TJ Spartak Vlasim
20
Bře

Béčko zvládlo zápas sezony

Už když byly v září zveřejněny soupisky Krajské soutěže, bylo pravděpodobné, že o postupu rozhodne vzájemný zápas Nymburka a Vlašimi “B“. Na souboj prvního a druhého v průběžné tabulce (po 9. kole měl Nymburk bod náskok) došlo v neděli 17. března.

Kdo očekával dramatickou podívanou, musel být zklamán. Zápas byl od počátku jednoznačnou záležitostí Vlašimi. Snadno vyhrál Míša, kterému patří poděkování, že po večerním příjezdu z MČR mládeže měl chuť vyrazit i na zápas družstev. O Davidovi jsem minule napsal, že bylo vidět, že šachy už moc nehraje. V neděli ale platil pravý opak. Vidět to nebylo ani trochu a náš hráč po dobrém výkonu přidal druhý bod. S pohodovým průběhem zápasu nám pomáhali i domácí:

Dudek J. – Helebrand F. – pozice po 26. tahu černého:

Fandovi se partii nepovedlo dobře rozehrát a vytvořil si několik nepěkných slabin. Navíc teď vychází i taktika. Po 27.Vxg5! fxg5 28.Dxd7 je postavení černého na odpis. Domácí hráč ale místo toho zahrál 27.Sa5 a překvapivě a zbytečně nabídl remízu. 0,5-0,5

Další náš bod přidala Nela, které soupeře nemilosrdně potrestala za jeho „hurá“ styl (bylo ale zajímavé sledovat, jak dlouho si černý nevšímal svého napadeného střelce na g4 :-) ).

Už na 4,5:0,5 se povedlo zvýšit mně. Tuhle variantu Čigorinky mám rád a partie je to, myslím, docela povedená (bez nějaké větší chyby, takových partií moc nemám):

Už se rozhodnutého stavu se povedlo domácím odpovědět na šesté desce, kde Standa nestačil na Ondřeje Dlouhého. Šance na bod měl Nymburk i na páté desce, ale Ondra ukázal, že je pes obranář a podezřelou pozici udržel. Další náš bod měl přidat Kryštof. Soupeře celkem jednoznačně přehrál, pak ale vyrobil v koncovce hrubku a ztratil figuru. I bez ní ale půl bodu vybojoval.

Celkově tedy bez nějakých nervů 5,5:2,5 v náš prospěch. Vítězství jsme v Nymburku oslavili dobrým obědem v restauraci U Kotherů.

V první větě článku jsem psal, že o postupu rozhodne vzájemný zápas Nymburku a Vlašimi. Něco takového je ale ještě potřeba potvrdit v kole posledním, ve kterém přivítáme doma Kolín. A to určitě není slabý soupeř (v tabulce je na 3. místě, na první desce hraje IM Jirovský). Poslední zápas sezony je ve Sporthotelu na programu 7. dubna. Přijďte fandit!

Stránky KS

(autor článku: Tomáš Vojta)

4 reakcí na “Béčko zvládlo zápas sezony”

 1. 1
  Maťa píše:

  Myslel jsem, že se ta hospoda jmenuje Dřevák. :) Poslední kolo snad zvládneme, kdyby nedej bože ne, tak ještě existuje šance, že z této skupiny budou postupovat první dva. Jestli dobře chápu soutěžní řád, tak by k tomu došlo v případě, že by žádný středočeský celek nesestoupil z 2. ligy. Což se klidně může stát – momentálně jsou na sestup Kutná Hora a Říčany C (nikdo jiný ne), oba týmy se ale pravděpodobně v případě výhry v posledním kole udrží. Spoléhat na to nechci, uvádím jen jako možnost. :)

 2. 2
  Tom píše:

  Béčko vede nad Kolínem 5-2 a postupuje do KP.

 3. 3
  Maťa píše:

  Po nepřesvědčivém výkonu jsem po téměř 5 hodinách hry vyhrál i já, takže nakonec 6:2. Vyhráli ještě Tomáš Vojta, Nela Pýchová, Kryštof Křížek a Míša Stein, remizovali Vláďa Rajnyš a Franta Helebrand, prohrál Ivo Hradecký.

 4. 4
  Maťa píše:

  Naši konkurenti z Nymburka včera jen remizovali, tak jsme se ani nemuseli tolik snažit. :-) Z 2. ligy sestoupily Říčany C, tím možnost, že by z naší skupiny postoupil i druhý Nymburk (viz komentář č. 1), padla. Kutná Hora se ale zachránila, takže jestli dobře počítám, tak se v KS udržely Brodce. https://www.chess.cz/soutez/3035/

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist