TJ Spartak Vlasim
02
Pro

V lize dorostu tentokrát kupodivu bez remízy…

Ondřej Matějovský

Dalším dvoukolem pokračovala první prosincovou sobotu 1. liga mladšího dorostu. Družstvo Vlašimi zajíždělo do Sezimova Ústí k zápasům s táborskými oddíly Sokolem a Šachklubem. Zatímco v dopoledním utkání se dal očekávat vyrovnaný souboj, odpoledne jsme byli jasnými favority. Dá se říct, že se předpoklady naplnily.

4. kolo: TRW Autoelektronika Vlašim – Sokol Tábor 2:4

D.Zvára (1750)-Válek (1756) 1:0, Nguyen (1542)-Hlavsa (1719) 0:1, Vychopeň (1403)-Otradovec (1412) 0:1, Hrdina (1489)-Pokorná (1406) 1:0, Nguyenová (1400)-Novotný (1371) 0:1, Pýcha (1250)-Pikhart (1250) 0:1

„Prolomili jsme remízové prokletí, ale bohužel špatným směrem“, prohlásil výstižně Martin Vychopeň po zápase, ve kterém jsme sice tahali za kratší konec, ale ani ke čtvrtému nerozhodnému výsledku v řadě nebylo zas tak daleko… Táborští se poměrně brzy ujali dvoubodového vedení, když ligová premiéra Patrika Pýchy skončila matem v 15. tahu, a ani Martin Vychopeň neudržel svého krále v bezpečí o moc déle. Pak ale zaúřadovali oba medailisté z Mistrovství Čech v Seči. David Zvára zvolil proti Aljechinově obraně ostrou variantu, kterou kdysi objevil v Informátoru Tomáš Vojta, a po oběti pěšce zaskočeného soupeře hladce přehrál. Robin Hrdina si po nepříliš povedeném zahájení musel počkat na soupeřčinu chybu, tu potrestal a vyrovnal na 2:2. O celkovém výsledku tak rozhodovali sourozenci Nguyenovi. Martinovi se tentokrát nepodařilo vytvořit si pro něj tolik typickou aktivní pozici, naopak ztratil důležitého pěšce a v závěru ještě figuru. Vše tedy zůstalo na Adéle. Ta sice po hrubé chybě v zahájení přišla o figuru, přesto dál bojovala, vytvářela nepříjemné hrozby a nakonec stav materiálu vyrovnala. V remízové koncovce se musela pokusit vyhrát, ale protože v závěru hrála prakticky s nulovým časem, byl to nakonec soupeř, kdo zvítězil. Sice na čas, ale pozice už byla asi za Adélu prohraná. Nevadí, Adéla dělala, co mohla, a za příkladnou týmovou bojovnost si zaslouží pochvalu! Musíme uznat, že ještě vloni extraligový Sokol Tábor vzhledem k průběhu utkání zvítězil zaslouženě.

5. kolo: Šachklub Tábor – TRW Autoelektronika Vlašim 0,5:5,5

Brych (1250)-D.Zvára (1750) 0,5, Bednář (1250)-Nguyen (1542) 0:1, Novák (1398)-Vychopeň (1403) 0:1, Šourek (1377)-Hrdina (1489) 0:1, Knotek (1250)-Nguyenová (1400) 0:1, Pokorná (1250)-Pýcha (1250) 0:1

Po dobrém obědě jsme proti papírově nejslabšímu týmu v soutěži nastoupili s jednoznačným cílem: konečně vyhrát! Šachklub ale dopoledne pořádně potrápil Říčany, které v dlouhém zápase nakonec s vypětím všech sil zvítězily 3,5:2,5, a tak jsme neočekávali nic lehkého. Naštěstí to docela lehké bylo, hodně chybující domácí nám cestu za 3 body dost usnadnili. Půl bodu ztratil jen David Zvára, jenž se po poradě s kapitánem rozhodl v mírně horší pozici víceméně za stavu 3:0 přijmout nabídku remízy, mimo jiné s vědomím, že svému soupeři překvapivě podlehl v září v Jaroměři na MČR v rapid šachu. Vítězstvím nad úřadujícím mistrem Čech do 10 let Lukášem Novákem se může pochlubit Martin Vychopeň, prvním ligovým bodem zase Patrik Pýcha, který podal výborný a zodpovědný výkon.

1. liga dorostu pokračuje až v sobotu 26. ledna, kdy nás v Praze čekají OAZA Praha „B“ a Sokol Kobylisy. OAZA je po odhalení špatně sestavené soupisky a následné kontumaci prvních 3 utkání na posledním místě tabulky a případná výhra by nám v boji o udržení hodně pomohla. Zatím jsme se 6 body na 8. místě a podle „statistiky ligové údržby“, zpracované Janem Paukertem z Řevnic, bychom k záchraně potřebovali bodový zisk minimálně zdvojnásobit. Věřím, že se nám to podaří, družstvo je zatím bez slabin a v roli „mlátičky“ se představuje ve výborné formě hrající Robin Hrdina (4/5). Držte nám palce!

Robin Hrdina

„Statistika ligové údržby“:http://sachyvlasim.tym.cz/wp-content/uploads/statistika_ligove_udrzby.xls

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist