TJ Spartak Vlasim
28
Lis

Vlašim „B“ – Baník Příbram „A“ 6:2

Tomáš Hašek

Pro náš tým příjemný výsledek, který se nerodil vůbec lehce. Těm, co hráli minulý týden v Lysé  za áčko, to velmi připomnělo ligový zápas, ale dnes v opačném gardu. Převaha elobodů byla tentokrát na naší straně.  

Asi jediný, kdo této převahy bezpečně využil, byl David Zvára na 3. šachovnici. Po hodině hry zdecimoval soupeře útokem na královském křídle a my jsme vedli 1:0.

Během dalších dvou hodin pokračovaly na ostatních šachovnicích urputné boje, které naznačovaly, že to bude dlouhý a vyrovnaný zápas. Jako druhá pak skončila moje partie. Ve vyrovnané pozici se můj protihráč dopustil hrubé chyby, kterou jsem nepřehlédl, a vedli jsme 2:0. Vzápětí uplatnil svoji převahu Pavel Vojta na 1. šachovnici a vedli jsme 3:0. Opticky dobré, ale Vláďa Horák už počítá jen minuty do vzdání se a Dan Houdek má  koncovku s černopolným střelcem na každé straně docela nevýhodnou. Obavy se naplňují opravdu během několika minut a my vedeme jen 3:2.

V tuto chvíli se dohrávají 3 partie s naší velkou nadějí, ale k realizaci je ještě daleko. Nejblíže k ní má Franta Innemann, v koncovce D+V+J a pět pěšců  proti D+V+S a dva pěšci. Musí však pohlídat mnoho soupeřových hrozeb včetně věčňáku. To se mu nakonec po výměně lehkých figur daří a získává čtvrtý bod, vedeme 4:2.

Asi nejzajímavější partii hrál Jirka Prokop. Po nemastném, neslaném zahájení stál Jirka hůře, ale v koncovce soupeř nabídl oběť jezdce za postup svých pěšců. Jirka oběť přijal a počítal lépe než soupeř, který se těsně před matem vzdal, když svého postouplého pěšce měl těsně před polem proměny. Jsem velmi zvědavý na analýzu partie a korektnost zmíněné oběti. Zároveň se omlouvám za mystifikace ve webovém zpravodajství :-) . Důležitý je ale výsledek partie a my vedli už 5:2!

Do úplného vyčerpání časových možností hrál svoji partii Robin Hrdina.Když za stavu 1:0 odmítal remízu, stál podle svých slov hůře a ani v dalším průběhu partie to nebylo o moc lepší. Až v závěru partie, v koncovce jedné věže  a tuším 4 pěšců na každé straně začal soupeři v téměř 90tahové partii docházet dech a přišly chyby, na které Robin čekal a které nemilosrdně trestal (i když hned tu první ještě nevyužil). Nevadí, vyhráli jsme  6:2 a s výsledkem jsme velmi spokojeni!

TJ Spartak Vlašim B   ŠK Příbram Baník A
Vojta Pavel 2164 1 0 1835 Saxl Jiří
Hrdina Robin 2059 1 0 1808 Dupák Jaroslav
Zvára David 1983 1 0 1792 Králík Vladimír
Horák Vladimír 2053 0 1 1637 Zoubek Vladimír
Innemann František 1879 1 0 1630 Sasyn Stanislav
Prokop Jiří 1853 1 0 1627 Kraus Roman
Houdek Daniel 1742 0 1 1612 Beneš Karel
Hašek Tomáš 1804 1 0 1460 Hlavsa Miroslav
  6 : 2

Závěrem chválím celé mužstvo za bojovnost, tolik remíz už jsme dlouho neodmítli, i když Vláďu to možná nyní mrzí, a tolik partiářů dlouho nepopsali. Příště jedeme do Lysé, tak ať nám bojovnost a dobré výsledky vydrží i tam!   

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Spartak Dolní Kralovice A 4 0 0 12 25.5 23
2. TJ Spartak Vlašim B 4 0 0 12 25.5 22
3. ŠK Řevnice A 3 0 1 9 19.0 13
4. TJ Sokol Benešov A 2 1 1 7 16.5 11
5. ŠK Příbram Baník A 2 1 1 7 15.5 11
6. ŠK Medvědi Zvole A 2 0 2 6 17.5 12
7. Joly Lysá nad Labem E 1 2 1 5 16.0 11
8. ŠK Zdice A 1 1 2 4 16.0 11
9. Biomedica Říčany E 1 1 2 4 15.0 11
10. Biomedica Říčany F 1 0 3 3 11.5 9
11. Sokol Neveklov A 0 0 4 0 9.5 6
12. SK Pyrit Příbam C 0 0 4 0 4.5 2

Stránka soutěže

Zpravodaj s výsledky 4.kola Regionálního přeboru

 Partie k přehrání

50 reakcí na “Vlašim „B“ – Baník Příbram „A“ 6:2”

1 2
 1. 31
  Maťa píše:

  Jinak na výhře béčka v Lysé mám taky svůj podíl, protože jsem ráno vzbudil Ondru, který zaspal, a nikdo na něj neměl číslo. Naštěstí byla dálnice sjízdná, a tak ani o 15 minut posunutý odjezd nevadil, stejně prý byla obě naše auta na místě dřív než většina domácích hráčů (kolem 8.45) :-) .

 2. 32
  Tom píše:

  Pěkný výsledek béčka, blahopřeji! A jak se zdá, Dolní Kralovice přijdou o vedení v soutěží :-D

 3. 33
  Jirka Mejzlík píše:

  Smutná zpráva ze Zvole – zbylé 3 partie jsme prohráli a to znamená nejtěsnější prohru 3,5-4,5.

 4. 34
  Maťa píše:

  Tak to je škoda. To i v anketě málokdo čekal…

 5. 35
  Jarda P. píše:

  Je to blbý, ale já jsem se bohužel v anketě trefil :-( .

 6. 36
  Pavel Vojta píše:

  Gratuluji celému týmu béčka, je vidět, že tam moc nechybím :-) .Škoda Kralovic s kým se teď budeme přetahovat :-) .

 7. 37
  Vojta M. píše:

  Přetahovat se ještě budeme, furt vám dejcháme na záda a vzájemnej zápas teprrve bude :-) Ale je dobře, že máte rezervu a furt to mají naše družstva v rukách.. Co se týče dnešního zápasu, poslední opustil loď kapitán. Po rozehrání bylo vidět že to bude težké utkání. Start se nepovedl klukům Filipovým, ale celkově to ještě vypadalo hratelně. Sám jsem měl dobrou pozici, akorát sklené oči, knedlík v krku a krapet nervozitu. V klíčovou pozici asi v 15. tahu mi Fritz ukazuje +1,5 ale já jsem zahrál hloupost a přešel jen do lehce lepší koncovky s pěšcem navíc, ale ne čistým. Soupeř ho získal zpět a já nesmyslně odmítám v rovné pozici remízu. Dostávám se snahou do horší koncovky a tu pak prohrávám. Njn, dneska jsem to z velké části potopil já. Prvně nevyužiju přivyhranou pozici a potom odmtnu dvě nabídky remiz, abych koncovku prohrál :-(

 8. 38
  Vojta M. píše:

  No co, smeju nepovedenej den, dám si čajíček, prášeček zalezu do pelechu a příště budeme zas drtit jako dřív.. Na zvukový kašlající orchestr bylo dneska dobré podívání. V jendu dobu chrmlalo snad 5 lidí :-))

 9. 39
  Maťa píše:

  Tak Kralovice určitě ještě kalhoty nestáhnou, brod je zatím daleko. Ale šanci na 1. místo asi udrží už jen samé výhry a čekání na zaváhání béčka. A to když nepřijde, bude asi muset Jirka v 10. kole roztopit kamna víc než obvykle, protože bude nejspíš potřeba zvítězit vyšším rozdílem :-) . Ale nechme se překvapit, přebor ještě není ani v polovině…

 10. 40
  Tom píše:

  Mimochodem Vojto, doufám že se dočkáme článečku ze zápasu Kralovic. Když už si se vyprdl na kolo minulé … :-(

 11. 41
  Vláďa píše:

  Děkuji celému béčku za příkladnou bojovnost (hlavně náhradníkům) a Jirkovi Prokopovi a Ondrovi Vykoukovi za to, že v zájmu družstva dali na můj pokyn a nabídli remízy v době, kdy ještě mohli bojovat a třeba vyhrát. Článek s diagramy napíšu hned, jak naťukám partie, počítám tak někdy do pátku.

 12. 42
  Maťa píše:

  Na http://db.chess.cz/soutez.php?sid=850 jsou kompletní dnešní výsledky. Po 5. kole již není nikdo bez bodu – Příbram C vyhrála v Říčanech a Neveklov překvapivě odremizoval Benešov (bravo!), když si mimo jiné Honza Řehoř posvítil na Emila Macků :-) . No, a v těsném závěsu za námi sledovanou dvojicí na špici se nenápadně drží Řevnice – pozor na ně!

 13. 43
  Vojta M. píše:

  Maťa: no taky jsem koukal na zajímavé výsledky tohoto kola. Jsem rád, že my už řevnice máme za sebou.

  Tom: Článeček bude, dokonce bude i kolo minulé, mám ho rozepsané v počítači. Akorát holt nemám v životě jen šachy a občas má člověk i jiné akce.

 14. 44
  Vojta M. píše:

  tak minulé kolo odesláno ke korektuře, přihodí se tabulka fotečka a už jde na web. omlouvám se za zpoždění :-)
  dnešní zápas napíšu v noci nebo dopoledne, jak mi viroza dovolí.

 15. 45
  Maťa píše:

  Ad 42+43: Koukám, že zápas Vlašim B – Řevnice se hraje až v posledním 11. kole. Že by nakonec velké finále bylo jiné, než si myslíme?

 16. 46
  Tomas píše:

  Blahopřeji béčku ke skvělému výsledku v oslabené – a vlastně asi neoslabené sestavě, Vláďovi k výbornému koučingu a Ondrovi ke vzbuzení Ondry :-)!!! Tomáš Hašek

 17. 47
  Vojta M. píše:

  Maťa: no nebylo by hezké kdyby partička z řevnic držela až do konce ten svuj našlápnutej stroj. Vlašim má na poslendí kola nepříjemnej los :)

 18. 48
  Maťa píše:

  Tomáš: Ještě že si King na noc nevypíná mobil… :-)

 19. 49
  Maťa píše:

  Na stránkách Medvědů Zvole si můžete přečíst stručnou reportáž z nedělního utkání proti Dolním Kralovicím: http://sachy.skzvole.cz/sachy.php?Page=Clanek&id=297 .

 20. 50
  Vojta M. píše:

  Stručná reportáž je relativně dobře napsaná, až na ondrovu partii. Pokud se nejstejným rošádám říká útok, tak pak tedy ondra útok odrazil :-) Ale jinak, jak ondrovi přiznal i soupeř, nevěděl si z pozicí moc rady a ondra ho přehrál docela jednoznačně. Jinak co musím říci, družstvo Medvědl Zvol epůsobilo sympaticky a pokud s někým prohrát, tak jsme si vybrali dobře :-) Dokonce i teplé čajíčky nám dávali, když na ně půlka našich hráčů intenzivně kašlala :-) Ještě jednou za to děkuji :-)

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist