TJ Spartak Vlasim
04
Bře

Áčko prohrálo v 1. lize počtvrté za sebou

V 8. kole jsme hladce prohráli 5,5:2,5 s DP Praha a v 9. kole jsme to bohužel jak přes kopírák zopakovali. Opět jsme nastoupili bez dvou klíčových hráčů a opět jsme od silného soupeře nedostali žádnou šanci. Tentokrát nás vyškolil tým Pankráce, a jestli takto budeme pokračovat, těžko nás může čekat něco jiného než sestup o soutěž níže.

Humornou vložku obstarala na začátku zápasu paní rozhodčí, když dorazila v 10.05h. (domácí to vtipně okomentovali, že chodí pozdě pravidelně, protože dojíždí až z Prahy) a začala ze zápisu číst, kdo s kým má hrát. Že se už 5 minut hraje, jí uniklo … :-)   Skóre utkání načala nudná remíza na první desce. Velmistr Jirovský měl svůj obvyklý cíl remizovat a s tím se černými hrajícímu Jirkovi Rýdlovi dělalo něco těžko. Pak začaly body přibývat na straně soupeře. Kuba Vojta v zahájení obětoval pěšce, zajímavá kompenzace se ale po několika chybách rozplynula a výsledkem byla rychlá prohra. Podobné to bylo i u Nely Pýchové (tady navíc bílými) a neodpustím si poznámku, že takto hladce by Kuba a Nela odevzdávat body neměli. Patrik Pýcha doplatil na neznalost teorie a vlezl si do varianty, která má velmi nízkou úspěšnost za bílého. Za 2 figury měl sice věž a několik pěšců, ale aktivita černých figur byla hrozivá …

Pýcha P. – Vokoun J. – pozice po 20. tahu černého:

Tohle se brání opravdu velmi těžko. V partii přišlo 21.0-0-0 d4 21.Vhe1 Sxf3 22.Vd2 Sb4 a bílému se postavení rozpadá. Ve 33. tahu 0-1.

Stav byl 3,5:0,5 a bylo v podstatě po zápase. O to, že si z Pankráce neodvezeme debakl, se postaral Kuba Voříšek. Ten ve francouzské po velmi dobrém výkonu přesvědčivě přehrál soupeře s elem 2269! Naplno bodovat jsem mohl i , ale bohužel stejně jako v minulém kole jsem nedokázal dotáhnout do vítězného konce vyhranou koncovku těžkých figur. Jsem už starý (pomalu o 20 let než druhý nejstarší hráč týmu) a nevydržím hrát dobře celou partii. :-) Zajímavý boj byl k vidění na druhé desce. Při obrácených rošádách se zdálo, že bude útočit jen náš hráč, v pozici se ale lépe orientoval soupeř a nakonec se Robin musel zachraňovat v koncovce bez dvou pěšců.

Hrdina R. – Polášek J. – pozice po 31. tahu černého:

Přítomnost různopolných střelců dává bílému solidní šance na záchranu, což se v partii i povedlo. Černý zvolil plán vniknout králem do pozice bílého přes dámské křídlo (při tom ale odevzdal svého volného pěšce na „a“ sloupci), tím ale ničeho nedosáhl a Robin bez potíží udržel plichtu. Nadějnější plán je, myslím, nechat černého pěšce na a6 a pokusit se nejprve na královském křídle vytvořit druhého volného pěšce. I tak by byly šance na udržení remízy pro bílého dobré, ale zapotil by se víc než v partii. :-)  

Poslední stejně jako minule dohrával Ruda Jun a stejně jako minule neudržel špatnou věžovou koncovku (tentokrát 4věžovou).         

Máme tedy za sebou dva stejné nepovedené zápasy. Jasně, soupeři jsou velmi silní, ale tentokrát mi přišlo, že jsme i špatně hráli. V tabulce jsme na sestupovém 10. místě a mnoho příležitostí s tím něco udělat už není. První šancí bude souboj 22. 3. s týmem Neratovic. Ty v 9. kole ostudně dohodly výsledek s vedoucími Líněmi a už jen proto by si zasloužily, abychom je porazili.

Stránky 1. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

31 reakcí na “Áčko prohrálo v 1. lize počtvrté za sebou”

1 2
  1. 31
    Tom píše:

    Nejnovější info k ligovým soutěžím (nic nového, prostě se hraje :-) ):
    https://www.chess.cz/souteze-druzstev-aktualizace-3-6/

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist