše:

  Béčko dnes hraje ve Vlašimi proti Nymburku.

  Vojta – Hora
  Horák – Hornicek
  Mládek – Tesař
  Hradecký – Vrkota
  Voříšek – Kaplan
  Vojta -Pištík
  Vávra – Dudek
  Staněk – Dlouhý

 5. 5
  Maťa píše:

  Za několik málo minut nastoupí ve Sporthotelu populární Luky Team proti Nymburku. Bohužel i nadále chybí v domácí sestavě týmová ikona Lukáš Vonderka a návrat krále se tak zatím odkládá. Nicméně věřím, že i sestava bez Lukáše bude takzvaně tříbodová, v tomto duchu jsem i hlasoval v aktuální anketě:

  1. Tomáš Vojta
  2. Martin Horák
  3. Richard Mládek
  4. Ivo Hradecký
  5. Jakub Voříšek
  6. Jakub Vojta
  7. Stanislav Vávra
  8. Ondřej Staněk

  Na místě je už nyní Blanka Voříšková, tak můžeme očekávat aktuální vstupy. Vzhledem k obsazení osmé desky mě napadá přání, ať má dnes Stanice co nejméně důvodů k nespokojenému pomlaskávání nad špatnými pozicemi našich borců! :-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Blanka mě o pár sekund předběhla :-) .

 7. 7
  Blanka píše:

  Elove to vypada na vyrovnaný zápas. Doufám, že Lukáš Vonderka drží palce :-).

 8. 8
  Maťa píše:

  Jak znám Lukyho, tak bude dnes nepochybně nervozitou žrát monitor :-) .

 9. 9
  Blanka píše:

  Pujdu se projit. Ono ted stejne neni co psat. Kdyz tedy opomenu drby typu ze pred partii se nachazelo piti jednoho naseho hrace v jednu chvili na zemi, okne i strope :-).

 10. 10
  Blanka píše:

  Po 2h hry stále 0-0. Tomáš hodnoti zapas jako napinavy. Nikde neni zatim jasna vyhoda.

 11. 11
  Blanka píše:

  Ivo vyhrál :-). 1-0

 12. 12
  Jarda P. píše:

  To je docela zlom. Před chviličkou samá rovina a za 3 minuty Ivo zvítězil :-) . Tak snad to bude takto dál pokračovat!

 13. 13
  Blanka píše:

  Ivo vyhral ve 22 tazích.

 14. 14
  Blanka píše:

  Ivo rika ze partie jsou nejasne :-). Jen muj Kuba pry stoji lip.

 15. 15
  Blanka píše:

  Standa remizoval.

 16. 16
  Blanka píše:

  Kuba Vojta vyhral. Ondra Stanek prohral. Stav 2.5-1.5

 17. 17
  Maťa píše:

  Že bude dneska Standa remizovat, na to bych vsadil barák :-) . A Ivo se s tím nes… … nepáře, gratuluju!

 18. 18
  Blanka píše:

  Ríša vyhral 3.5-1.5

 19. 19
  Blanka píše:

  Kuba Voříšek vyhral. 4.5-1.5. Vyhrali jsme :-)

 20. 20
  Blanka píše:

  Martin ma kvalitu min v koncovce. Tomáš pry vyhraje :-)

 21. 21
  Blanka píše:

  Tomáš vyhral 5.5-1.5

 22. 22
  Maťa píše:

  Gratuluju ke 3 bodům! Martin ještě hraje? Naposledy končil zápas béčka s Nymburkem až po 16. hodině :-) .

 23. 23
  Blanka píše:

  Martin stále hraje. Brani koncovku s kvalitou min.

 24. 24
  Patrik P. píše:

  Velká gratulace! :-) Skvělý výkon! Držím palce Martinovi, ať tu koncovku udrží. ;-)

 25. 25
  Maťa píše:

  Martinův soupeř Jiří Horníček kdysi zazářil v televizní soutěži Chcete být milionářem (cca od času 30:00): https://www.youtube.com/watch?v=DUHQPZUuB1w. Pro nápovědu tehdy volal Milanu Horovi, který dnes hrál s Tomášem :-) .

 26. 26
  Blanka píše:

  Martin stále bojuje. Šanci na remizu pry ma ale je to pry na dlouho. Za chvili popisi cely partiar.

 27. 27
  Blanka píše:

  Pan Hornícek nabidnul remizu.

 28. 28
  Blanka píše:

  Vyhravame 6-2

 29. 29
  Ivo píše:

  Pan Horníček nabídl Martinovi remízu ve vyhrané pozici:) Jinak já jsem byl vyhraný, (už) když Blanka psala, že nikde není žádná jasná výhoda.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist